„Molupio ir Ko“ bankroto šleifas verslininkus klampina į skolas

Dalintis:

Lietuvos apeliacinis teismas išnagrinėjo buvusių vienos didžiausių Tauragės įmonės „Molupis ir Ko“ savininkų bei „Citadelės“ banko ginčo bylą. Už įmonės negrąžintas skolas verslininkų pora teismo sprendimu turės atsakyti asmeniniu turtu – bankui priteista solidariai po 200 tūkst. eurų.

AS „Citadele banka“ Lietuvos filialas kreipėsi į teismą prašydamas iš abiejų atsakovų išieškoti po 200 tūkst. eurų negrąžinto kredito ir 5 proc. metines palūkanas. Skirtingi civiliniai ieškiniai apjungti į vieną bylą, kurioje nagrinėtas dar 2016 metais įmonės „Molupis ir Ko“ paimtas kreditas. Jo gavėjai suteiktas 2 mln. 473 tūkst. Eur kreditas ir 200 tūkst. Eur kredito linija. Kreditą ėmusi įmonė, anuomet Lietuvoje valdžiusi apie 70 parduotuvių, įsipareigojo grąžinti kredito liniją iki 2017 m. liepos 14 d., o 2 mln. viršijantį kreditą – iki 2021 m. liepos 14 d.

2017-ųjų liepos 28-ąją verslininkų pora su kreditą suteikusiu banku pasirašė laidavimo sutartį. Abu atsakovai įsipareigojo solidariai garantuoti kredito grąžinimą savo asmeniniu turtu, bet ne didesniu nei 200 tūkst. eurų.

Įmonei patiriant sunkumų ir vėluojant mokėti kredito įmokas, 2017-ųjų lapkričio mėnesį bankas nusprendė nutraukti kredito sutartį. Tačiau to padaryti nespėjo – vos išsiuntus įmonei „Molupis ir Ko“ informaciją, kad ketinama nutraukti sutartį, jai buvo iškelta restruktūrizavimo byla. O 2020-aisiais, bendrovei nevykdant restruktūrizacijos plano, restruktūrizavimo byla virto bankrotu.

Dėl šių priežasčių „Citadelės“ bankas kreipėsi į teismą, prašydamas priteisti iš verslininkų šeimos po 200 tūkst. eurų, kuriais buvo laiduota imant kreditą. Ir Vilniaus apygardos teismas šį prašymą tenkino – 2022-ųjų gegužės 31-ąją priteisė bankui iš A.C. ir B.C. po 200 tūkst. eurų.

Verslininkų pora kreipėsi į Lietuvos apeliacinį teismą, prašydami panaikinti Vilniaus apygardos teismo sprendimą.

Lietuvos apeliacinis teismas praėjusią savaitę paskelbtoje nutartyje konstatavo, kad verslininkai turėjo pakankamai laiko kreiptis teisinės pagalbos ir įvertinti susitarimų su kreditoriumi turinį bei jų nevykdymo pasekmes. Be to, nustatytos aplinkybės nepagrindžia buvusių „Molupio ir Ko“ vadovų nurodytų argumentų, kad ieškovė, reikalaudama pakeisti laidavimo sutartis, darė apeliantams ekonominį spaudimą.

Dėl šių priežasčių Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti Vilniaus apygardos teismo gegužės 31-osios sprendimą, kuriuo A.C. ir B.C. turės solidariai grąžinti po 200 tūkst. eurų bendrovės AS „Citadele banka“ Lietuvos filialui.

„Tauragės kurjeriui“ susisiekus su A.C., verslininkas sakė teismo nutarties dar nematęs, todėl negalėjo atsakyti, ar ją skųs Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Primename, kad didžiulėje įmonėje „Molupis ir Ko“ dirbo daugiau kaip 200 darbuotojų, veikė 70 šios įmonės prekybos vietų. Tačiau dėl nepakeliamų įmokų bankui bendrovė tapo nemoki – ėmė kauptis skolos Valstybinei mokesčių inspekcijai, „Sodrai“, darbuotojams vėluodavo atlyginimai. Dėl to ir buvo iškelta įmonės restruktūrizacijos byla, vėliau – ir bankroto.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą