Miesto gatvių apšvietimas perėjo į kitos bendrovės rankas

Dalintis:

Pirmą kartą Tauragės miesto gatvių apšvietimo priežiūrą, laimėjusi konkursą, jau mėnesį vykdo bendrovė „Virdaina“. Direktorius Virgilijus Kaminskas sako šiek tiek žinojęs apie senąsias miesto tinklų trasas, bet nesitikėjo, kad jos tokios prastos būklės. Bendrovė vis dar laukia dokumentų iš miesto apšvietimą prižiūrėjusios įmonės.

Pasiūlymus prižiūrėti Tauragės miesto gatvių apšvietimą teikė dvi Tauragės bendrovės – savivaldybės kontroliuojami „Dunokai“ ir „Virdaina“ bei viena bendrovė iš Vilniaus – „City Service Engineering“. Pastaroji miesto apšvietimo tinklų priežiūros paslaugą siūlėsi atlikti už 68 757 Eur, „Dunokai“ – už 50 630 Eur, o „Virdaina“ – už 40 380 Eur.

Sutartį su palankiausią kainą pasiūliusia bendrove „Virdaina“ Tauragės savivaldybės administracija pasirašė liepos 19 dieną. Gatvių apšvietimo priežiūrą ji vykdys trejus metus – iki 2025 m. rugpjūčio 19 d. Skelbiama, kad konkursas įvyko sklandžiai, nekilo jokių interesų konfliktų, nesulaukta skundų ar prieštaravimų.

Tauragės miesto seniūnas Žilvinas Majus sako, kad bendrovė „Virdaina“ jau kibo į darbus, o prižiūrėti miesto apšvietimą nelengva, kadangi komunikacijos senos.

– Ankstesniaisiais metais gatvių apšvietimu rūpinosi „Dunokai“ ir „Mano būstas“, dabar jau turime naujus prižiūrėtojus. Gerai, kad „Virdaina“ – vietinė bendrovė, nes reikia greitai reaguoti į gyventojų skundus, gedimus. Anksčiau konkursą skeldavome kas dvejus metus, – kalbėjo seniūnas.

Pasak Ž.Majaus, miesto apšvietimo gedimų pasitaiko gana dažnai, mat visi tinklai likę nuo senų laikų. Naujiesiems prižiūrėtojai dar reikia laiko su visa sistema susipažinti.

– Tai dabar intensyviai dirbam ir bendradarbiaujam. Lempą pakeisti – vieni juokai, bet kai senos trasos ir spintos, gedimus taisyti nelengva, – sakė miesto seniūnas.

Bendrovės „Virdaina“, įkurtos prieš aštuonerius metus, direktorius ir savininkas Virgilijus Kaminskas sakė, kad Tauragės miesto apšvietimo priežiūros konkurse dalyvavo pirmą kartą.

– Situaciją, kad linijos senos, mes šiek tiek žinojome iš anksčiau, nes teko kai kuriose gatvėse statyti apšvietimo atramas. Bet kad tokia prasta būklė, nesitikėjau. Nieko daugiau dabar pasakyti negaliu, nes dar negavau dokumentų. „Dunokai“, 30 metų buvę atsakingi už Tauragės miesto gatvių apšvietimą, man dar jų nepristatė. Todėl kyla klausimas, ar iš viso egzistuoja ta dokumentacija, – suabejojo verslininkas.

Virgilijus Kaminskas nesigaili už priežiūros paslaugas paprašęs mažiausiai iš visų konkurse dalyvavusių pretendentų.

– Čia kaip ir su atlyginimu, kai kiekvienas darbuotojas mano, kad yra vertas daugiau. Pirmas toks bandymas, tai manau, kad gerai. Įkainis nėra stebuklingas, neturim pelnų, bet kartais geriau žvirblis rankoje. Ne viskas suvesta į pinigus. Esu tauragiškis, tai norisi truputį Tauragei padėti, – atviravo bendrovės direktorius.

Pasak V.Kaminsko, pastaraisiais mėnesiais įmonė kiek sumažino darbuotojų, keletas įmonėje dirbusių užsieniečių – ukrainietis ir baltarusis, prasidėjus karui Ukrainoje, grįžo į savo šalis. „Virdainos“ direktorius patikino, kad darbuotojų trūksta.

– Trūksta norinčių dirbti, kurie atėję sakytų: nemoku, bet noriu išmokti. Tokiu atveju galima investuoti į darbuotojo mokslą. O išmanymas ateina su metais, – įsitikinęs V.Kaminskas.

Šiuo metu „Virdainoje“ dirba 15 darbuotojų. 2021 metais įmonė dirbo pelningai. Pardavimo pajamos viršijo 1 mln. Eur.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą