fbpx

Lietuvos statistikos departamentas: kainos kilo

Dalintis:

Lietuvos statistikos departamentas informuoja apie kainų pokyčius kovo ir balandžio mėnesiais. Pranešama, kad balandį kainos buvo didesnės nei kovo mėnesį. Maisto produktų kainos kilo 1,3 proc. Kiek daugiau brango rūbai ir avalynė.

Pranešime spaudai teigiama, kad prekių ir paslaugų kainos padidėjo 0,1 proc., lyginant kovo ir balandžio mėnesius. Tokiam pokyčiui įtakos esą turėjo daržovių, drabužių, kitų asmens priežiūros prietaisų, reikmenų ir priemonių, duonos ir grūdų produktų, farmacijos gaminių, spirituotų gėrimų kainų padidėjimas bei degalų ir tepalų, šilumos energijos kainų sumažėjimas.

Statistiką fiksuojančių specialistų duomenimis, vartojimo prekių kainos per mėnesį sumažėjo 0,1 proc., o paslaugų – padidėjo 0,4 proc. Tačiau valstybės ir savivaldybių institucijų administruojamos vartojimo prekių ir paslaugų kainos sumažėjo 1 proc., rinkos – padidėjo 0,3 proc.

Lyginant šių metų balandžio mėnesį stebėtas kainas su kovo mėnesio duomenimis, 1,3 proc. padidėjo maisto produktų, nealkoholinių gėrimų kainos. Labiausiai išaugo šviežių vaisių ir daržovių kainos – kininių kopūstų, česnakų, žiedinių kopūstų, citrinų, gūžinių salotų kainos. Kiek sumažėjo avokadų, vynuogių, ilgavaisių agurkų, bananų ir apelsinų kainos.

Gerokai išaugo rūbų ir avalynės kainos. Tačiau tai gali būti dėl naujų pavasario-vasaros kolekcijų prekybos vietose. Pranešama, kad drabužiai brango 3,3 proc., o avalynė – 2,1 proc.

Transporto prekių ir paslaugų kainos sumažėjo 2,5 proc. Pokytį nulėmė degalų ir tepalų (7,7 proc.) kainų sumažėjimas.

Būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro grupės prekių ir paslaugų kainų pokytį (kainos sumažėjo 1,8 proc.) nulėmė šilumos energijos (9,3 proc.), suskystintų dujų maistui gaminti (6,1 proc.) kainų sumažėjimas.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Palikite komentarą