fbpx

„Molupio“ veiklą perima „Meduolis“

Dalintis:

Gegužės 12-ąją duris užvėrusios bendrovės „Molupis ir ko“ patalpose vėl kvepia kepiniais. Bankrutuojančios kepyklos patalpas ir gamybinę įrangą išsinuomojo Šilalės rajone, Kaltinėnuose, registruota UAB „Meduolis“. Ši bendrovė iki šių metų sausio vidurio priklausė į milijonines skolas įklimpusio „Molupio“ savininkų žentui. Jis buvo vienintelis „Meduolio“ akcininkas. Tačiau netrukus „Meduolis“ sulaukė pokyčių – Registrų centre keitėsi įrašai: keitėsi ir akcininkas, ir vadovybė. Greta prekybinės veiklos „Meduolis“ imasi kepti duoną ir įdarbina dalį buvusių „Molupio“ darbuotojų.

Komentatoriai buvo įžvalgūs

Gegužės pradžioje „Tauragės kurjeris“ pranešė, kad 20 veiklos metų sukaktį paminėjęs didžiausias Tauragės duonos kepėjas „Molupis ir ko“ nebesugebėjo rasti sėkmės recepto ir skelbia bankrotą – gegužės 12-ąją darbo neteko visi 108 kepyklos darbuotojai. Tuoj pat po straipsnio publikavimo socialinio tinklo „Tauragės kurjerio“ paskyroje pasirodė Ra Ja komentaras, kad įmonė netrukus pakeis pavadinimą ir dirbs toliau, kaip ir kitos bankrutuojančios įmonės. Kitas komentatorius rašė, kad vietoj „Molupio“ bus „Meduolis“. Mindaugo vardu pasivadinęs žmogus patikslino – „Meduolis“ jau yra. Slapyvardžiu „Ponas Ubagas“ pasirašęs feisbuko naudotojas pridūrė, kad „vaikai ar giminės perims vadovavimą“.

Remiantis Registrų centro duomenimis, „Molupio“ savininkų Arūno ir Birutos Cibičių šeimos nariai šiuo metu „Meduoliui“ nevadovauja, tačiau išties gegužės 12-ąją duris užvėrusioje bendrovėje vėl kaista krosnys. Kaip ir rašė internautai, kepyklos patalpose dirba Šilalės rajone, Kaltinėnuose, registruota bendrovė „Meduolis“, kuri iki tol vertėsi tik prekyba.

Beje, užvakar redakcija sulaukė garbaus amžiaus tauragiškės skambučio – moteris klausė, ar nesuklydome rašydami, kad kepykla bankrutuoja ir „Molupio“ parduotuvė bus uždaryta.

– Parduotuvė dirba ir prekės ten tos pačios. Iškaba ta pati – „Molupis“. Ir net pardavėja ta pati, kuri ten dirba daugelį metų, – kalbėjo moteris.

Daivos Žebelienės nuotrauka

Nuvykome – išties parduotuvėje galima įsigyti duonos ir kitų kepinių su „Molupio“ logotipu. Lentynose taip pat buvo produkcijos, pažymėtos ženklu „Duonos namai“, ant pastarųjų etikečių rašoma, kad gamintojas – UAB „Meduolis“.

Keitėsi miestai ir pavardės

Informaciją apie į „Molupio“ kepyklą atėjusios bendrovės „Meduolio“ akcininkus surinkome bendradarbiaudami su tiriamosios žurnalistikos tyrimų centru „Siena“. Taigi iki šių metų sausio 14 dienos UAB „Meduolis“ priklausė Cibičių žentui L.D. (Registrų centro duomenys). Sausio 14 dieną „Meduolio“ akcininke tapo D.Š. Likus savaitei iki akcininkų pasikeitimo keitėsi ne tik bendrovės buveinės adresas, bet ir įmonės direktorė.

UAB „Meduolis“ šių metų sausio 6 dieną pakeitė buveinės adresą iš Klaipėdos į Kaltinėnų miestelį Šilalės rajone. Tą pačią sausio 6-ąją „Meduolio“ akcininkas L.D. atleido „Meduolio“ direktorę S.D. – savo žmoną, verslininkų Cibičių dukrą, ir įmonės vadove paskyrė Astą Ropienę. Šiuo metu ji jau – Asta Malakauskė. Moteris įmonei vadovauja nuo sausio 7 dienos.

Gaminiais su „Molupio“ logotipais tebeprekiaujama. Daivos Žebelienės nuotrauka

„Tauragės kurjerio“ šaltinis, susijęs su UAB „Molupis ir ko“, tvirtina, kad bendrovės vadovai tokius pokyčius galėjo daryti sąmoningai, jau galėdami žinoti, kad bankroto neišvengs.

– Visą veiklą sugalvojo perkelti ant „Meduolio“, bet, matyt, kad kas neprikibtų, rado kitus žmones, ne artimiausius šeimos narius. Tikėtina, kad išvengtų vadinamojo fenikso sindromo, – redakcijai tvirtino šaltinis.

Žinoma, „Molupio“ veiklą perėmęs „Meduolis“ už jo skolas neatsakingas.

UAB „Meduolis“ direktorė Asta Malakauskė patvirtino, kad įmonė ne tik veikia „Molupio“ patalpose – išsinuomojo patalpas ir įrenginius, bet ir perėmė „Molupio“ kepinių receptus. Pasak A.Malakauskės, „Meduolyje“ įdarbinti ir dalis „Molupio“ darbuotojų. Iki šiol „Meduolis“ turėjo keturias parduotuves Šilalės rajone, šiuo metu veikia ir parduotuvė prie buvusios „Molupio“ kepyklos Tauragėje, Paberžių gatvėje.

Paklausta, kaip sekasi, A.Malakauskė atsakė, kad dirba nepilną savaitę, o sekasi taip, kaip ir gali sektis visiems, kurie pradeda naują veiklą.

– Išbrisime, – patikino „Meduolio“ direktorė.

Paklausta apie „Molupio“ vadovų giminystės ryšius su „Meduolio“ savininkais A.Malakauskė į kalbas nesileido. Tik patikino, kad nei ji, nei akcininkė D.Š. nėra šeimos narės.

Įdarbino tik dalį darbuotojų

UAB „Molupis ir ko“ šiuo metu vykdomos bankroto procedūros. Klaipėdos apygardos teismas balandį paskelbė nutartį dėl bankroto bylos iškėlimo. Nutartis įsiteisėjo balandžio 25-ąją. Paskirtas bankroto administratorius Mantas Stankevičius duomenų apie bylos eigą neteikė, tačiau patikino, kad įmonė, kuriai iškelta bankroto byla, turi teisę patalpas ir įrenginius išnuomoti kitai įmonei.

Rekvizitai.lt duomenimis, balandžio viduryje „Molupio“ bendrovėje dirbo 108 žmonės. Balandžio 15 d. bendrovė 130 916 Eur buvo skolinga „Sodrai“. Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, šiai mokesčių institucijai „Molupis“ skolingas 417,3 tūkst. Eur. „Tauragės kurjerio“ žiniomis, „Citadele“ bankui „Molupis“ gali būti skolingas beveik 2 mln. Eur.

Pasak Užimtumo tarnybos Tauragės skyriaus vadovo Juozo Bendiko, Užimtumo tarnyba gegužės 5 d. gavo pranešimą apie įmonės UAB „Molupis ir Ko“ bankrotą. 2020 m. gegužės 12 d. pranešta, kad bus atleisti 108 darbuotojai. Antradienio duomenimis, Užimtumo tarnyba bedarbiais užregistravo 30 buvusių „Molupio“ darbuotojų.

Rekvizitai.lt duomenimis, „Meduolio“ įmonėje balandžio 22 dieną dirbo 18 darbuotojų, o jau gegužės 21-ąją – 78.

Užimtumo tarnyba Tauragėje taip pat informavo, kad „Meduolis“ ieško 19 darbuotojų įvairioms pozicijoms – ne tik kepėjų-konditerių, bet ir sandėlininkų, elektrikų, vairuotojų. Beje, kepėjo ieško ir „Sigitos kepinių“ įmonė.

Žurnalistų skambučius ir žinutes ignoravo

Su „Molupio ir Ko“ vadovais Arūnu ir Biruta Cibičiais nepavyko susisiekti. B.Cibitienė į telefono skambučius neatsiliepė. A.Cibitis į vieną „Tauragės kurjerio“ skambutį atsiliepė, tačiau atmetė nekalbėjęs. Susisiekti nepadėjo nei trumpoji žinutė telefonu.

Susisiekti su dabartine „Meduolio“ akcininke D.Š. taip pat buvo neįmanoma. Trečiadienį žurnalistė jai parašė žinutę į socialinio tinklo paskyrą, prašė parašyti savo telefono numerį arba susisiekti kitu būdu. Nurodėme ir savo telefono numerius, tačiau vakar rytą „Tauragės kurjerio“ žurnalistė feisbuke buvo užblokuota – nebegalėjo „Meduolio“ akcininkei nei paskambinti, nei parašyti žinutės.

Dalintis:

About Author

Daiva Žebelienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą