Naftos produktai: kainos kritusios, parduoda mažiau

Dalintis:

Pandemijos pasekmės palietė ir naftos sektorių. Karantino laikotarpiu apribojus judėjimą, degalinėse sumažėjo kuro pardavimas, krito ir naftos produktų kainos. Kai kurios bendrovės klientams taiko nuolaidas, kitos ir be jų kurą parduoda pigiausiai. „Jozitos“ tinklą Lietuvoje išplėtojęs Jonas Jokubauskis sako, kad degalų kainos šiuo metu pasiekusios žemumą, o žmonių jis neapgaudinėja, bet jiems tarnauja.

Tauragėje, Šilalės gatvėje, įsteigęs „Jozitos“ degalinę Jonas Jokubauskis teigė, kad Lietuvos mastu žvelgiant karantino laikotarpiu bendrovė degalų parduoda 40 proc. mažiau. Tolygiai apyvarta mažėja ir Tauragėje. Pasak degalinės savininko, apie 60 proc. Lietuvos naftos produktų rinką valdo „Lukoil“, kiek mažiau „Orlen“ ir „Circle“, o jo bendrovė yra „tik lašas jūroje“.

– Daugiau šioje rinkoje nėra žaidėjų. Kainos krenta didmenoje, todėl jos krenta ir pas mus. Didmena mums diktuoja sąlygas ir visą gyvenseną. Kiti siūlo nuolaidas, aš jų nesiūlau, nes nemoku meluoti ir apgaudinėti žmonių. Kainą sakau tikrą. Visose mano degalinėse Lietuvoje kainos vienodos, – kalbėjo verslininkas. – Aš tarnauju žmonėms ir už tarnystę kažką gaunu. Jeigu mes visi tarnautume vienas kitam, labai gerai gyventume. Nemanau, kad ateityje kuro kainos bus dar mažesnės – jos dabar pasiekusios žemumas.

J.Jokubauskis informavo, kad 1 litras dyzelino „Jozitoje“ kainuoja 83 centus. Bazinė jo kaina – 27 centai, bendrovė užsideda 5 centų antkainį. Didžioji kainos dalis, 51 centas, papildo valstybės biudžetą. Užsideda nedidelį procentą todėl, kad to pakanka, iš tiek išgyvena. Karantino laikotarpiu atleisti darbuotojų „Jozita“ neketina, netgi priešingai, galėtų priimti. Nors nesiplečia, bendrovei reikalingi buhalteriai, vairuotojai, vadybininkai, mechanikai ir inžinieriai.

– Pirmenybė lietuviams, nors jiems ir daugiau mokėti reikia. Karantiną išgyventi padės pagalvė (sukauptos lėšos), kuri šiek tiek subliūkš, tik paskui vėl ją reikės pripūsti. Svarbiausia, kad nebūtų streso, kylančio dėl tuščių kišenių. Kai nėra pinigų kišenėje, tuomet piniginė pagalvė padeda išlaviruoti. Turime apsauginių kaukių, tegul tik nešioja darbuotojai, netrūksta dezinfekcinių skysčių, – sakė verslininkas. – Naftos produktai reikalingi kaip ir elektra. Be jų nei javų pasės, nei nukuls ir duonos neiškeps. Kuras viena sudedamųjų varomųjų jėgų.

Degalinėse „Orlen“ ir „Circle“ kainos vienodos – dyzelinas kainuoja 1,069 Eur, benzinas (95) – 1,099 Eur ir dujos (LPG) – 0,439 Eur. Degalinė „Bonsa“ dyzelino litrą parduoda už 0,829 Eur, benziną – 0,939 Eur, dujas – 0,400 Eur. „Naftos dujose“ dyzelinas – 0,870 Eur, benzinas – 0,960 Eur, dujos – 0,410 Eur. „Jozitoje“ dyzelinas kainuoja 0,830 Eur, benzinas – 0,940 Eur, dujos – 0,370 Eur. Jurbarko rajone, degalinėje „Saurida“, dyzelino kaina – 0,830 Eur, benzino – 0,950 Eur, dujų – 0,380 Eur. Buitinės dujos „Jozitoje“ – 10 Eur, o „Naftos dujose“ – 12,81 Eur.

Kai kuriose degalinėse kainos kinta priklausomai nuo to, ar atsiskaitoma grynaisiais, ar banko kortele. Klientams siūloma naudotis nuolaidų kortelėmis. Tik ne visi jomis tiki – jei vienoje degalinėje kuras brangesnis 10 centų nei kitoje, o nuolaida – 3 centai, tai vis tiek sumoka 7 centais brangiau nei pigesnėje degalinėje. Kai straipsnis bus išspausdintas, tikėtina, kad degalų kainos šiek tiek bus pakitusios – šiuo metu naftos sektoriuje kainos nestabilios.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą