Mažonų seniūnas: bendruomenės turi išmokti tvarkytis pačios

Dalintis:

Mažonų seniūnijoje, šalia Vaitimėnų bendruomenės kapinių, praūžusi vėtra išvertė didžiules egles, todėl darbininkai jas sukrovė kapinių pakraštyje, surinko plačiai vėjo išblaškytas šakas ir paliko. Lankantiems kapus nepatinka toks vaizdas. Seniūnas Jonas Samoška prašo žmonių kantrybės – artimiausiu metu, atsiradus galimybei, medžius išveš.

Prieššventiniu laikotarpiu kilusi vėtra pridarė nuostolių, seniūnijoms dėl to padaugėjo darbo. Pasak Mažonų seniūno Jono Samoškos, nors karantino laikotarpis ir trūksta darbininkų, seniūnija jau pasiskubino kapinėse sutvarkyti aplinką ir nuverstas žaliaskares supjaustyti. Seniūnijoje pirmadienį sušauktame posėdyje aptarta, kad pavieniui jau galėtų pradėti dirbti ir pašalpas gaunantys darbininkai.

– Užimtumo tarnyboje sutartys dėl darbininkų bus pasirašomos gegužės pabaigoje, bet mes judame į priekį, nors rūpesčių labai daug. Apžiūrime kiekvieną kampą. Matysime, kiek seniūnijoje bus savivaldybės pašalpų gavėjų. Juos kviesime pavieniui padirbėti, malkas į rietuves sukrauti, nors gal bus nepatenkintų. Aprūpinsime saugos priemonėmis, – kalbėjo seniūnas. –  Iš nuverstų eglių išpjausime lentų, iš jų vaitimėniškiai pasistatys malkinę. Pas mus pavieniui darbai visur vyksta, susibūrimų neorganizuojame, o prie kapinių reikia ne vieno žmogaus rankų.

J.Samoška su Vaitimėnų bažnyčią aptarnaujančiu kunigu Sauliumi Katkumi kalbėjo, kad sutvarkytų bažnyčios aplinką, ruošiasi keisti bažnyčios langus. Seniūnija gyvenvietėje takus išklojo, tvorą tveria aplink kapines, bažnyčią, kol neįvyko nelaimė, ruošiasi nupjauti persenusius medžius. Beržai kitoje kapinių pusėje, prie kelio, labai seni, o ir didžiulės eglės kapinėse negražiai atrodo.

– Įprasta, kad seniūnija viską sutvarko. Pamažu bendruomenės turės išmokti pačios pasirūpinti savo gyvenvietės aplinka ir tvarka, kapinėmis, viskuo labiau domėtis. Turi pratintis po truputį patys tvarkytis, – svarsto seniūnas. – Visi mūsų seniūnijoje darbštūs – Pagramančio klebonas Vytautas Petrauskas pats tvarko aplinką ir žolę pjauna, seniūnijos neprašo. Teigia, kad jam patinka padirbėti.

Pirmadienį Mažonų seniūnas vyko apžiūrėti Pagramančio daugiafunkcinio centro po izoliuotų asmenų išvykimo. Šis paslaugų centras jau turėjo vykdyti veiklą, bet dėl karantino atidarymas atidėtas. Dabar tvarkoma dokumentacija: pateiktas prašymas higienos pasui gauti, iš Socialinių paslaugų priežiūros departamento dar reikia gauti licenciją.

Seniūnija ruošiasi sodinti želdinius, prižiūri daugelį poilsiaviečių. Balskų poilsiavietę dažnai tvarko, seniūnas sako, kad „tenka eiti iš paskos negerų žmonių“. Visos seniūnijos bendruomenės savo aplinką jau susitvarkė. Suplanavo baigti remontuoti vidaus patalpas Vaitimėnų bendruomenės namuose, iš naujo kals vėtros nuneštą terasos stogelį. Mažonų aikštelėje po avarijos taisys apšvietimą ir remontuos tvorą.

Dalintis:

About Author

Regina Genienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą