Mokesčiai didėja – daugėja ir įvežamų automobilių

Dalintis:

Šiemet dešimčia procentų padidėjo automobilių registracijos mokestis. Naujieji tarifai pradėti taikyti praėjusią savaitę, bet Tauragės rajono savivaldybėje įregistruotų transporto priemonių nemąžta.

Kaip numatyta Motorinių transporto priemonių registracijos mokesčio įstatyme, mokesčio dydžiai indeksuojami kasmet. Tai daroma pasibaigus kalendoriniams metams, taikant indeksavimo koeficientą. Jis nustatomas pagal Lietuvos statistikos departamento paskelbtą mokestinių metų vartotojų kainų indeksą jį dalijant iš šimto. Mokesčio dydžiai kis nuo 1,46 Eur iki 58,32 Eur. Tikslus dydis priklausys nuo automobilio išmetamo CO2 kiekio ir degalų rūšies. Pavyzdžiui, jei benzinu varomo automobilio išmetamas CO2 yra 141 g/km, įstatyme numatytas mokesčio dydis siekia 30 Eur. Jį padauginus iš 1,108 indeksavimo koeficiento, mokesčio dydis bus 33,24 Eur. Taigi pokytis – 3,24 Eur. Pernai, pritaikius indeksavimo koeficientą, mokesčio dydžiai kito nuo 0,03 Eur iki 1,08 Eur. Registracijos mokestis taikomas tik lengviesiems automobiliams, kai jų nustatomo CO2 kiekis viršija 130 g/km. Jį reikia sumokėti registruojant automobilį pirmą kartą ir visais atvejais, kai keičiasi automobilio valdytojas.

Pasak VĮ „Regitra“ atstovės spaudai Emilijos Bardauskienės, 2021 metais Tauragėje pirmą kartą įregistruota 2800 lengvųjų automobilių, įvežtų iš užsienio. Prieš metus šis skaičius buvo 300 mažesnis.

– Perregistruojami prieš tai Lietuvoje eksploatuoti automobiliai, bet jų apskaita į statistiką neįtraukta, – pateikdama duomenis, informavo E.Bardauskienė.

Dar praėjusią vasarą automobilių pardavimo aikštelės Tauragėje buvo ištuštėjusios. Automobilių pasiūla sumenko prasidėjus pandemijai, bet sušvelninus karantiną vežėjai vėl grįžta pilnais autovežiais.

– Dabar labai geras laikas parduoti automobilį. Kainos pakilusios bent dešimčia procentų, o jei automobilis geresnės būklės, ir dar daugiau, – „Tauragės kurjeriui“ sakė bendrovės „Autotauragė“ vadovas Aidas Gaudiešius.

Pašnekovo teigimu, dabar ypač populiarėja benzininiai automobiliai.

– Niekas nenori mokėti taršos mokesčio, kuris vis kyla. Pirkėjai mieliau renkasi mažesnius ir ekologiškesnius automobilius. Populiaru pirkti 1,6 ar 1,5 variklio kubatūros mašinas, – pastebėjo A.Gaudiešius.

Turimais duomenimis, 2021 metais Tauragėje priregistruota 3900 automobilių, iš kurių tik 279 buvo tiesiai iš gamyklos. 2020-aisiais naujų automobilių Tauragės rajone registruota 212, o naudotų – 3000.

– Daugiausia lengvųjų automobilių Tauragėje įvežama iš Prancūzijos. Pernai šis skaičius siekė 1700, o užpernai 1500, – informavo „Regitros“ atstovė.

Antroji šalis, iš kurios automobilius įveža tauragiškiai, – Vokietija. Pernai iš ten atgabenti 396 lengvieji automobiliai, vos vienu daugiau nei užpernai. 97 automobiliai įvežti iš Belgijos, 95 iš Danijos, 70 iš Italijos. 2020-aisiais 75 lengvieji automobiliai buvo įvežti iš JAV.

Automobilių detalės internetu https://www.pigiausiosdalys.lt/lt/akcijos/

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Komentarų: 1

  1. Anonimas on

    Geriau vmi patikrintu tas i mones kurios veza visos nedaraso sumos pilnos esu pirkes 4 masinas is keturiu imoniu ir visoms nuslėpė sumas

Palikite komentarą