Martyno Mažvydo progimnazija švenčia įkūrimo šimtmetį

Dalintis:

Tauragės Martyno Mažvydo progimnazija mini savo gyvavimo šimtmetį – ryte jos mokiniai ir mokytojai pasitikti su muzika. Pirmąją pamoką visų laukė saldus siurprizas.

Pasak progimnazijos direktoriaus Remigijaus Masteikos, jubiliejui planuotas koncertas dėl epidemiologinės situacijos nukeltas į kitų metų gegužę. Tačiau per pirmąją pamoką vyko šventinės klasės valandėlės, skirtos šimtmečiui paminėti. Buvo ir tortai – kiekvienai klasei po vieną. Iš viso – 32 tortai.

Šventės proga išleistas mokyklos jubiliejinis pasas, taip pat – progimnazijos laikraštis.

Trumpa progimnazijos istorija ugdymo įstaigos vadovai pasidalijo ir savo feisbuko paskyroje.

Martyno Mažvydo progimnazija. Daivos Žebelienės nuotrauka

1920 m. rugsėjo 20 d. Pirmojo pasaulinio karo sugriautoje Tauragėje, Šilalės gatvėje, privačiame name, buvo atidarytos dvi gimnazijos klasės. 1920 m. rugsėjo mėnesį įkurtos mokyklos pirmasis direktorius buvo J.Širka. 1970 metais jo rašytame laiške prisimintas mokyklos Tauragėje steigimas: „Sunki buvo pradžia I-jo pasaulio karo nuniokotoje ir sugriautoje Tauragėje. Ir  kažin ar tuo metu prie mokyklos ištakų buvę jos kūrėjai įsivaizdavo, kokį ilgą ir prasmingą kelią nueis taip sunkiai kurta mokykla? Kokia svarbi ji bus ir kiek daug ji duos Tauragei ir Lietuvai.“

Martyno Mažvydo progimnazijos atsiųsta nuotrauka

– Mūsų mokyklos istorijos kelias sutampa su 1918 m. atkurtos Lietuvos Respublikos istorijos keliu. Prieš porą metų šventėme atkurtos Lietuvos Respublikos šimtmetį. Šiais metais minime mūsų mokyklos įkūrimo šimtmetį, o kartu ir atkurtos nepriklausomybės trisdešimtmetį. Per tokį didžiulį laiko tarpą mūsų mokyklos istorijos puslapiuose daugybė įrašų. Nuo dviejų privačiame name įsteigtų klasių 1920 metais, iki šiuolaikiškos ir modernios mokyklos 2020 metais.

Martyno Mažvydo progimnazijos atsiųsta nuotrauka

Šiandien Tauragės Martyno Mažvydo progimnazija – inovatyvi ir gerais mokinių pasiekimais išsiskirianti mokykla. Kiekvieną rytą su šurmuliu į mokyklą skuba per 750 mokinių, juos ugdo 60 mokytojų ir pagalbos mokiniui specialistų, padeda 15 aptarnaujančio personalo darbuotojų. Mokyklos erdvės įkvepiančios ir šiuolaikiškos, gyvenimas progimnazijoje dinamiškas. Mokykla džiaugiasi ir didžiuojasi buvusiais ir esamais puikiais mokiniais, rūpestingais  tėveliais, atsakingais ir kūrybiškais mokytojais, mokyklos aplinka besirūpinančiais darbuotojais“, – rašoma progimnazijos šventiniame feisbuko įraše. Progimnazijos direktorius Remigijus Masteika sveikina mokyklos bendruomenę įžengus į antrąjį mokymo įstaigos gyvavimo šimtmetį ir linki visada būti kelyje, kuris veda į didžiausią sėkmę, būti savo ateities, savo miesto ir mūsų Lietuvos kūrėjais.

Martyno Mažvydo progimnazijos nuotrauka

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą