fbpx

Metalo laužo supirktuvėje – metalinių kryžių fragmentai

Dalintis:

Policijos pareigūnai, metalo laužo supirktuvėje radę metalinių kryžių likučius, kreipėsi į Kultūros paveldo departamento Tauragės skyriaus specialistus. Pagalbos reikėjo nustatant, iš kurių senųjų kapinių galėjo būtų jau suniokoti kryžiai. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) atstovė Greta Kęsminaitė teigė, kad ikiteisminis tyrimas dėl kapo išniekinimo pradėtas šių metų gegužės 6-ąją. Jį inicijavo patys Pagėgių komisariato policijos pareigūnai, apsilankę metalo laužo supirktuvėje.

– Jie ten užsuko ieškodami informacijos vienam ikiteisminiam tyrimui ir pastebėjo metalinius kryžių likučius. Tada ir inicijavo tyrimą. Daugiau tyrimo detalių negalime atskleisti, – patikino atstovė.

Daugiau informacijos savo internetiniame puslapyje paviešino pats Kultūros paveldo departamentas. Specialistai informuoja iš įvairių smulkių fragmentų nustatę, kad kryžiai į supirktuvę atkeliavo iš Lauksargių seniūnijoje esančių dviejų neveikiančių evangelikų liuteronų kapinių.

Kultūros paveldo departamento nuotrauka

„Vienas kryžius stovėjęs prie kūdikio kapo, apie ką liudija neįprasto užrašo fragmentas „Gim. ir mir….“, kitas žymėjo šeimos kapavietę, kurioje palaidoti vyras su žmona, trečiasis taip pat buvo pastatytas prie šeimos kapo. Ant gana nemažo kryžiaus nuolaužų fragmento yra gamintojo ženklas „EISSENGIESSE…/ REI.TILSIT“, – skelbia Kultūros paveldo departamento specialistai.

Skelbiama, jog atsekti kryžių ankstesnę buvimo vietą labai padėjo dar 2010 metais išleista Marijos ir Martyno Purvinų knyga „Mažosios Lietuvos kapinės ir antkapiniai paminklai“.

Šiemet tai ne pirmasis ikiteisminis tyrimas dėl kapinių išniekinimo. Taip pat gegužės mėnesį pareigūnai ėmėsi tyrimo dėl Strepeikių kaime iškasinėtų dviejų kapaviečių. Šios taipogi buvo evangelikų liuteronų nebeveikiančiose kapinaitėse.

Kaip informuoja Kultūros paveldo departamentas, liepos pradžioje Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių pasienio rinktinės Viešvilės pasienio užkardos specialistai Baltupėnų kaimo prieigose buvusioje sodybvietėje sulaikė metalo ieškikliu ir kastuvu besidarbuojantį Viešvilės miestelio gyventoją. Per pastaruosius dvidešimt metų Mažosios Lietuvos pietinėje dalyje, ruože nuo Smalininkų (Jurbarko rajono savivaldybė) iki Šereitlaukio (Pagėgių savivaldybė), archeologai išaiškino dešimt kapinynų bei senovės gyvenviečių, tad metalo ieškotojų veiksmai kelia rimtą grėsmę potencialiems archeologinio pobūdžio kultūros paveldo objektams.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Palikite komentarą