Miesto šventės koncertui atseikės įspūdingą sumą

Dalintis:

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė pasirašė sutartį su renginių organizatoriais ir už 20 tūkstančių eurų nupirko trijų atlikėjų pasirodymą miesto gimtadienio proga birželio 4-ąją. Trečdalį sumos už tarpininkavimą pasiims atlikėjų vadybininku prisistatęs organizatorius.

Tauragėje nebuvo tris dešimtmečius

Šiemet 515-ąjį Tauragės miesto gimtadienį vainikuos beveik keturių valandų koncertas Vasaros estradoje. Į Tauragę miesto šventės proga po 34-erių metų sugrįžta grupė BIX, valandos programą su grupe atliks Justinas Jarutis ir pusantros valandos susirinkusiuosius Tauragės vasaros estradoje šokdins Jonas Nainys Jovani. Pasak muzikantų, susirinkusiųjų laukia ne tik šiuolaikinės muzikos šou, bet ir „Roko maršo“ metu skambėjusios laisvės šauklių dainos.

– Tauragė man kaip legenda. Su grupe čia lankėmės tik vieno pirmųjų „Roko maršų“ metu. Niekada nepamiršiu to koncerto. Buvo didžiulė minia susirinkusi Vasaros estradoje. Mes važiavome su pirmosiomis trispalvėmis, jas kėlėme koncerto metu. Dainavau „Bijom bijojom“ ir prieš mane didžiulėje minioje prie pat scenos stovėjo bičas, o ant pečių jis buvo užsikėlęs kokių 75-erių metų močiutę. Ta močiutė rankose turėjo ir visą koncertą iškėlusi laikė mažytę trispalvę. Mosavo ja kaip jauna pana. Niekada to nepamiršiu, – „Tauragės kurjeriui“ pasakojo BIX lyderis Saulius Urbonavičius-Samas.

Tauragės vasaros estradoje 1988 metų liepą vyko garsusis „Roko maršas“, kurį BIX lyderis prisimena iki šiol. Benjamino Pociaus nuotrauka

Muzikantas prisipažino, kad Tauragėje nesilankė ir nekoncertavo 34-erius metus.

– Tuomet buvo fantastiškas laikas, todėl miesto šventės proga grosime senus gabalus prisimindami tą laisvės įkvėpimą. Labai tikiuosi, kad susirinks laisvi, linksmi, neužsiparinę tauragiškiai ir miesto svečiai. Per tuos tris laisvės dešimtmečius Lietuva sužydėjo. Mes gyvename labai gerai, tiesiog fantastiškai ir gyvenimą turime švęsti kasdien. Kiekvienas koncertas mums yra šventė. Labai laukiame susitikimo Tauragėje, – „Tauragės kurjeriui“ kalbėjo S.Urbonavičius-Samas.

Jovani puikiai pažįsta tauragiškius

Tauragę geriau pažįsta Jonas Nainys Jovani. Žinomas atlikėjas prisimena audringus vakarėlius Tauragės klubuose ir tikisi, kad jo pasirodymas prieš vidurnaktį taps pagrindiniu miesto šventės akcentu.

– Paskutinį kartą Tauragėje vedžiau gabių moksleivių apdovanojimo renginį ir grojau susirinkusiai publikai. Tauragėje jau kaip ir savas esu. Į pasirodymus ateinantys tauragiškiai tikrai labai šilti. Scenoje esu nuo 2007 metų, jau įpratau pažinti publiką ir būtent jai parinkti tuos kūrinius, kuriems suskambus kūnu nueina šiurpuliukai. Tikiuosi, kad taip bus ir miesto šventės metu, – sakė J.Nainys.

Jonas Nainys-Jovani. Asmeninio albumo nuotrauka

Didžėjus pažadėjo groti pop, electro-house stiliaus muziką, o vyresnio amžiaus tauragiškius palepins naujai suskambusiais senaisiais hitais ir savo kurtomis melodijomis.

– Groju ir patiems mažiausiems, ir garbaus amžiaus klausytojams. Karantino pradžioje rengiau pasirodymus iš namų internetu, o vėliau gerbėjai atsiuntė vaizdus, kuriuose pagal grojamas dainas šoka ir senjorai, ir vaikai, – sakė J.Nainys.

Atlikėjas prisipažino, kad šiuo metu koncertuoti nesinori dėl karo Ukrainoje.

– Labai tikiuosi, kad iki birželio 4 dienos viskas pasibaigs, pasibaigs pergale ir bus galima linksmintis iš širdies. Pasirodymų metu daug ir betarpiškai bendrauju su publika, šoku kartu, atiduodu širdį ir to paties sulaukiu iš klausytojų. Labai laukiu vasaros. Groti atvirame ore miniai žmonių nepaprastai malonu. Dar maloniau sugroti taip, kad klausytojai tai prisimintų, išeitų pakylėti ir dar ilgai kalbėtų apie pasirodymą, – apie būsimą koncertą Tauragėje kalbėjo žinomas didžėjus.

Pageidavo jaunimas

Tauragės rajono savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Danutė Naujokienė informavo, kad šie trys atlikėjai miesto gimtadieniui pasirinkti neatsitiktinai. Tokios muzikos pageidavo vykdytoje apklausoje dalyvavęs rajono jaunimas.

– Mes daug diskutavome, jaunimas pildė apklausą, išvardino, kokie atlikėjai laukiamiausi ir specialioje komisijoje nutarėme kviesti būtent juos. Detales aptarėme su Vytautu Raudoniumi, jis prisistatė kaip šių atlikėjų vadybininkas, – sakė D.Naujokienė.

Pasak Kultūros skyriaus vedėjos, prieš koncertą visi atlikėjai privalės atsiųsti repertuarą ir tauragiškių komisija spręs, kokius kūrinius svečiai atliks koncerto metu.

– Šiemet po koncerto nebus jokių fejerverkų, bet labai tikiuosi, kad susirinkusiems į Vasaros estradą pateiksime ne vieną staigmeną. Sunku prognozuoti, kiek žmonių ateis, mano žiniomis, estradoje telpa per 5000 klausytojų. Tikėkimės, kad tiek ir bus, – sakė D.Naujokienė.

Mažiausiai uždirbs didžėjus

Tauragės miesto šventės atlikėjams iš savivaldybės biudžeto bus atseikėta 20 tūkstančių eurų, tačiau ne visi pinigai teks koncertuojančioms grupėms. Brangiausiai organizatorius sumokės Justino Jaručio komandai. „Tauragės kurjerio“ duomenimis, J.Jarutis pasirodys su gyva grupe ir valandos koncertą yra įvertinęs 9500 eurų. Grupės BIX lyderis įvardijo, kad jų koncerto kaina – 3000 eurų. Mažiausiai už pasirodymą Tauragėje uždirbs Jonas Nainys Jovani.

– Kai derinome sąlygas, prašė nuleisti kainą, nes nėra pinigų, suderėjome arti 2000 eurų, nors už dviejų valandų pasirodymą visada prašau 2500 eurų, – sakė J.Nainys.

Sudėjus atlikėjų išvardytus honorarus, koncerto organizatoriui UAB „Dvyneda“ liks 5500 eurų. Internetiniame puslapyje rekvizitai.lt skelbiama, kad ši įmonė dalyvavo keliuose viešuosiuose pirkimuose, laimėjimas Tauragėje didžiausias. Už renginį Švenčionyse šio miesto Kultūros centras šiai bendrovei sumokėjo 9330 eurų, Raseinių kultūros centras – 1000 eurų. Pasak Raseinių kultūros centro direktorės Ingos Šatkauskienės, įmonė už 1000 eurų surengė grupės „Dvyniai“ koncertą bendruomenių šventėje. Daugiau reikalų su šia įmone Raseinių kultūros centras neturėjo. Švenčionių kultūros centro vadovas Aurimas Baliukonis informavo, kad įmonė „Dvyneda“ 2020 metais rajone organizavo renginį nuo pradžios iki galo.

– Darėme šventę, ir jie pasirūpino ir įgarsinimu, ir apšvietimu, ir maitinimu. Jokių nusiskundimų neturiu, kas koncertavo, neatsimenu, – sakė A.Baliukonis.

Parinko vienus populiariausių

Su įmonės „Dvyneda“ vadovu Vytautu Raudoniumi pavyko susisiekti telefonu. Vyras patvirtino, kad organizuoja Tauragės miesto gimtadienyje pasirodysiančių atlikėjų koncertą. Į detalesnius klausimus jis pažadėjo atsakyti elektroniniu laišku.

„UAB „Dvyneda“ – renginių organizavimo įmonė. Įmonė yra suorganizavusi daug renginių: tiek privačių, tiek miesto švenčių, tiek areninių koncertų. Įmonė yra viena iš įmonių grupės dalis, tad mūsų komanda yra didelė ir joje dirba tik savo srities profesionalai. Pats esu renginių vedėjas privačiose šventėse bei organizatorius miestų šventėse. Programoje šiais metais yra parinkti atlikėjai, kurie yra vieni iš populiariausių ir klausomiausių Lietuvoje. O honorarai priklauso nuo atlikėjų bei jų raiderio įgyvendinimo“, – „Tauragės kurjeriui“ rašo V.Raudonius.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą