Maudynės prasideda: kaip saugiai elgtis?

Dalintis:

Pagaliau prasidėjo vasariški orai, tik ir kviečiantys atidaryti maudynių sezoną. Atlikti tyrimai rodo, kad Tauragės rajono maudyklose vanduo švarus, o ugniagesiai ragina nepamesti galvos ir saugoti save bei kitus.

Skelbiama, kad šiemet maudyklose vanduo bus tiriamas kas dvi savaites. Atliekami mikrobiologiniai tyrimai Jūros upės, Draudenių ežero, Balskų, Keramikos ir Skaudvilės tvenkinių maudyklose. Pirmieji Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Klaipėdos skyriaus laboratorijos atlikti tyrimai rodo, kad vanduo maudynėms tinkamas. Specialistai, imdami mėginius tyrimams, dervų likučių, plastiko, gumos ir kitų atliekų vandens paėmimo vietose nerado.

Maudynių sezono pradžioje statistiniais duomenimis ir rekomendacijomis dalintis suskubo ir ugniagesiai. Skelbiama, kad 2015-2019 metais ugniagesiai gelbėtojai atliko 2040 darbų vandenyje ir ant ledo. Per minėtą laikotarpį ugniagesiai ištraukė 677 skenduolius, iš jų 37 vaikus, bei išgelbėjo 298 gyventojus, iš jų 48 vaikus. Vidutiniškai kasmet Lietuvoje dėl nelaimingų atsitikimų vandenyje netenkame 135 žmonių, o dažniausia tokių nelaimių priežastis – neatsargus elgesys.

Ką daryti, kad būtų išvengta nelaimių vandenyje?

  • Neikite į vandenį apsvaigę nuo alkoholio;
  • Neplaukiokite vieni;
  • Nesimaudykite už gylį ribojančių plūdurų;
  • Į seklų ar nepažįstamą vandens telkinį briskite, o ne šokite ar nerkite, kad nepatirtumėte kaklo, galvos traumų;
  • Nerekomenduojama maudytis po valgio;
  • Po deginimosi saulėje nešokite į vandenį, nes gali sutraukti mėšlungis.

Bene svarbiausia – vaikus prie vandens telkinių būtina stebėti kiekvieną akimirką. Specialist teigimu, iki 5 metų amžiaus mažyliai skęsta tyliai, panėrę nesuvokia, kas vyksta. Dėl šios priežasties rizika didžiulė.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą