Ministerijos planas vietos politikų nedžiugina

Dalintis:

Antradienį Tauragės rajono savivaldybės tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto posėdyje, kuris vyko nuotoliniu būdu, svarstyta Adakavo socialinių paslaugų namų perėmimo savivaldybės žinion galimybė. Šįkart posėdyje dalyvavo ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, kuriai pavaldūs šie socialinių paslaugų namai, atstovas.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija savivaldybėms siekia perduoti šalies globos įstaigas, tačiau kol kas suaugusiųjų globos įstaigų nėra perėmusi nė viena savivaldybė. Tauragės taryba dėl Adakavo socialinių paslaugų namų perėmimo diskutavo ne kartą, tačiau jokio sprendimo nepriimta. Adakavo socialinių paslaugų namams priklauso ir padalinys Tauragėje, Prezidento gatvėje.

Posėdyje, kuris vyko skaipu, dalyvavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Struktūrinės paramos valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas Darius Pauliukonis. Ministerijos atstovas ir Adakavo socialinių paslaugų namų direktorė Kristina Anulienė politikams pristatė, kokie įsipareigojimai ir atsakomybė teks savivaldybei įstaigą perėmus savo žinion. Tarybos nariai domėjosi, ar užtenka lėšų darbuotojų atlyginimams, kokia pastatų, transporto būklė, kaip vyktų perdavimas. K.Anulienės atsakymai nenudžiugino – ir atlyginimams šiemet pristigs, ir pastatams remonto reikia, ir transportas senas. Institucinės globos pertvarkos plane numatyta, kad iki 2021 metų pabaigos Tauragės rajone turi veikti šešeri grupinio gyvenimo namai, kuriuose gyvens proto ar psichikos negalią turintys žmonės. Dveji tokie namai turi būti pastatyti Skaudvilėje. Tauragės regione iš viso – 10. Pirmieji grupinio gyvenimo namai Tauragėje, Marių gatvėje, buvo įrengti 2018 metų gegužę. Juose apgyvendinta 10 neįgaliųjų.

Apsispręsti taryba turi iki vasaros.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą