Mandato neatsisakė nė vienas naujas tarybos narys

Dalintis:

Rytoj – balandžio 26-ąją prisieks naujai išrinkti tarybos nariai ir meras Dovydas Kaminskas. Pagal Rinkimų kodeksą balandžio 16-oji buvo paskutinė diena, kai į naujosios kadencijos tarybą išrinkti politikai galėjo atsisakyti mandatų, jei jų pareigos nesuderinamos su tarybos nario veikla. Nors tokie prašymai į Vyriausiąją rinkimų komisiją iš kitų savivaldybių plūste plūsta, iš Tauragės negauta nė vieno. Ką reiškia toks Tauragėje išrinktų tarybos narių manevras?

Laiko, kad prisieks

Pagal Rinkimų kodeksą, iki balandžio 16 dienos, tai yra iki pirmojo naujai išrinktos savivaldybės tarybos posėdžio, likus 10 dienų, mandatus iškovoję tarybos nariai turėjo teisę jų atsisakyti tuo atveju, jei jų einamos ar būsimos pareigos nesuderinamos su tarybos nario veikla. Taip padaryti turėtų tie į tarybą išrinkti politikai, kurie eis politinio pasitikėjimo pareigas savivaldybės administracijoje – būsimasis savivaldybės administracijos direktorius, vicemerai, mero patarėjai.

Kaip „Tauragės kurjerį“ informavo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) atstovė spaudai Indrė Ramanavičienė, kaip bebūtų keista, iš Tauragės negauta nė vieno prašymo atsisakyti mandato. Pasak I.Ramanavičienės, tokiu atveju VRK laiko, kad visi į Tauragės rajono savivaldybės tarybą išrinkti tarybos nariai pirmajame naujosios kadencijos posėdyje prisieks ir įsipareigos eiti tarybos nario pareigas.

– Vyriausioji rinkimų komisija tokiu atveju laiko, kad visi išrinkti politikai prisieks. Jei jiems vėliau bus skirtos kitos pareigos, jie mandato tikriausiai atsisakys jau prisiekę. Taip būna, mandato tarybos narys, iškilus nenumatytoms aplinkybėms, gali atsisakyti visos kadencijos metu. Gali būti, kad Tauragėje apie konkrečias politines pareigas dar nesusitarta, – „Tauragės kurjeriui“ sakė VRK atstovė.

Anot I.Ramanavičienės, iš kitų savivaldybių prašymų atsisakyti mandatų iki pirmojo posėdžio likus 10 dienų komisija gauna daug.

Tebevyksta derybos

Susisiekti su meru Dovydu Kaminsku ir paklausti jo tiesiogiai apie liberalų formuojamą valdančiąją daugumą nepavyko. Telefonu rajono vadovas buvo nepasiekiamas, jis paprašė atsiųsti klausimus elektroniniu paštu.

Mero klausėme: „Iki balandžio 16 dienos mandatus iškovoję politikai galėjo jų atsisakyti, jei jų pareigos nesuderinamos su tarybos nario veikla. Kaip informavo VRK, iš Tauragės negauta nė vieno tokio prašymo. Tai tikriausiai reiškia, kad valdantysis politinis aparatas dar nesuformuotas. Ar iš tiesų taip yra? Ar šiuo metu Liberalų sąjūdis yra pasirašęs su kitomis partijomis koalicijos sutartį? Jei ne, kada tai ketinama padaryti? Gal liberalai formuos koaliciją vieni?“

Dovydo Kaminsko atsakymas buvo lakoniškas: „Dėl koalicijos sutarties dar tebevyksta derybos.

Politinė komanda bus formuojama po pirmojo Tarybos posėdžio“.

Kaip prieš keletą savaičių interviu „Tauragės kurjeriui“ buvo sakęs D.Kaminskas, dėl koalicijos sutarties Liberalų sąjūdis tariasi tik su dabartiniais valdančiaisiais – Tėvynės sąjunga ir valstiečiais žaliaisiais.

Vicemero nebesiūlo

Kaip „Tauragės kurjerį“ informavo Tėvynės sąjungos Tauragės skyriaus pirmininkas Tomas Raulinavčius, konservatoriai su liberalais koalicijos sutarties dar nepasirašė. Į tarybą nepatekęs politikas, iki šiol ėjęs savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojo pareigas, lieka be darbo ir ar jam bus pasiūlytas kitas postas, kol kas neaišku.

Sutarties su liberalais nepasirašė ir dabartinėje koalicijoje esantys valstiečiai žalieji. Kaip „Tauragės kurjeriui“ sakė Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Tauragės skyriaus pirmininkė, Seimo narė Aušrinė Norkienė, jau aišku, kad dabartinei vicemerei, šios partijos atstovei Virginijai Eičienei nebesiūlomas mero pavaduotojos postas. A.Norkienės teigimu, partijos skyriaus valdyba praėjusią savaitę buvo susirinkusi į posėdį, apsvarstė liberalų pasiūlymą, tačiau kol kas su juo nesutiko.

– Su liberalais dirbome dvi kadencijas, sutartinai dirbome, tačiau dabar vicemero postas mums nebesiūlomas. Siūlomos kitos pareigos, tačiau ar su jomis sutikti, dar svarstome. Suprantame situaciją, kad valdančiąją daugumą formuoja liberalai, aritmetika čia paprasta, jie turi daugiausia mandatų, – kalbėjo A.Norkienė.

Pasak parlamentarės, ar valstiečiai su liberalais pasirašys koalicijos sutartį, paaiškėti turėtų kitą savaitę.

Kokios politinės pareigos jiems siūlomos, A.Norkienė neatskleidė.

Bijo vienos tiesos

Regionų partija ir socialdemokratai naujojoje kadencijoje lieka visiškoje opozicijoje. Regionų partija, vadovaujama Sigito Kancevyčiaus, turi du mandatus, socialdemokratai – keturis. Jungsis šie tarybos nariai ar dirbs atskirai, valdančiųjų sprendimams tai greičiausiai jokios įtakos neturės.

Regionų partijos Tauragės skyriaus pirmininkas S.Kancevyčius atskleidė, kad buvo susitikęs su Socialdemokratų partijos Tauragės skyriaus vadove Rita Grigaliene, aptarė, kad galėtų drauge dirbti opozicijoje, tačiau sprendimo dar nepriėmė.

– O iš valdančiųjų niekas su mumis nesusisiekė, niekas mūsų nuomonės neklausė ir, žinoma, nieko nesiūlo. Aišku, kai turi daugumą jautiesi užtikrintai. Labai linkėčiau, kad liberalų sprendimai Tauragei atneštų realios naudos, nes kai viena partija dominuoja, dažnai gimsta viena tiesa, o demokratinėje visuomenėje tik viena tiesa nėra geras variantas, – mano S.Kancevyčius.

Politikas įsitikinęs, kad valdantiesiems nei Regionų partijos, nei socialdemokratų nuomonė ateinančią kadenciją bus nesvarbi.

– Nors mums irgi nelabai įdomu, ką jie galvoja, – konstatavo S.Kancevyčius.

Turėdami du mandatus Regionų partijos tarybos nariai gali sudaryti atskirą grupę ir nebūtinai jungtis į frakciją su kita opozicine partija. Frakcijai sudaryti reikia jau trijų narių.

Naujosios kadencijos taryba

Lietuvos regionų partija:

Sigitas Kancevyčius
Rita Kurlinkienė

Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai:

Andrius Burmistrovas
Raimondas Matemaitis

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga:

Virginija Eičienė
Kęstutis Balašaitis
Mindaugas Bakša

Lietuvos socialdemokratų partija:

Darius Petrošius
Rita Grigalienė
Pranas Petrošius
Matas Petraitis

Liberalų sąjūdis:

Sigitas Mičiulis
Modestas Petraitis
Vidas Bičkus
Gintarė Rakauskienė
Darius Stankus
Rima Bandzinaitė-Latožienė
Linas Janušonis
Sonata Jurgilienė
Vilija Krūgelienė
Soneta Blankaitė
Laineda Ašmontienė
Arūnas Vladička
Rasa Šerpytienė
Justina Visockienė

Meras Dovydas Kaminskas tarybos nariu nebebus.

 

 

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą