Mobilusis tyrimų punktas vis dar tuščias

Dalintis:

Mobilieji tyrimų punktai turi būti įrengti visose apskrityse. Taip nusprendė Vyriausybė ir nurodymą įvykdyti savivaldybės turėjo iki praėjusio penktadienio. Tauragėje, Raudonojo Kryžiaus draugijos pastato kieme, lauko palapinė jau parengta, tačiau Sveikatos apsaugos ministerija leidimo punktui veikti vakar dar nebuvo išdavusi.

Naujienų portalai praėjusią savaitę skelbė, kad mobilieji tyrimų punktai kai kurių savivaldybių buvo įrengti ypač greitai. Tauragiškiai punktą įrengė jau ketvirtadienio vakarą. Nepaisant įdėtų pastangų, vakar mobilusis tyrimų punktas stovėjo tuščias. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) išplatino pranešimą spaudai, kuriame teigė, kad apie punkto veikimo pradžią informuos atskiru pranešimu, bet jo iki pirmadienio dar nebuvo.

Numatytu laiku – penktadienį – tokie punktai pradėjo veikti tik didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Nepaisant to, pritrūkus reagentų šalį apskriejo žinia, kad tyrimams daroma „pauzė“. Apsispręsta, kad sostinėje tyrimai bus atliekami ypač intensyviai, o kituose miestuose – tik sunkios būklės pacientams, atitinkantiems indikacijas: neseniai grįžusiems iš užsienio valstybių ar kontaktavusiems su virusu užsikrėtusiais asmenimis.

Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas penktadienio vakarą „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad SAM liepimu Tauragės medikai dar laukia nurodymo, kada galės pradėti mokymus. Jų reikia, norint gauti leidimą imti ėminius tyrimams mobiliajame punkte. Mero teigimu, medikai pasiruošę, tačiau kol kas jokių konkrečių žinių iš SAM negauta.

Lygiai tą patį meras kalbėjo ir pirmadienio rytą.

– Dar jokios informacijos neturiu iš SAM. Rašome raštus, kad duotų reagentus. Rašom, kad nesakytų, jog kažko nepadarėm. Bet manau, kad pirmiausia paleis didžiuosius miestus ir tik tada mes gausim reagentus, – svarstė meras, patikslindamas, kad kol kas ir apie medikų mokymus žinių negauta.

Mortos Mikutytės nuotrauka

Savaitgalį paskelbta žinia, kad į Lietuvą parskraidinta 5 tūkst. reagentų siunta. Ji bus išdalyta tyrimų punktams ir toliau tęsis viruso tramdymo darbai.

Primename, kad į mobiliuosius tyrimų punktus vykti galima tik gavus karštosios linijos 1808 konsultantų patvirtinimą ir užregistravus savo asmens duomenis. Kur ir kada atvykti bei kaip šiuose punktuose elgtis, informuos su asmeniu susisiekęs mobiliojo tyrimų punkto darbuotojas.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą