Nacionalinis kraujo centras nustebintas tauragiškių dosnumo

Dalintis:

Kad ir kokios sudėtingos sąlygos bebūtų, Nacionalinis kraujo centras dėl senkančių kraujo atsargų turi tęsti darbus. Kol donorai iš mažesnių miestelių negali nuvykti į didžiuosiuose miestuose esančius kraujo centrus, specialistai atvyksta patys.

Dėl koronaviruso spartaus plitimo Vyriausybė uždraudė keliones tarp savivaldybių. Kraujo centruose per šventes neretai pritrūksta kraujo, o šiuo laikotarpiu tai ypač aktualu, nes dalis donorų kraujo duoti negali, nes neturi teisės palikti savo gyvenamąją savivaldybę. Todėl NKC specialistai tęsia savo svarbią misiją ir keliauja po mažesnius miestus, kviesdami donorus prisidėti prie gyvybių gelbėjimo.

Šiandien nuo 10.30 val. iki 16 val. Tauragės Švč. Trejybės parapijos namuose ir vėl viešėjo Nacionalinio kraujo centro (NKC) darbuotojai, skelbdami apie kraujo donorystės akciją. Norintieji paaukoti kraujo rikiavosi į ilgą eilę – kai kuriems teko ir gerą pusvalandį palaukti, kol buvo priimti. Šiuo laikotarpiu, kai plinta koronavirusas imamasi visų saugumo priemonių – donorai įleidžiami tik su veidą ir nosį dengiančiomis kaukėmis, apsiavę vienkartiniais antbačiais, matuojama kūno temperatūra.

16 val. NKC Klaipėdoje Neatlygintinos donorystės koordinatorė-rinkodaros vadybininkė Rūta Ramanauskienė atskleidė, kad donorais šiandien užsiregistravo net 82 tauragiškiai. Kraujo duoti galėjo 68 žmonės – tai, pasak koordinatorės, rodo didžiulį dosnumą. „Kai važiuojame į Tauragę, žinome, kad reikės daug dirbti ir nebus laiko prisėsti – tauragiškiai visada gausiai susirenka“, – linksmai sakė viena iš NKC darbuotojų.

– Žinokit, labai daug žmonių atėjo ir tai mus labai nustebino. Šis rezultatas labai geras, belieka pasakyti – ačiū, Taurage! – linksmai pasakojo R.Ramanauskienė.

R.Ramanauskienės teigimu, per didžiąsias metų šventes daug donorų grįžta dovanodami kraujo. NKC donorystės koordinatorė svarsto, kad tai gali būti dėl atostogų ir laisvadienių, įtaką, tikėtina, daro ir šventinė gerumo nuotaika.

Kiekvienos donorystės metu iš vieno žmogaus paimama 450 ml kraujo. Taigi galima susikaičiuoti, kad per šiandien vykusią donorystės akciją tauragiškiai suaukojo net 30 l kraujo! R.Ramanauskienės teigimu, vėliau yra išskiriami atskiri kraujo komponentai – todėl ir sakoma, jog vieną kartą paaukojęs kraujo gali išgelbėti net tris gyvybes.

NKC feisbuko puslapyje skelbiama, kad kraujo gali duoti ir COVID-19 persirgę žmonės, tačiau tik po pasveikimo patvirtinimo praėjus 14 dienų. Asmenys, grįžę iš užsienio, irgi gali duoti kraujo, tačiau grįžus iš COVID-19 paveiktų šalių, taikomas 14 dienų donorystės atidėjimo terminas – dienos skaičiuojamos nuo grįžimo.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą