fbpx

Medžiotojai ir žvejai kviečiami į jubiliejų

Dalintis:

Prieš šimtmetį susikūrusi Tauragės medžiotojų ir žvejų draugija ruošiasi iškilmingam jubiliejaus paminėjimui. Visus draugijai priklausančius, bet į medžiotojų būrelius neįstojusius narius šventės organizatoriai kviečia prisijungti kartu su šeimomis.

Tauragės medžiotojų ir žvejų draugijai vadovaujantis Kęstutis Balašaitis medžioja jau daugiau nei 4 dešimtmečius. Pasak jo, per tą laiką Tauragės miškuose žvėrių tikrai nesumažėjo. Kasmet didėjanti jų populiacija daro milžinišką žalą rajono ūkininkams.

– Tauragėje yra visokių žvėrių ir jų jau per daug privisę. Žalą daro ne tik šernai. Pats ūkininkauju ir vieną naktį tiesiog stovėdamas ant kelio Jakutiškėje pasišviečiau termovizoriumi ir suskaičiavome 150 elnių, kurie ganėsi rapsų lauke. Jie ne tik ištrypia pasėlius, bet tiesiogine to žodžio prasme juos sunaikina, – sakė medžiotojas.

Tauragės medžiotojų ir žvejų draugija vienija 530 narių. Pasak K.Balašaičio, visi jie ir medžioja.

– Čia vien tauragiškiai, bet dar yra tokių, kurie nepriklauso draugijai, ir visiems žvėrių užtenka. Vieni neina į palaukimines medžiokles, bet mėgsta varymines, kiti atvirkščiai. Medžiotojai per ilgą laiką pasirenka jiems priimtiniausią medžioklės būdą, – sakė K.Balašaitis.

Paklaustas, koks didžiausias jo sumedžiotas žvėris, bendrijos pirmininkas nusijuokė, kad Lietuvoje didžiausias yra briedis, o stumbrų Tauragėje nėra ir rajono medžiotojai jų nemedžioja.

Šiuo metu galima medžioti elnių ir stirnų patinus, šernus, lapes, mangutus galima medžioti ištisus metus.

100-mečio šventė vyks šeštadienį Lakštingalų slėnyje. Į ją kviečiami visi Tauragės medžiotojai, garbingos sukakties proga dalyvaus ir kitų rajonų medžiotojų draugijų vadovai, Seimo nariai.

– Kiekvienas Tauragės medžiotojų būrelis įpareigotas sugalvoti įvairiausių žaidimų svečiams. Bus tikrai linksma: virsime žuvienę, ruošime žvėrieną, kepsime kiaulę. Labai kviečiu atvykti ir būreliams nepriklausančius draugijos narius. Šventės pradžia – 11 valandą, – sakė K.Balašaitis.

Dalintis:

Palikite komentarą