Mero patarėjas Dubajuje lankė pasaulinę parodą „Expo 2020“

Dalintis:

Dubajuje vykstančioje pasaulinėje parodoje „Expo 2020“ lankosi turistai iš viso pasaulio. Plačiau apie parodą ir įspūdingą Lietuvos stendą „Tauragės kurjeriui“ pasakojo neseniai Dubajuje lankęsis tauragiškis Kasparas Bertašius.

Spalio 1-ąją prasidėjusi paroda „Expo 2020“ tęsis pusę metų. Dar prieš pandemiją prognozuota, kad parodos stendus aplankys 25 mln. svečių. Kai kuriuos stendus apžiūrėti spėjo ir savo atostogas Dubajuje leidęs tauragiškis, Tauragės rajono mero patarėjas Kasparas Bertašius.

– Specialiai kelionės aplankyti parodą neplanavome, tačiau apsisprendus vykti į Dubajų, parodą iš karto įtraukėme į kelionės planus, – tvirtino pašnekovas.

Kasparo Bertašiaus albumo nuotrauka

Didžiuliame Jungtinių Arabų Emyratų mieste pasaulinę parodą pernai dėl koronaviruso pandemijos nuspręsta atidėti metams. Nors šalių prisistatymas pasauliui prasidėjo šiemet spalį, o baigsis 2022-ųjų kovą, pavadinimą apsispręsta palikti „Expo 2020“. Šiemet vykstančios parodos dalyvių skaičius liko toks pat, kaip planuota – 192 valstybės.

Kasparo Bertašiaus albumo nuotrauka

– Parodą labai patogiai galima pasiekti miesto metro. Apžiūrinėdami stendus praleidome vieną dieną nuo ankstyvo ryto, iki vėlyvo vakaro, tačiau spėjome išvysti tik 25 stendus. Didžiausią įspūdį paliko naudojamos naujausios vaizdo ir garso technologijos, inovacijos, pastatų eksterjerai, kurių didelė dalis atrodo kaip meno kūriniai, perteikiantys šalių savitumą. Turbūt įdomiausi ir labiausiai išsiskiriantys buvo Arabijos šalių, Izraelio, Singapūro bei kiti teminiai paviljonai. Kai kurių paviljonų nepavyko aplankyti dėl didžiulių eilių, – sakė K.Bertašius.

„Tauragės kurjerio“ kalbintam tauragiškiui pavyko patekti į Lietuvos paviljoną, kuris, K.Bertašiaus teigimu, pasirodė išskirtinis, perteikiantis šalies tapatumą. O ir įkurdintas patogioje bei gerai matomoje vietoje.

– Pristatyta ne tik šalies gamta ar kultūra, bet ir didelis dėmesys skirtas Lietuvoje kuriamoms lazerių technologijoms, galimybėms vystyti verslą, o ekspozicijos centre įrengtas garsusis „Portalas“ (futuristinis Vilniuje demonstruotas projektas, karantino metu sujungęs šį miestą su Liublino miestu Lenkijoje, – red.), – vardijo Kasparas, pasidžiaugdamas, kad kelionės metu spėjo aplankyti ir kitas egzotiško Dubajaus įžymybes.

Kasparo Bertašiaus albumo nuotrauka

Jungtiniuose Arabų Emyratuose viešėjęs Kasparas Bertašius pasakojo suspėjęs apžiūrėti žymiausias Dubajaus vietas, šventyklas. Pašnekovas tvirtina likęs nustebintas miesto dydžiu, kultūringais ir draugiškais žmonėmis.

Kasparo Bertašiaus albumo nuotrauka

– Kadangi miestas pastatytas ant dykumos, žalumos, kurią matome Lietuvoje, nėra. Didžiausią įspūdį turistui sukuria pastatyti didžiuliai ir modernūs pastatai, sukurti dirbtiniai vandens telkiniai. Dubajuje labai didelis dėmesys skiriamas miesto švarai ir tvarkai. Nuolatos valomos gatvės ir šaligatviai, daugiaaukščių namų langai ir vitrinos. Būtent dėl švaros viešajame transporte ar taksi negalima gerti vandens ir net kramtyti gumos, o šiukšlintojams gresia didelės baudos, dėl to miestas išties spindi švara, – tvirtino tauragiškis.

Pasaulinės „Expo“ parodos rengiamos nuo pat 1851 metų. Savo populiarumu jos lyginamos net su Olimpinėmis žaidynėmis. Apsispręsta šias parodas rengti kas penkerius metus, o jas aplankyti galima visą pusmetį. Savo stendus pasaulinėse parodose pristatyti stengiasi visos pasaulio valstybės pagal savo galimybes. Skelbiama, kad 2000 metais Hanoveryje vykusioje parodoje dalyvavo 155 valstybės, 2010 metais Šanchajuje – 192 valstybės. Stulbina ir parodų lankytojų gausa. 2010 metais „Expo“ parodą aplankė rekordiškai daug žmonių – net 73 mln.

Lietuvos stendas šioje parodoje pirmą kartą pristatytas 1937 metais. Atgavus nepriklausomybę nepraleista nė viena paroda.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą