Miškininkai, apžvelgdami savo valdas, neretai randa pačių įvairiausių atliekų. Jiems tenka jas surinkti ir gabenti į tam skirtas vietas. Nors gyventojai savo atliekomis galėtų teisėtai ir nemokamai atsikratyti patys, urėdija už atliekų sutvarkymą turi mokėti iš mokesčių mokėtojų lėšų. Valstybinių miškų urėdija skelbia, kad per 2019 metus visos šalies miškuose buvo surinkta net 700 tonų atliekų.
VĮ Valstybinių miškų urėdija informuoja, jog per 2019 metus 26-iuose regioniniuose padaliniuose buvo surinkta 700 tonų didelių gabaritų atliekų, buitinių šiukšlių, kurios išvežtos 300 sunkvežimių. Iš surinktų atliekų, 100 tonų sudaro netinkamos naudoti automobilių padangos. Skaičiuojama, kad maždaug 3 tūkst. automobilių savininkų patingėjo patys nuvežti nebetinkamas naudoti padangas į didžiųjų atliekų surinkimo aikšteles, kur per metus vieną padangų komplektą galima priduoti nemokamai.
Valstybinių miškų urėdijos vadovas Valdas Kaubrė pabrėžė, kad nesurinktos atliekos teršia gamtą, irdamos išskiria sveikatai pavojingas chemines medžiagas. Tačiau net skiriamos baudos šiukšlintojų negąsdina.
VĮ Valstybinių miškų urėdijos Tauragės regioninio padalinio vadovas Raimondas Matemaitis atviravo, kad mūsų miškuose randama įvairiausių atliekų. Tarp jų netrūksta padangų, šiferio lakštų, langų ir automobilių stiklų, automobilių detalių.
– Nemažai randame ir stambiagabaričių atliekų. Mūsų skauduliai – poilsiavietės. Ten daug ką piliečiai palieka. Automobilių dalis išvežam į „Žalvarį“, kuris surenka pavojingas atliekas. Girininkai viską suveža pas mus, kaupiam kurį laiką, o po to didesnį kiekį išvežame. Ką tik pasirašiau sąskaitą už išvežtas senas padangas. Sumokėti reikės virš 700 eurų. Žinoma, dalis padangų yra mūsų urėdijos automobilių, bet toli gražu ne visos, – atvirai sakė R.Matemaitis.
Romas Galkauskas, VĮ Valstybinių miškų urėdijos Tauragės regioninio padalinio miško apsaugos specialistas, „Tauragės kurjeriui“ detalizavo, kad per praėjusius metus urėdijos darbuotojai surinko daugiau nei 3,5 tonos padangų. Problematiškiausios – priemiestinės girininkijos, tokios kaip Pužiškės, Šilinės ir Tauragės.
– Ten kas savaitę metaliniai konteineriai būna perkraunami. Juose randame ir padangų, ir automobilių dalių. Penai per akciją „Darom“ surinkome su savanoriais 2 tonas atliekų. Laimė, kad išvežimas tada akcijos metu nekainavo. Padangas pernai taip pat pavyko susitarti ir pristatyti vienai įmonei nemokamai, – vardijo R.Galkauskas.
Pašnekovas atskleidė, kad per 2019 metus įmonei „Žalvaris“ Tauragės regioninis urėdijos padalinys iš mokesčių mokėtojų lėšų sumokėjo apie 1000 eurų, „Dunokams“ – apie 100 eurų, o UAB Tauragės regiono atliekų tvarkymo centrui – beveik 3000 eurų.