Muziejininkai primena: jūsų laukia virtualus turas

Dalintis:

Kol šalį varžo karantinas, Tauragės krašto muziejus „Santaka“ kviečia į virtualųjį turą. Tereikia nueiti į muziejaus feisbuko paskyrą ir joje susirasti virtualaus turo nuorodą. O tuomet jau jūsų paslaugoms – užsilikęs Tauragės pilies muitininkas. Nors šimtą metų pilyje muitinė nebeveikia, šis muitininkas rado kuo užsiimti – tapo gidu.

Paspaudus virtualaus turo nuorodą muitininko personažas pakvies pasidairyti po muziejaus ekspozicijas Tauragės pilies ansamblyje, Tremtinių ir politinių kalinių kančių namuose, Skaudvilės krašto muziejuje.

Virtualus turas pradedamas nuo Tauragės miesto, po to vaizdas perkeliamas į pilies kiemelį ir galiausiai muitininkas pakviečia užsukti vidun. Viskas vyksta lyg iš tiesų eitum pats pro duris. Naudodamiesi 360 laipsnių užfiksuoto vaizdo funkcija muziejų virtualiai apžvelgsite iš visų pusių. Kai kurie eksponatai turi ir atskirus aprašymus, tereikia paspausti nuorodą – apskritimą raudonais pakraščiais.

Istorijos–etnografijos skyriaus vedėjas laikinai atliekantis direktoriaus pareigas Darius Kiniulis sakė, kad raginimas apsilankyti virtualiame ture susijęs su karantino ribojimais – žmonės iš savo namų gali virtualiai pamatyti muziejaus ekspozicijas. Anot D.Kiniulio, muziejaus darbuotojai sulaukia labai gerų atsiliepimų apie šį virtualų turą.

Kol kas į virtualų muziejų galite patekti tik iš Tauragės krašto muziejaus feisbuko paskyros, tačiau dar šiemet turėtų pradėti veikti ir naujoji muziejaus internetinė svetainė, kuriai ruošiami ir kiti ne mažiau dėmesio verti projektai, pavyzdžiui, „Dingusi Tauragė“.

Anot D.Kiniulio, virtualus turas sukurtas ne Tauragės muziejaus lėšomis. Lietuvoje tokių jau sukurta dešimt.

* * *

Virtualius turus kuria Lietuvos nacionalinis dailės muziejus kartu su kitais muziejais ir UAB „Lantelis“. Virtualių turų kūrimas – sudėtinė didžiulio 2018–2021 m. Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus įgyvendinamo, iš ES Struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos biudžeto finansuojamo Lietuvos integralios muziejų informacinės sistemos (LIMIS) plėtros, modernizavimo ir elektroninių paslaugų projekto „Virtualus muziejus“ dalis.

Tauragės krašto muziejaus virtualaus turo nuoroda http://turai.limis.lt/taurage-lt/

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą