fbpx

Lyčių nelygybė klesti ir darbe, ir šeimoje

Dalintis:

Ketvirtadienį Tauragėje surengtas seminaras, pristatantis moterų ir vyrų lygių galimybių diegimą tiek darbovietėse, tiek šeimoje.

Lietuvos moterų lobistinės organizacijos atstovės, bendradarbiaudamos su Tauragės moters užimtumo ir informacijos centru, surengė nemokamą seminarą visiems norintiems integruotis į darbo rinką, norintiems išmokti derinti šeiminius įsipareigojimus su darbdavio duodamomis užduotimis. Seminare dalyvavo ir du vyrai – Tauragės rajono neįgaliųjų draugijos vadovas Kęstutis Petkus ir Tauragės jaunimo ir jaunimo organizacijų sąjungos „Tauragės apskritasis stalas“ vadovas Laurynas Kryžauskas. Socialinių inovacijų fondo atstovė Rima Kontautienė iš karto perspėjo susirinkusiuosius, kad tema – opi ir daugiausia dėmesio bus skiriama išaukštintai vyrų pozicijai ir moters padėties visuomenėje analizei.

Oficiali statistika skelbia, jog Lietuvoje dėl turimų šeiminių įsipareigojimų nepilną darbo dieną dirba 10 procentų moterų ir 6 procentai vyrų. Pastebėta, jog lyčių nelygybė tarp aukštąjį išsilavinimą turinčių moterų bei vyrų yra mažesnė nei tarp menkai išsilavinusiųjų. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos specialistams nerimą kelia kita tendencija – mažamečių vaikų turinčios moterys dirbdamos tą patį darbą uždirba net 27 procentais mažiau už vyrus. 41 procentą savo laisvalaikio dirbanti moteris skiria šeimai, o dirbantis vyras šeimoje vidutiniškai praleidžia – 24 procentus laisvalaikio. Dar drastiškesni skaičiai kalbant apie maistą, gaminamą namuose. Prie puodų sukasi 29 procentai vyrų ir 79 procentai moterų. Pasak seminare dalyvavusios Laimutės – jos šeimoje situacija dar prastesnė.

Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

– Aš gaminu 90 procentų maisto šeimai. Vyras tik retkarčiais ateina į virtuvę, bet prie tokios tvarkos esame jau įpratę.

Tauragės moters užimtumo ir informacijos centro vadovė Nijolė Meilutienė oponavo oficialią statistiką pateikusioms viešnioms iš sostinės. Moteris sakė:

– Aš einu į darbą, o vyras jau pensijoje. Šeimoje priėmėme nebylų susitarimą – vyras daro valgyti, o aš skanauju. Visai neseniai pas mus svečiavosi anūkas. Jis matė, ką prie puodų veikia senelis ir dabar pats gamina maistą sau ir tėvams. Mes, mielos moterys, pačios auginame dukras ir sūnus. Pačios juos auklėjame, o dabar – pačios nuo savo auklėjimo ir verkiame, – sakė kasdien ne tik moterų, bet ir vyrų problemas sprendžianti specialistė.

Socialinių reikalų ir darbo ministerijos specialistų iniciatyva, įmonėse, kurios turi daugiau nei 50 darbuotojų, siūloma sudaryti sąlygas tiek vyrams, tiek moterims skirti daugiau laiko šeimai.

Dalintis:

Palikite komentarą