Mokytojai streikuoja, stabdomas ugdymas

Dalintis:

Po penkerių metų Lietuvos švietimo sistemoje kartojasi tas pats scenarijus – sutarimo su politikais nerandantys pedagogai skelbia streiką. Šiandien dalis mokytojų pamokų neves. Tauragės rajone ugdymą planuojama stabdyti Žalgirių ir Žygaičių gimnazijose.

Andriaus Navicko vadovaujama Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga reikalauja dar šiemet pakelti mokytojų atlyginimus 20 procentų, taip pat spręsti mokinių skaičiaus klasėse problemą, atsižvelgti į pedagogų prašymus ir mažinti specialiųjų poreikių turinčių moksleivių klasėse. Profesinės sąjungos vadovas tikina, kad nuo penktadienio streikuoti pradėsiantiems pedagogams bus kompensuojamas dėl protesto negautas darbo užmokestis. Įspėjamojo dviejų valandų streiko prieš keletą savaičių metu Tauragėje streikavo daugiau nei 100 pedagogų.

Martyno Mažvydo progimnazijos vadovas Remigijus Masteika trečiadienį informavo, jog žinių, kad jo vadovaujami pedagogai streikuos, neturi.

– Kalbėjau su profesinės sąjungos atstovais, mane patikino, kad penktadienį darbuotojai nestreikuos. Žmonės nusiteikę dirbti, o kaip bus toliau, bus matyti. Gal penktadienio rytą nuomonė pasikeis, – svarstė direktorius.

Įspėjamojo streiko metu progimnazijoje prieš susiklosčiusią situaciją švietimo sistemoje protestavo 57 mokytojai.

Kiek kitokios nuotaikos Žalgirių gimnazijoje. Prie įspėjamojo streiko čia prisijungė 32 pedagogai, dabar streikuoti pasiruošę visi.

– Mano žiniomis, streikas tikrai bus. Streikuos mokytojai, ugdymas nevyks, vaikai bus namuose. Mes tikimės, kad streikas ilgai nesitęs. Iš mokytojų nuotaikų matome, kad jie nusiteikę geranoriškai. Kiekvieną dieną gausime patikslintus streikuojančių mokytojų skaičius ir spręsime dėl ugdymo, – trečiadienį sakė gimnazijos direktorė Elmyra Jurkšaitienė.

Profesinei sąjungai priklausanti Žygaičių gimnazijos mokytoja Edita Kvietkutė patikino, kad streikui gimnazijoje pasiruošę 16 pedagogų. Pamokas vaikams ves tik ikimokyklinio ir pradinio ugdymo mokytojai.

– Streikuosime beveik visi dalykininkai. Įspėjamojo streiko metu prisijungė 15 pedagogų, šiandien turime jau 16 streikui pasiruošusių mokytojų. Būtų daugiau, bet turime sergančių pedagogų, širdimi mus palaiko ir mažuosius ugdantys mokytojai. Mažiausiųjų tėvai neturi kur palikti, o mes gerbiame savo gimnazijos vadovę ir suprantame, kad streikuojant visiems pradinių klasių mokinių ugdymą būtų sudėtinga užtikrinti, – sakė pedagogė.

Pasak E.Kvietkutės, kol kas numatytas savaitės streikas, bet esant reikalui pedagogai pasiruošę streikuoti ilgiau.

– Baisu su švietimo sistema. Vien iš pagarbos sau turime streikuoti, – reziumavo pedagogė.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą