Moliūgų žibintais užkandžiaus Rūgalių sodybos gyventojai

Dalintis:

Ne pirmus metus J.V.Kalvano parke organizuojama moliūgų žibintų šventė. Pasidžiaugus gražiomis švieselėmis surinktos daržovės gabenamos ne į sąvartyną, kur supūtų, o į Rūgalius. Ten Sigito Klymanto augintiniai moliūgus ėda su malonumu.

Praėjusį penktadienį tauragiškiai ir miesto svečiai buvo laukiami J.V.Kalvano parke su savo pačių skaptuotais moliūgais ir žvakelėmis. Galybė puošmenų nugulė palei takus ir parko žolynuose. O apšviesti spalvotomis lempomis ir skambant muzikai atrodė itin ypatingai.

Minios žmonių prie moliūgų pasivaikščioti ėjo penktadienio vakarą. Ne vienas pasinaudojo proga nemokamai pasivaišinti karšta sriuba ar arbata. Tauragės miesto seniūnija pasirūpino ir užgesintomis parko šviesomis – kad dar labiau išryškėtų skaptuotų moliūgų šviesos.

Nors buvo paskelbta, kad žibintai džiugins tik du vakarus, pastebėjus, jog pasigrožėti ateinančių netrūksta ir dienomis, nuspręsta žibintus palikti iki pat ketvirtadienio. Tauragės miesto seniūnijos darbuotojai tik šįryt surinko moliūgus. Pamažu tampa tradicija, kad šias daržoves, išvalius nuo žvakių likučių, vežama ne į sąvartyną, kur moliūgai tiesiog supūtų, o į Rūgaliuose esančią gyvūnų mylėtojo Sigito Klymanto sodybą.

– Šiemet moliūgų dvigubai daugiau nei pernai. Į Rūgalius atvežė per du kartus, – pasakojo sodybos šeimininkas Sigitas Klymantas.

Viename aptvare ganosi asiliukai, alpakos, danieliai ir hailendų veislės škotiškos karvutės. Kaip pasakojo sodybos šeimininkas, gyvūnai patys sustygavo savo hierarchiją, kurios viršuje – būtent hailendai. Pastarieji pirmieji ir atskubėjo paskanauti atvežtų moliūgų. Tik vėliau prisiartino asiliukai, o danieliai nedrąsūs – arčiau prieina, kai sodyboje nelieka svetimų žmonių.

– Alpakos nelabai mėgsta moliūgus. O kiti juos daug skaniau valgo, kai moliūgai būna pastovėję, suminkštėję. Kai aš juos kabinu vos ne kaip košę, tada gyvūnams jie būna patys skaniausi, – pastebėjimais dalijosi S.Klymantas, rodydamas dar nuo praėjusių Kalėdų krūvon sukrautus eglaičių likučius. – Atvežė mums ir eglutes, kurios buvo papuoštos Bažnyčių gatvėje. Kai iškrenta sniegas, gyvūnai ėda spyglius – juose daug vitamino C. Juk ir žmonės geria spyglių arbatą.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą