fbpx

Mobiliuosiuose punktuose bus kvotos

Dalintis:

Sveikatos apsaugos ministerija mobiliesiems tyrimų punktams nuo trečiadienio įveda kvotas. Tauragės rajonui – mažiausia kvota.

Pranešama, kad nuo trečiadienio kiekviename mobiliajame punkte bus galima paimti ne daugiau nei nurodyta ėminių koronavirusui nustatyti. To esą prireikė dėl didelio laboratorijų apkrovimo.

Vilniaus savivaldybei teko didžiausia kvota – 450 ėminių per parą. Kauno savivaldybėje – 350, Klaipėdos – 300, Šiaulių savivaldybėje – 200, Marijampolės – 150. Panevėžio, Telšių, Alytaus, Utenos ir Tauragės savivaldybėse veikiančiuose mobiliuosiuose tyrimų punktuose nustatytos mažiausios kvotos – po 130 ėminių per parą.

Sveikatos apsaugos ministras taip pat nustatė prioritetines grupes, kurioms turės būti atliekami tyrimai. 40 proc. į mobiliuosius punktus atvykstančiųjų turės būti tie asmenys, kuriems pasireiškia susirgimo simptomai arba jau sirgę lengva koronaviruso forma ir gydęsi namuose. Taip pat į šią prioritetinę kategoriją patenka tie, kurie ruošiasi planinėms intervencinėms sveikatos priežiūros procedūroms. 20 proc. atvykstančiųjų į mobilųjį tyrimų punktą turės būti sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai. Taip pat 20 proc. tiriamųjų turės sudaryti socialinių globos įstaigų darbuotojai. Ir tik 10 proc. tiriamųjų galės būti iš užsienio grįžę asmenys arba tokie, kurie nepatenka į aukščiau minimas kategorijas.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Palikite komentarą