Mažytė puota per didelį marą

Dalintis:

Žinoma, kodėl gi nepapuotavus, jei niekur eiti nereikia, o produktai tiesiai į namus – ir dar į blizgantį popierėlį įvynioti – pristatomi? Būtų gražu. Bet nėra gražu. Nes tie produktai – ne pirmo šviežumo: prarūgę ir nemokšiškai lėkštėje išdėlioti.

Čia aš apie stipriai reklamuotą naują TV kanalą: LNK grupei priklausantį 2TV.

Kai atverti programą, iš pirmo žvilgsnio ji pasirodo ne tik spalvinga, bet ir originali. Nes laidos – pavadinimui pritaikytos: „Nenuobo2“, „Pabun2“, Sal2“, „Pa2kim“. Na, tiesiog – gražu. Kol išvynioji. Bet vėliau senas kvapelis vis tiek išlenda: kad ir kaip bandytumėte tas „laidas“ atpažinti – nepavyks. Nes visos jos – identiškos: dainelė – paplepėjimas apie nieką – vėl dainelė – vėl apie nieką.

Apie muziką. Man – rizikos grupės piliečiui (aliuzija į virusą) – visiškai netinkama. Keturiasdešimtmečiam kaimynui parodžiau – sakė, ne, tai ne mano. Anūkas, kuriam septyniolika,  tik šyptelėjo ir ranka numojo: girdi, senienos kažkokios. Dvylikamečiui patiko klipas, kuriame vaikai lakstė su dviračiais. Bet ne muzikos ieškokim, o to, apie ką LNK generalinė direktorė Zita Sarakienė pasakė: „Naujas turinys neturės nieko bendro su buvusiu pavadinimu“.

Tas buvęs kanalo pavadinimas buvo „Liuks“. Ir daug mėnesių „Liuksas“ transliavo – jaunimo žargonu kalbant – „beleką“. Ir visa ta „belekokia“ muzika buvo rodoma tik vardan ekrano apačioje bėgančios juostos: vardan keistų ir kažkada piliečius jau piktinusių pažinčių skelbimų (Viename pirmųjų rašinių, „Tauragės kurjeriui“ rašiau apie „Liuks“ TV skelbimą „Noriu karsto!“ Paskui pasirodė, kad to skelbimo autorė visai ne laidotuvėms ruošėsi, o naujai pažinčiai. Tik pranešdama, kad nori karšto vyruko, per skubėjimą „varnelės“ neuždėjo). O šiandien?

Šeštą valandą ryto savo veiklą pradėjęs naujasis TV kanalas, prabėgus vos dešimčiai minučių nuo užgimimo, pranešė: „Neigiamą poveikį nepilnamečiams turinčios žinutės bus ištransliuotos tik po 21 valandos“ (Žinutės kaina ekrano kampe jau puikavosi – 2,99 euro). Bet vakaro laukti neprireikė: pasiūlymai pasipylė 7.00.

„Labas. ReikE pagalbos!“; „Ieškau moters arba moters ir vyro“; „Princas lauks jūsų Utenoje“; „Jei esi vyras iki 70-ies – paskambink“. Ir t.t. Na, išties nepilnamečiams netinkamų žodžių – beveik ir nėra. Priešingai: paskatinimas jaunimui (ypač merginoms) daug ir gerai valgyti. Nes buvo žinučių, kuriose turtingi ir gražūs ponai skelbėsi itin vertinantys daug sveriančias ponias: „Susipažinčiau su apvalia moterimi“; „PradžEI ieškau apkūnios“; „Išbučiuosiu VISĄ moterį (stambią)“…

Prie tos ekrano apačioje bėgančios eilutės dar grįšim. O dabar turime ir „laidas“ apžvelgti. Pati didžiausia ir ilgiausia iš jų vadinasi „Atsakyk“.

Tarp „belekaip“ sukrautų apšvietimo aparatūros dėžių kažkoks ponas tiesė kažkokius laidus (Iš rusiškų ekranų nužiūrėtas „Melo detektorius?). O paskui ant taburetės atsisėdo ponia. Kaip jūs manote, kas? Ogi pati Indrė Stonkuvienė!

– Kada paskutinį kartą mylėjaisi? – paklausė jos užkadrinis laidos vedėjas. Paskui jis dar paklausė, kelintas vyras jos gyvenime buvo Stonkus. Paskui jis dar paklausė, ar Stonkuvienė yra žurnalistė. Ir dar paskui paklausė, ar tiesa, kad Stonkuvienė save vadina „Persikute“. O šio rašinio autorius pagalvojo, kad tik mažo gabalėlio fantazijos naujo kanalo organizatoriams tepritrūko: laida gi galėjo vadintis „Len2“ (į ekraną)…

Dar vienas tam tikros kategorijos žiūrovų pritraukimo būdas – horoskopai. 2TV apie tai girdėjo. Todėl ir apžvalgininkui teko 6 ryto keltis: mat toks yra šios TV horoskopų metas. Išsiviriau kavos ir pasiruošiau klausytis. Garsi žiniuonė ir būrėja detaliai papasakojo, kas laukia balandį gimusio Prezidento (Sakė, kad netrukus jam palengvės). O po to taip ir likau su ta kava rankoje: horoskopas… pasibaigė. Liko tik tikėjimas, kad ir apie kitus zodiako ženklus 2TV kada nors ką nors papasakos.

Ir dar naujausioje mūsų televizijoje buvo laida „Trečioji lentyna“ (Kodėl ne antroji? Atitiktų stilistiką). Maniau, kad apie knygas. Bet ir vėl suklydau. Ekrane keitėsi garsių muzikantų, aktorių ir dainininkų nuotraukos. O naujiena buvo tokia: vienas jų jaunystėje skerdykloje pjovė karves, kitas dirbo vaikiškų gimtadienių klounu, trečias kepė spurgas, o ketvirtas pardavinėjo kokainą.

Pamokančios istorijos! Bet būkim teisingi: ne jos kuria 2TV pridėtinę vertę. Smulkų pinigėlį kanalui neša skelbimai.

Tiesa, ne visi jie tokie nerimti. Vienas buvo tokiam kanalui net per solidus: „Parduodu įvairaus diametro išpjautą medieną“.

O kitas paaiškino, kur gali nuvesti ilgalaikė saviizoliacija: „Vaikinas (ne gėjus) norėtų pasikalbėti su kitu vaikinu (taip pat ne gėjumi)“…

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą