fbpx

Nauji arenos statybos kaštai gali siekti ir 16 500 000 eurų

Dalintis:

Lygiai po mėnesio, gruodžio 6-ąją, Tauragės rajono savivaldybės viename kabinetų bus atplėšti vokai ir paaiškės, kas Tauragėje statys multifunkcinę sporto ir pramogų areną. Paskelbus viešųjų pirkimų konkursą, įvardyta ir preliminari suma – nurodyta, kad statybų kaina negali viršyti 16 milijonų 500 tūkstančių eurų. Beveik dvigubai tiek, kiek planuota.

Dar rugsėjo pabaigoje išdavus leidimą arenos statyboms, Tauragės meras Dovydas Kaminskas svarstė, kad arenos statybos darbai šiemet vargu ar prasidės, mat teks skelbti tarptautinį konkursą. Tąkart meras patikino, kad ir planuotų 9–10 milijonų eurų arenos statyboms neužteks.

Viešųjų pirkimų konkurso dokumentuose skelbiama, kad rangovas turi parengti darbo projektą. Arenos plotas turi būti 8145,75 kv. m, pastato tūris – 92 300 kub. m, aukštis – 20 metrų. Numatyta ir sutarties trukmė – 41 mėnuo, o sąlygose nurodyta, kad statybos darbai turi būti baigti per 36 mėnesius (3 metus).

Trečiadienį meras darsyk patvirtino, kad prognozuoti statybų kainos šiuo metu neįmanoma. Pasak rajono galvos, tikrieji statybų skaičiai paaiškės tik po konkurso.

– Mes tikimės, kad suma sumažės. Mūsų tikslas – kad konkurse dalyvautų kuo daugiau rangovų ir ta suma būtų ženkliai mažesnė nei skelbiama. Savivaldybė turės pridėti 35 procentus sumos, o visa kita bus dengiama iš Vyriausybės. Pinigai bus paskirstomi per visą statybų laikotarpį. Jei visos sumos reikėtų iškart, šalyje nevyktų jokios didesnės statybos, – sakė D.Kaminskas.

Tarybos opozicijos lyderė Rita Grigalienė, paklausta, ar žino apie paskelbtą arenos statybų konkursą, sakė, kad paskutinį sykį tarybos nariai pasitarti dėl arenos statybų buvo sukviesti 2020 metų vasarį. Pasak R.Grigalienės, projekto rengėjai tik spėliojo, kad arena gali kainuoti 9 mln. eurų.

„Jau tada kilo klausimas, iš kokių šaltinių bus finansuojamas šis projektas. Socialdemokratų frakcija tuomet pasisakė, kad tokio projekto įgyvendinimas galimas tik iš Valstybės investicinės programos (VIP), suprantama, pagal galimybes prisidedant ir savivaldybei. Iš konkursinio skelbimo matosi, kad techninis statybos projektas parengtas šių metų balandžio mėnesį ir savivaldybės vadovams statybos skaičiuotina kaina – 16,5 mln. eurų buvo aiški jau tada, bet taryba apie tai neinformuota, ką jau kalbėti apie tarybos galimą sprendimą. Kartojasi bloga praktika, kai tarybos nariai apie galimus savivaldybės finansinius įsipareigojimus sužino tik iš žiniasklaidos atstovų klausimų arba publikacijų. Ar gali savivaldybės administracija paskelbti konkursą 16,5 mln. eurų vertės statyboms, kurios numatomos atlikti per 36 mėn., neturint informacijos, kiek bus gauta lėšų iš VIP per tuos 36 mėnesius ir kokias finansines galimybes numatys savivaldybės taryba tvirtindama savo sprendimu kad ir 2022 metų biudžetą? Atsakymas – ne, tai ne vaikų žaidimo aikštelės įrengimas, nors ir jai taryba numato lėšas. Pandemija atėjo, tikėkim, kad ji ir praeis, bet arenos statyba, kai jos skaičiuotina kaina jau siekia 16,5 mln. eurų, įpareigoja pagalvoti, ar verta ją net pradėti neturint finansavimo garantijų“, – komentarą „Tauragės kurjeriui“ pateikė opozicijos atstovė.

Meras trečiadienį patikino, kad statyboms taryba jau kartą pritarė ir daugiau jos sprendimų nereikia.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą