fbpx

Meras ragina emigrantus negrįžti per Kalėdas

Dalintis:

Pandemijai ir toliau atkakliai siaučiant artėja didžiosios metų šventės, skatinančios galvoti apie susitikimus su artimaisiais. Jų ir toliau vengti primena meras Dovydas Kaminskas, ragindamas ir emigrantus susimąstyti – ar tikrai dabar tinkamas metas grįžti namo.

Susirgimų koronavirusine infekcija nemažėja – pastaruoju metu vis fiksuojama po beveik 2 tūkst. užsikrėtimų visoje šalyje. Gausu jų ir Tauragės rajone – per dvi savaites beveik 500 atvejų. Situacija susirūpinę specialistai nerimauja, nes artėja didžiosios metų šventės. Baiminamasi, kad šventinis šurmulys gali pakišti koją situacijos valdymui.

Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas taip pat susirūpinęs – svarsto, kad dvi savaites situacija gali tik blogėti.

„Situacija visoje Lietuvoje sudėtinga, nors skaičiai rodo, kad lovų užimtumas Lietuvos ligoninių skyriuose yra 30-40 %, tačiau kiek teko kalbėti su kelių ligoninių vadovais – medicinos darbuotojai jau yra „ant ribos“, tiek fiziškai tiek psichologiškai“, – skelbia D.Kaminskas savo feisbuko paskyroje.

Feisbuke meras prašo žmonių likti atsakingais ir atsisakyti nereikalingų kontaktų, o būtinus susitikimus planuoti tik ėmusis visų apsaugos priemonių. Organizacijų vadovus jis ragina saugoti kolektyvų narius. Taip pat D.Kaminskas kreipėsi į emigrantus, prašydamas šįkart negrįžti namo.

„Galbūt verta ateinančias didžiąsias metų šventes sutikti toje šalyje, kurioje šiuo metu reziduojate“, – rašo rajono galva.

Kaip „Tauragės kurjerio“ žurnalistei meras sakė, emigrantai visada buvo laukiami. Tačiau dabar svarbu galvoti apie savo ir artimųjų sveikatą.

– Mes jų laukėm ir dabar laukiam, tačiau derėtų planuoti šventes kitaip ir į tėvynę grįžti ramesniu laiku. Jei planuoja grįžti į Lietuvą anksčiau ir 14 dienų saviizoliuotis, o ne vykti tiesiai į namus, tai šaunu. Aš liepti negaliu. Tai tik rekomendacija, – kalbėjo D.Kaminskas, pabrėždamas, kad supranta emigrantų jaučiamą namų ilgesį.

Paklaustas, kaip pats švęs Kalėdas, rajono vadovas patikino dar nesuplanavęs. Tačiau atviravo, kad jos šiemet tikrai bus kitokios nei įprasta, o artimuosius gali tekti sveikinti ir nuotoliniu būdu.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Palikite komentarą