Šiandien minima Tarptautinė muziejų diena, kurios proga kasmet visoje Lietuvoje žmonės kviečiami lankytis muziejuose, dalyvauti „Muziejų nakties“ renginiuose. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ tradiciškai kviečia į pilies kiemelį.
Pro pilies vartus į kiemelį žiūrovams užeiti pavyko tik pasisveikinus su Mažosios Lietuvos pasieniečiais. Šie kalbino kiekvieną užeinantį, tikrino krepšius, pasvėrė nešulius ir galiausiai įteikė žemėlapius – kad naktinėtojai nepaklystų.
Užsukus į kiemelį svečius pasitiko kleckus verdantys skaudviliškiai, „Gaurės uogų“ parduodamų gardėsių stalas.
Kiemelio tolumoje talentus demonstravo amatininkai. Ant prekystalio puikavosi išrikiuoti gintaro papuošalai, netoliese rąstą prakalbinti bandė tautodailininkas, akį traukė ir odos gaminiai. Norintieji galėjo apžiūrėti ir iš vilnos suveltą apavą.
Norkaičių etnocentro vadovė Jurgita Brazauskienė kvietė išbandyti seniausią molio lipdymo būdą – virvelinį. Esą archeologai nustatė, kad būtent šiuo būdu senovėje žmonės lipdydavo puodynes. Čia pat vyko ir piemenėlių švilpukų gamyba, pinta iš vytelių.
Visai šalia fotografijos galerijos įsikūrė molbertai su drobėmis. Pasiruošta dailės plenerui.
Visą šį vakarą muziejus atviras lankytojams ir kiekvieną ekspoziciją galima apžiūrėti nemokamai. Be to, žiūrovams atviros ir restauratoriaus dirbtuvės, ir fotografijos galerija su Arturo Valiaugos fotografijomis, ir žinomo tautodailininko Zenono Radvilo jubiliejinė paroda pilies menėse, kurioje – ypatingo kruopštumo pareikalavę juvelyrikos dirbiniai.
Istorikas Darius Kiniulis, vilkėdamas muitininko kostiumą, pristatė lankytojams Muitinės muziejaus kilnojamą parodą „Išnykusios sienos“. Joje – senieji atvirukai, menantys pasienio miestelius.
21 valandą muziejaus lankytojams vesta naktinė ekskursija po visas šiuo metu esančias ekspozicijas.
Galiausiai 22 valandą visą dieną trukusį renginį užbaigė įspūdingas ir mistiškas ugnies spektaklis „Inferno“.