Na, štai – pirmosios vasaros dienos. Metas pakalbėti apie sportą, nes, kas be ko, visi vasarą nori atrodyti sportiški. Mano pašnekovas – tauragiškis Ernestas AUGUSTINAS. Klaipėdos valstybinės kolegijos logistikos vadybos antrojo kurso studentas. Susitikome Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės bibliotekos kiemelyje, lauko kavinukėje „Kavos architektai“, pasikalbėti apie Ernesto sporto pasiekimus.
Ernestas Augustinas aktyvus sporte nuo gimnazijos laikų, devintosios klasės. Tuomet jo gabumus, veiklumą, domėjimąsi sunkiąja atletika pastebėjo kūno kultūros mokytojas ir ambicija pasiekti aukštų rezultatų paskatino mažais žingsneliais eiti link svarsčių kilnojimo.
– Sportuoju svarsčių kilnojimą. Tai nėra labai populiari sporto šaka Lietuvoje, labiau mėgstama Ukrainoje. Kalbant apie svarsčius ir jų svorį vyrų kategorijoje, vienas svarstis gali sverti nuo 16 iki 32 kg. Aš pradėjau nuo 24 kg, tai rodiklis, nuo kurio galima išvykti į europinius konkursus. Detaliau – yra trys skirtingos disciplinos. Stūmimas su dviem svarsčiais, ilgo ciklo rungtis su dviem svarsčiais ir su vienu svarsčiu – rovimas. Kiekvienai disciplinai skirta 10 minučių. Svarbiausia – parodyti geriausią savo rezultatą, didžiausią kiekį pakartojimų.
– Kiek esi daugiausia iškėlęs?
– 16 kg svarstį esu iškėlęs ir 150, ir 220 kartų. O su 32 kg svarsčiais dar turiu padirbėti. Svarsčių kilnojimas – monotoniškas sportas, reikalaujantis technikos ir ištvermės.

Svorių kilnojimas, pasak Ernesto, – sunkus ir labai daug kantrybės reikalaujantis sportas, tačiau ugdantis stiprų žmogų ir fiziškai, ir dvasiškai. Asmeninio albumo nuotrauka
– Kita sporto šaka, kurią kultivuoji, – krosfitas, funkcinis sportas. Kiek teko susipažinti, į šią sporto rūšį įeina daug sporto šakų: plaukimas, bėgimas, irklavimas, sunkioji atletika, gimnastika… Pasigirk savo laurais! Ir įspūdžiais!
– Esu daugkartinis Lietuvos čempionas, prizininkas. Europos čempionatų prizininkas, čempionas. Pasaulio čempionas, prizininkas. Įsimintiniausia kelionė buvo į Indiją, kur vyko Pasaulio čempionatas. Įsimintiniausia pergalė – Graikijoje, laimėjau prieš stiprų profesionalą ukrainietį. Vokietijoje taip pat tapau nugalėtoju tarp mėgėjų sportininkų. Gavau apdovanojimą iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos už aukštus rezultatus garsinant Lietuvą, tai labai mane paskatino būti dar ambicingesniam.
– Su „Erasmus“ projektu buvai išvykęs į Albaniją. Pasidalink patirtimi.
– Albanijoje buvau svetingai ir draugiškai priimtas. Išvykęs neatsitraukiau nuo sporto, susiradau sporto salę krosfitui. Tenykščiai treneriai padėjo man ruoštis varžyboms. Teko dalyvauti šioje šalyje komandinėse krosfito varžybose. Iš 25 komandų Albanijoje su komanda laimėjome trečiąją vietą. Po to man Albanijos treneriai pagelbėjo ruoštis Europos čempionatui, kur taip pat laimėjau, Estijoje. Ten pasiekiau Lietuvos rekordą – 58 pakartojimus kilnodamas svarsčius. Ties tuo bendravimas su draugais iš Albanijos nenutrūko, esu kviečiamas atvykti į būsimas varžybas. Jie labai šiltai bendrauja ir mane palaiko.
– Sportininkui labai svarbu disciplina. Ir vis dėlto – kas dabar tau svarbiau, studijos ar sportas?
– Per mokslo metus pirmoje vietoje yra logistikos ir vadybos studijos ir tik po to – sportas ir darbas. O vasaromis – tiesiog darbas ir poilsis nuo sporto ir mokslų.
– Esi labai sportiškas. Draugai nepavydi pranašumo?
– Tikrai ne. Tačiau tarp sportininkų, ypač, kai atvyksti į varžybas, kai dar nesi žinomas, tada gali pajusti nuvertinimą, kol nepasirodai tarp geriausiųjų.
– Vykstant į varžybas užsienyje, yra kilę nesklandumų?
– Kai vykau į Indiją, nenorėjo įsileisti į šalį, tada kilo įtampa, kad galiu nespėti į varžybas. Arba kai vyksta varžybos ir tenka pasirodyti anksčiau, o dar nesi pasiruošęs ir neapšilęs. Arba atšaukiama viešbučio rezervacija ir tenka operatyviai ieškoti kito. Bet iš tiesų maža tų nesklandumų. Paprastai keliauju su treneriu, kitais sportininkais.
– Kas tave labiausiai motyvuoja?
– Tai, kad aš pats noriu daug pasiekti sporte. Žinoma, labai treneriai padeda. Esu dėkingas Jonui Šiuriui ir Gyčiui Ūseliui. Jie stebi mano sveikatos būklę, prižiūri, kad neperdegčiau.
– Į kokią šalį norėtum nuvykti?
– Australiją ir JAV.
– Ką patartum, ko palinkėtum „Tauragės kurjerio“ skaitytojams, tauragiškiams?
– Net jeigu ir nesiekiate profesionalumo sporte, sportuokite – dėl savęs, savo geresnės fizinės formos. Nereikia siekti vien tik sportinių rezultatų, nes tada tenka paaukoti savo sveikatą, persidirbti, kas nėra gerai.
Kalbėjosi Simona Bendikaitė