fbpx

Muziejui laikinai vadovaus istorikas Darius Kiniulis

Dalintis:

Nuo rytojaus Tauragės krašto muziejui „Santaka“ vadovaus istorikas Darius Kiniulis – šiandien mero potvarkiu jis paskirtas laikinai vykdyti direktoriaus pareigas. Ar siekti šio posto konkurse – istorikas dar svarsto.

Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ direktoriaus vieta atsilaisvino Romualdui Vaitkui laimėjus rinkimus į Seimą – rytoj jis prisieks ištikimai tarnauti Lietuvai. Nuo rytojaus laikinuoju muziejaus direktoriumi dirbs Darius Kiniulis, šias pareigas jam pavedė meras Dovydas Kaminskas. Iki šiol D.Kiniulis dirbo Istorijos ir etnografijos skyriaus vedėju. Kada vyks konkursas, neaišku.

– Klausiau mero dėl konkurso, kol yra karantinas jo skelbti neplanuoja, galbūt žiemą ar pavasario pradžioje. Jis konkrečiai neįvardijo, dar nenuspręsta. Ar dalyvauti konkurse mąstau: vieną dieną galvoju, kad reikėtų, kitą dieną – kad ne, nes suprantu, kad jei tapčiau direktoriumi, tai neliktų laiko tiriamajai istorijai, kuri man patinka ir veža gyvenime, – atviravo istorikas. – Būtų gaila tą prarasti, visokių yra minčių, bet svarstau.

Darius Kiniulis (30 m.) yra vedęs, augina 1,5 m. dukrelę. Studijavo Vilniaus universitete Istorijos fakultete archeologiją (bakalaurą ir magistrą). Tauragės muziejuje dirba nuo 2014-ųjų vasario. Kol vykdys laikinojo direktoriaus pareigas, jis atliks einamuosius darbus, nori įgyvendinti tai, ką buvo suplanavęs ir nespėjo Romualdas Vaitkus.

– Jis paliko darbų sąrašą, bus ką veikti. Aš norėčiau pabaigti Sąjūdžio, tautodailininko Antano Bagdono ekspozicijas įrengti pilies muziejaus patalpose, reikia didinti apsukas keliant muziejaus fondus į LIMIS sistemą, kad eksponatai būtų žmonėms matomi internete, – apie savo planus pasakojo D.Kiniulis. – Reikia sukelti tūkstančius eksponatų. Džiaugiuosi, kad turiu šaunų kolektyvą, kad atmosfera yra labai gera, smagu, kad mes randame sutarimą, galime pajuokauti, esame kaip draugai. Norėčiau, kad tą pavyktų išlaikyti.

Dirbdamas laikinuoju muziejaus direktoriumi jis tuo pačiu dirbs pagrindinį darbą – skyriaus vedėjo. Istorikas teigia suprantantis, kad bus sunku, nes metų sandūra – tai ir ataskaitų pateikimo laikotarpis. Jis norėtų, kad konkursas būtų kuo greičiau paskelbtas.

– Aš tai laikau, kaip šaltą dušą ir galimybę tobulėti, kažkaip teks išgyventi. Karantino laikotarpiu muziejus nepriima lankytojų nei pavienių ekskursijų, bet mes turime ką veikti, nes vykdome nemažai projektų, kuriuos reikia iki metų galo įgyvendinti, – kalbėjo Darius Kiniulis. – Filmą išleisime apie „vilko vaikus“, labai daug turiu idėjų ir planų.

Dalintis:

About Author

Regina Genienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Palikite komentarą