Mokesčių inspekcija: pajamų deklaravimas vyksta sparčiai

Dalintis:

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (AVMI) informuoja, kad paskelbus deklaravimo pradžią iki balandžio 27 d. vidurdienio pajamas, naudodamiesi deklaravimo vedliu, jau deklaravo per 82 tūkst. Klaipėdos regiono gyventojų, iš jų – per 6 tūkst. Tauragės ir Pagėgių savivaldybių gyventojų. Pajamas deklaruoti ir mokesčius sumokėti reikia iki liepos 1 d.

VMI šiemet parengė ir Elektroninio deklaravimo sistemoje patalpino daugiau nei 2,3 mln. preliminariųjų deklaracijų, iš jų apie 75 proc. yra pilnai užpildytos – jas tereikia peržiūrėti ir patvirtinti.

„Deklaravimas šiemet vyksta kitaip – deklaracijas teikiame ne pilkoje formoje, o EDS vedlio pagalba, kai pildant tereikia atsakyti į kelis klausimus. Ypač daug deklaracijų sulaukėme balandžio 22 d., kai deklaruoti pradėjo visi gyventojai, – beveik 236 tūkst., iš jų 41 tūkst. pateikė Klaipėdos regiono gyventojai. Didžiausias aktyvumas pastebimas po darbo – sulyginę dienos pabaigos ir ryto statistinius duomenis matome, kad gana daug žmonių sėkmingai deklaruoja savarankiškai, be papildomos pagalbos“, – sako Klaipėdos AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Laimutė Mačernienė.

Pažymėtina, kad šiemet deklaravimo ir mokesčių sumokėjimo terminas yra ne gegužės 4 d., o liepos 1 d. – deklaracijoms pateikti ir pajamų mokesčiui sumokėti laiko daugiau nei įprastai. Iki liepos 1 d. bus galima teikti ir prašymus skirti pajamų mokesčio dalį paramai. Permokų grąžinimo laikas nesikeičia – liepos 31 d. Turto deklaracijų teikimo terminai taip pat nesikeičia – dėl 2019 m. užimtų pareigų deklaracijas gyventojai turi pateikti iki gegužės 4 d. (imtinai).

Prireikus pagalbos deklaruojant, gyventojus mokesčių specialistai konsultuoja telefonu, nes tęsiantis karantinui dėl COVID-19 VMI klientus aptarnauja tik nuotoliniu būdu. Be Mokesčių informacijos centro (MIC telefonas 1882), telefonais papildomai konsultuoja ir apskričių specialistai. Klaipėdos AVMI telefonu konsultuoja apie 100 specialistų, jų telefonai skelbiami VMI interneto svetainėje.

Dažniausi gyventojų užduodami klausimai – kaip deklaruoti nekilnojamojo turto ar automobilio pardavimo pajamas, kaip susigrąžinti pajamų mokestį, jei pernai mokėjo už būsto ar automobilio remonto, auklių paslaugas, už studijas. Rekordinis skambučių skaičius – 2833, tiek konsultacijų telefonu Klaipėdos apskrities specialistai suteikė balandžio 22 d.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą