Tauragiškis Juozas Sakalauskas (19) TV muzikos projekto „Lietuvos balsas“ 7-ojo sezono finale pateko į geriausiųjų dešimtuką. Vaikinas jaučiasi labai laimingas, dėkoja už jį balsavusiems, atvirauja, kad tikėjosi didesnio tauragiškių palaikymo. Juozas turi ambicijų įsisukti į televizijos šou verslą, dainuoti didžiosiose scenose, kurti dainas ir videoklipus.
Iš antro karto pavyko
Juozas Sakalauskas dainuoja nuo 7-erių metų. Tauragės muzikos mokykloje grojo fortepijonu ir dainavo chore. Jau tuomet mokytojai pastebėjo išskirtinius jo vokalinius gebėjimus. Vėliau apie trejus metus lankė Moksleivių kūrybos centro vokalinę studiją. Prasidėjus balso mutacijai, padarė pertrauką – buvo sudėtingas laikotarpis, teko priprasti prie naujo balso tembro. Vėl pradėjęs dainuoti, po pusmečio nusprendė atsisveikinti su muzika. Tuo pačiu Juozui kilo mintis sudalyvauti „Lietuvos balso“ 6-ajame sezone. Tai buvo pirmas tuomet dar gimnazisto bandymas be niekieno pagalbos, savarankiškai, pasirengti konkursui. Deja, aklųjų perklausų barjero tąkart įveikti nepavyko.
Baigęs „Versmės“ gimnaziją J.Sakalauskas nuo rudens studijuoja kūrybos komunikaciją Vilniaus universitete. Rinkdamasis būsimą specialybę, vaikinas orientavosi į darbą televizijoje. Norėdamas pamatyti TV virtuvę iš arčiau ir suvokti, ar pasirinkta profesija jam tinka, šiemet nusprendė vėl pabandyti laimę „Lietuvos balse“. Be to, po patirtos nesėkmės jautėsi neįvertintas ir norėjo įrodyti, kad gali gerai dainuoti.
– Tikiuosi dirbti TV šou versle, todėl rinkausi šias studijas. Už mane sekmadienį balsavo 624 gerbėjai. Tai nemažai, bet tikėjausi didesnio tauragiškių palaikymo. Turiu daug pažįstamų, draugų, jei kiekvienas būtų balsavęs, tikrai būtų geresnis rezultatas. Paskutinę akimirką grįžęs į projektą neturėjau galimybės apie tai plačiau paskelbti, – kalbėjo Juozas.
Pernai „Lietuvos balso“ aklųjų perklausų etape Juozui nepasisekė dėl jaudulio – į jį neatsisuko nė vieno komisijos nario kėdė, todėl į konkursą jis nepateko. Jautriai išgyveno nesėkmę, tačiau atkakliai ruošėsi kitam, septintajam, „Lietuvos balso“ sezonui. Pasak Juozo, šiemet dainuojant jaudulys vėl pakišo koją, tačiau paskutinę akimirką jis sulaukė Donato Montvydo palaikymo. Vaikinas neslepia, kad neapsakomai apsidžiaugė, net ne iškart patikėjo sėkme.
Krito ir kėlėsi
J.Sakalausko muzikos kelias projekte buvo labai vingiuotas. Po nokautų, patyrus pralaimėjimą prieš oponentus, jį „pavogė“ ir tolimesniuose etapuose mokė Monika Pundziūtė-Monique, patarimus dalijo Monika Liu ir Justinas Jarutis. Po dvikovų etapo Juozas vis dėlto iškrito iš projekto. Vos spėjęs susitaikyti su pralaimėjimu sulaukė prodiuserių kvietimo sugrįžti, kadangi vienas dalyvis dėl asmeninių priežasčių pasitraukė iš „Lietuvos balso“.
– Iš karto sutikau. Nes tai buvo mano svajonė, labai norėjau finalinės kovos. Sugrįžus per mažiau nei parą teko pasiruošti baigiamajam etapui. Buvo sudėtinga, nes reikėjo išmokti tekstą, repetuoti. Stengiausi mėgautis ta akimirka, nes neturėjau ko prarasti. Finale atlikau Sam Sparro dainą „Black and Gold“, – pasakojo vaikinas.
Paskutinę akimirką grįždamas į projektą Juozas mąstė realistiškai ir nesitikėjo pergalės. Varžovai pusmetį reklamavosi – apie juos buvo kuriami reportažai, rašoma spaudoje. O apie jį tik keletą kartų užsiminta viešojoje erdvėje, ne visi suprato, kad Juozas grįžo į projektą.
– Nesiskundžiu, esu labai patenkintas. Mano tikslas buvo likti ne paskutiniam, finalinėje lentelėje esu 9-tas. Vis dėlto finalas, o būti tarp TOP 12 man – didelis pasiekimas, – kalbėjo vaikinas. – Sunkiausia buvo tvarkytis su jauduliu. Galiu labai gerai dainuoti, tik scenoje beprotiškai jaudinuosi.
Iš pradžių prodiuseriai, kiti dalyviai ir užkulisių darbuotojai J.Sakalauskui sakydavo, kad jis tarsi drebulė. Nuolatos jam kojos ir rankos drebėjo, o širdis daužėsi. Įgijęs sceninės patirties, padrąsintas mokytojų, pakeitęs požiūrį išdrąsėjo, todėl ir jaudulys sumažėjo.
Svajose – didelės auditorijos
Juozas neabejoja komisijos kompetencija. Dėl paprasto bendravimo ir patarimų vadina juos mokytojais ir draugais, o ne teisėjais. Patekimą į D.Montvydo komandą laiko geriausiu dalyku savo gyvenime, nes iš šio atlikėjo sulaukė daugybės vertingų scenografinių ir vokalinių patarimų, pasisėmė drąsos. Žavisi M.Liu profesionalumu, džiaugiasi įgyta patirtimi dirbant Monique, laimėjusios kino projekte, komandoje. Su J.Jaručiu mažiausiai bendravo.
– Man svarbiausia – patirtis, kurią įgijau, ir tas svajonės išsipildymas. Man reikėjo to vieno tiesioginio eterio, kad suprasčiau, koks tai jausmas, kai tave palaiko ir už tave balsuoja. To jausmo nemoku apsakyti, – kalbėjo vaikinas. – Su įgyta patirtimi ir pažintimis galima tiesti tiltus į didesnius projektus. Sulaukęs pasiūlymo dainuosiu Elizabeth Olshey vadovaujamame „Vilnius All Stars Gospel Choir“ kolektyve. Ateityje planuoju būti pritariančiu vokalistu, vėliau galvosiu, kaip iškilti ir tapti pagrindiniu solistu.
J.Sakalauskas svajoja dainuoti didelėms auditorijoms, nori sukurti ir įrašyti dainą, ją išleisti. Pagal jos populiarumą spręstų, ar žmonėms patiktų, ar jie klausytųsi, ar verta ateitį sieti su muzika. Kartais rašo tekstus dainoms, bet dar laukia to tikrojo įkvėpimo, kai prisėdęs sukurs kažką įspūdingo.
Dalyviai – stiprūs varžovai
– „Lietuvos balse“ palaikiau daugelį, bet nugalėtoja mačiau Evitą Cololo. Daug su ja bendravome, tai labai šiltas žmogus, puiki dainininkė, – kalbėjo Juozas. – Visi dalyviai įdomūs. Susirinkome su panašiais pomėgiais, tai draugystės mezgėsi greitai. Atradus bendraminčių galima siekti svajonių. Lietuvos muzikos rinka labai maža, o konkurencija didžiulė. Esame labai daininga tauta, ypač daug jaunų žmonių drąsiai žengia muzikiniu keliu. Vieniems dainavimas liks hobis, kitiems taps gyvenimo būdu. Svarbiausia patikti žmonėms, rasti su jais ryšį.
J.Sakalauskas pasakojo, kad „Lietuvos balso“ projekte susirinko turintys didelę muzikinę patirtį, baigę universitetus užsienyje, studijuojantys Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, dirbantys vokalo mokytojais, tarptautinių konkursų laureatai. Jis tvirtina, kad visi puikiai dainuoja, tik šauniai pasirodyti kartais sutrukdo jaudulys, kurį ne visi sugeba įveikti.
Jaunojo atlikėjo nuomone, jauniems žmonėms iš regionų žengti į muzikos pasaulį daug sunkiau. Didmiesčių gyventojai turi labai stiprius vokalo mokytojus, kurie sukasi šou versle. Dalyviai iš mažų miestelių turi būti stiprūs vokalistai ir charizmatiškos asmenybės, gebančios įžiebti simpatiją žiūrovams.
– Džiaugiuosi, kad kūrybinė komanda man suteikė galimybę pasirodyti didžiajame „Lietuvos balso“ finale, tai mane įkvėpė nepasiduoti ir siekti užsibrėžtų tikslų, – sakė Juozas. – Svajonės pildosi, tik reikia tikėti!