Linksmybes be kaukių „Rūsyje“ tiria policija

Dalintis:

Naktiniame klube „Rūsys“ vykusio koncerto metu kaukės ir socialinė distancija žiūrovams rūpėjo mažiausiai. Prie scenos susibūrę atlikėjo Gabrieliaus Vagelio gerbėjai šoko ir dainavo, tačiau dabar klubui ir koncerto žiūrovams gresia rimta atsakomybė dėl apsauginių kaukių nedėvėjimo. Vakaro detales aiškinasi policijos pareigūnai.

Prieš savaitę Tauragės naktiniame klube „Rūsys“ vyko garsaus atlikėjo Gabrieliaus Vagelio koncertas, sutraukęs minią žiūrovų. Netrukus socialiniame tinkle „Instagram“ pasirodė filmuotų vaizdų iš koncerto, kuriuose užfiksuota šėlstanti kartu su atlikėju dainuojanti publika. „Tauragės kurjeriui“ anoniminio pranešėjo atsiųstuose vaizduose matyti, kad žiūrovai apsauginių veido kaukių nedėvėjo.

Apie tai, kad koncerto metu galimai nesilaikyta sveikatos apsaugos ministro nustatytų reikalavimų, pranešimą gavo ir Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas. Policija pradėjo administracinį tyrimą, apie kurį nedaugžodžiauja.

– Pareigūnai tikslina įvykio aplinkybes, sprendžia klausimus dėl atitinkamų sprendimų priėmimo. Taip pat bus sprendžiama klausimas dėl organizatoriaus, kuris galimai nesilaikė valstybės operacijų vadovo įsakymų ir sprendimų, patraukimo atsakomybėn. Pareigūnai apie šiuos galimus pažeidimus buvo informuoti anoniminiu pranešimu kitą dieną po koncerto, tai yra spalio 23-iąją, apie 13 val. Daugiau panašaus pobūdžio tyrimų policijos komisariato pareigūnai neatlieka, – „Tauragės kurjerį“ informavo Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Lina Banienė, patikslindama, kad koncerto dalyviams dėl kaukių nedėvėjimo uždarose patalpose gresia bauda iki 500 eurų, vakaro organizatoriams – iki 6 tūkst. eurų.

Tauragės naktinis klubas „Rūsys“. Mortos Mikutytės nuotrauka

Klube „Rūsys“ koncertavęs G.Vagelis atviravo apskritai nežinantis naujausių ekstremaliosios situacijos reikalavimų.

– Jei visi buvo su galimybių pasais, tai gal nieko tokio? Ne mes organizavome, gal plačiau organizatoriai pakomentuotų. Tačiau viliuosi, niekas nesusirgo po koncerto, atmosfera buvo tikrai puiki, – kalbėjo žinomas atlikėjas, užtikrindamas, kad jis nuo koronaviruso yra pasiskiepijęs.
Naktinio klubo „Rūsys“ vadovas, Tauragėje žinomas virtuvės šefas Vidas Metrikis, sulaukęs žurnalistų skambučio, nustebo ir tikino apie jokį vykstantį tyrimą dar negirdėjęs.

– Buvo dalis lankytojų be kaukių. Bet visi buvo su galimybių pasais, tą tikrinome prieš įeinant. Visi rankose turėjo gėrimus. Buvo tą vakarą ir pareigūnai užėję dėl lauke vykusių muštynių, su klubu tai nesusiję, – pasakojo V.Metrikis. – Žmonės sąmoningi, ateina pasiruošę. Mūsų klientai leidžia sau pramogas, žino taisykles, tai problemų dėl galimybių paso rodymo nebūna.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Tauragės departamento patarėja Aušra Stumbrienė „Tauragės kurjeriui“ teigė plačiau situacijos dėl „Rūsio“ komentuoti negalinti, nes jos atstovaujama įstaiga už naktinių klubų veiklą neatsako. Tačiau platesnę informaciją apie galiojančias taisykles suteikė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento vadovė Gilma Masiulionienė, atidžiai stebinti kasdienius koronaviruso plitimo duomenis.

– Renginiai organizuojami tik asmenims, kurie atitinka galimybių paso kriterijus. Renginio organizatoriai privalo užtikrinti kaukių dėvėjimo kontrolę viso renginio uždaroje erdvėje metu.

Atkreipiu dėmesį į pagrindines nuostatas – į renginius uždaroje erdvėje turi nepatekti žiūrovai ir (ar) dalyviai, kurie neturi įsigiję bilietų elektroniniu būdu arba neregistruoti į renginį, prie įėjimo į renginį turi būti pateikta informacija apie tai, kad šis renginys organizuojamas tik asmenims, turintiems galimybių pasą, ir kad renginio metu privaloma dėvėti kaukes, jei jis organizuojamas uždaroje erdvėje. Neturi būti įleisti asmenys, kuriems pasireiškia viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas), dirbtų tik darbuotojai, neturintys viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių ir kuriems nėra privaloma izoliacija. Renginio dalyviams ir žiūrovams būtų sudaryta galimybė tinkamai renginio dalyvių ir žiūrovų rankų higienai ir (ar) dezinfekcijai, – tvirtino G.Masiulionienė, primindama, kad uždarose patalpose vykstančiuose renginiuose daug didesnė tikimybė užsikrėsti, todėl saugumo priemonių laikymasis ypač svarbus.

Gilmos Masiulionienės tvirtinimu, maistas ir gėrimai neturi būti vartojami salėje stebint renginį tam neskirtose vietose. Ji taip pat paragino apskritai vengti renginių ir didesnių susibūrimų bei tiesioginio kontakto su žmonėmis, su kuriais įprastai nebendraujame.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą