Lietuviai Maroko ralį pradėjo puikiai

Dalintis:

Šeštadienį vakare prasidėjo Maroko ralis. Tai priešpaskutinis Pasaulio čempionato etapas, o daugeliui sportininkų tai tarsi generalinė repeticija prieš Dakaro ralį. Šių metų Maroko ralyje Lietuvą atstovauja du sportininkai: keturračių įskaitoje kaunasi Laisvydas Kancius, o T4 bagių įskaitoje – Rokas Baciuška.

Pirmieji kvalifikacinį greičio ruožą, dar vadinamą prologu, pradėjo keturratininkai. Laisvydas Kancius jį baigė gerai – jis finišavo ketvirtas savo klasėje, nuo nugalėtojo atsilikęs tris minutes.

„Labai jaudinausi prieš šio ralio startą. Nežinau kodėl, nes esu gerai pasirengęs, daug treniravausi, tačiau ilga pertrauka tarp lenktynių davė savo. Neskubėjau, stengiausi neklysti, nes prologas tai tik devyni kilometrai, todėl rezultatu esu patenkintas,“ – po finišo sakė Laisvydas Kancius.

Laisvydas Kancius Maroko ralyje. Asmeninio albumo nuotrauka

Bagių įskaitoje su nauju šturmanu Oriol Vidal startavęs Rokas Baciuška laiko negaišo. Lietuvis kovoja dėl Pasaulio čempiono titulo – šiuo metu čempionate Rokas yra trečias, bet nuo pirmų dviejų sportininkų atsilieka vos keletu taškų, todėl yra kupinas ryžto pasirodyti kuo geriau šiame ralyje. Ir tai jis įrodė jau prologe.

Lietuvis nugalėjo savo klasėje, parodė pirmą rezultatą ir rytoj startuos kaip savo klasės lyderis. Negana to, Rokas Baciuška finišavo dvyliktas bendroje įskaitoje, greičio ruožo nugalėtojui Nasser Al Attiyah nusileidęs vos 54 sekundes.

Rokas Baciuška Maroko ralyje. Asmeninio albumo nuotrauka

„Mes visi trys savo klasės lyderiai stengėmės ir spaudėm. Ralis bus sunkus ir kova bus labai atkakli. Visi startavome išsiėmę visas atsargines dalis, tik su viena atsargine padanga, kad bagis būtų kuo lengvesnis. Man pasisekė labiau negu konkurentams, juos aplenkiau. Bet čia tik devyni kilometrai, viską parodys pirmas greičio ruožas,“ – po finišo sakė lietuvis.

Sekmadienis buvo sudėtingas abiem lietuviams. Laisvydas Kancius ėmė smarkiai atsilikti nuo keturračių lyderių, tačiau jam pavyko finišuoti nuo greičiausio keturratininko Manujal Andujar iš Argentinos atsilikus daugiau kaip tris valandas.

Rokas Baciuška Maroko ralyje. Asmeninio albumo nuotrauka

Savo nuotykiais feisbuke dalinosi ir Rokas Baciuška, pasakodamas, kad tai – vienas sunkiausių greičio ruožų jo ralio reidų karjeroje.

„Sulaužėm priekinę pakabos svirtį, vėliau pora kartų paklydome, tada prakirtome padangą ir galų gale iki finišo likus 20 km lūžo stabdžių diskas ir paskutinius kilometrus pravažiavome praktiškai be stabdžių. Nepaisant to, II vieta klasėje“, – savo gerbėjams pranešė R.Baciuška.

Šiandien sportininkų laukia dar vienas ilgas greičio ruožas – tik vienu kilometru trumpesnis – 315 km iš Tan Tan į Laayoune. Sportininkai patrauks tolyn vandenyno pakrante Maroko šiaurine dalimi į vakarus.

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą