Lietuviams užsiveria kaimyninių šalių durys

Dalintis:

Lietuvai peržengus kritinį sergančiųjų koronavirusu skaičių, pasaulis pamažu ėmė taikyti izoliacijos reikalavimus, kiti – planuoja visai neįsileisti atvykusių iš Lietuvos.

Sveikatos apsaugos ministerija perspėja vykstančius poilsiauti ar darbo reikalais nuolat stebėti Užsienio reikalų ministerijos informaciją apie valstybių sienas lietuviams užveriančias šalis.

Kipro gyventojai vengia turistų

Vakar Kipras paskelbė apie lietuviams įvedamus griežtesnius apribojimus. Saloje nuolat gyvenanti lietuvė Deimė K. pasakojo, jog salos gyventojų pagrindines pajamas atneša turistai, bet šiuo metu vietiniai jų vengia.

– Dirbu šeimos viešbutyje. Savininkai prieš patvirtindami turistų užsakymus prašo mūsų sužinoti tikslią informaciją apie šalis, iš kurių jie atvyksta. Niekada nepatvirtiname užsakymo nepasitikrinę, ar šalis nėra įrašyta į pavojingų sąrašą. Šeštadienį turėsime svečiuose du savarankiškai keliaujančius turistus iš Lietuvos. Į Kiprą jie atskrido spalio pirmąją ir iki šiol gyveno Limasolyje. Kadangi sieną kirto anksčiau nei įvesti apribojimai, jiems izoliuotis nereikia, – sakė pašnekovė.

Ką žinoti keliaujant

Apribojimai jau taikomi ir vykstantiems į kaimyninę Latviją. 10 dienų izoliacija privaloma vykstantiems poilsiauti. Darbo reikalais važiuojantieji turi turėti ne anksčiau kaip prieš 72 val. iki atvykimo atliktą koronaviruso testą ir gautą neigiamą atsakymą.

Estai lietuvių prašys izoliuotis keturiolikai dienų, jei jie vyks poilsio tikslais. Numatyta galimybė sutrumpinti privalomą 14 dienų izoliacijos laikotarpį atliekant 2 testus: pirmą testą atvykstantys oro ar jūrų transportu gali pasidaryti iškart testavimo punktuose Talino oro uoste arba jūrų uoste (A ir D terminaluose), atvykstantys antžeminiu transportu – užsiregistravus iš anksto „karštojoje linijoje“: jei pirmo testo rezultatas neigiamas, asmuo turi 7 dienas likti ribotoje izoliacijoje, kurios metu gali vykti į darbą, parduotuvę, tačiau turi vengti nebūtinų kontaktų ir laikytis socialinės distancijos; ne anksčiau kaip po 7 dienų po pirmo testo asmuo gali pasidaryti antrą testą – jei testas neigiamas, leidžiama baigti izoliaciją. Testai mokami. Ne vietiniams jie kainuoja 67 eurus.

Lietuviams apribojimai jau taikomi ir Norvegijoje. Čia izoliuotis privaloma dešimčiai dienų. Testuotis atvykus į šalį neprivaloma. Ar reikės izoliuotis atvykusiems dirbti į ūkius, bus sprendžiama kiekvienu atveju atskirai.

Į Suomiją keliaujantieji gali būti tiesiog neįleidžiami pasienyje. Šalis atnaujino sienų kontrolę, siekdama stabdyti plintantį virusą. Į šalį įleidžiama įrodžius atvykimo būtinybę: darbas, komandiruotė, priežastys, susijusios su šeima, studijos, tranzitas, kitos būtino atvykimo priežastys. Atvykstantiesiems rekomenduojamas 14 dienų savanoriškas izoliavimasis, jei pasienyje konkrečiais atvejais nėra nurodomas privalomas izoliavimasis.

Nuo koronaviruso raudonuojančiame Europos žemėlapyje šviesesnėmis spalvomis nudažyta tik Suomija, Norvegija, Vokietija, Italija ir Graikija.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą