Naujos ugniagesių kopėčios pasieks ir devintą aukštą

Dalintis:

Tauragės priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą pasiekė naujutėlaitis itin brangus pirkinys – naujos autokopėčios, skirtos gelbėjimo darbams atlikti.

Tauragiškiai jau turėjo galimybę išvysti Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) kieme stovintį didžiulį naują raudoną automobilį su primontuotomis kopėčiomis. Ugniagesiai naują transporto priemonę jau išbandė ir įvertino.

– Dar tebeturime ir senąsias autokopėčias, kurios pasiekia 26 metrų aukštį. Naujosios pasieks 32 metrus. Tai dabar be problemų pasieksim ir devintą daugiabučio aukštą, jei tik reikės. Taip pat bus galimas šiek tiek patogesnis privažiavimas prie objekto – į šonus išsiskleidžiančios atramos siauresnės. Tačiau ypatingai lengva vis tiek nebus dėl daugiabučių kiemuose sustatytų lengvųjų automobilių, – kalbėjo Tauragės PGT vadovas Raimondas Matutis.

Naujosios ugniagesių autokopėčios kils aukščiau nei senosios. Mortos Mikutytės nuotrauka

Naujosios autokopėčios Tauragę pasiekė dar kovo 6-ąją, tačiau iš pradžių ugniagesiai jomis negalėjo vykdyti gelbėjimo darbų. Laukta oficialių mokymų.

– Naujosios kopėčios daug greičiau pakyla nei senasis keltuvas, greitesnis ir patogesnis jų valdymas. Užtruko ir sistemos diegimas į automobilį, – patikslino pašnekovas.

Anot R.Matučio, senasis keltuvas bus perduotas Šilalės PGT, kuri tokios transporto priemonės neturi. Prireikus pagalba keltuvu į Šilalę būtų keliavusi iš Tauragės, tad atnaujinus Tauragės autoparką Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas pasirūpins ir Šilale.

– Pas mus yra daug vairuotojų – iš viso 25. Jie rotuojami ir visi mokysis valdyti autokopėčias, kad prireikus galėtų jomis dirbti, – patikslino Tauragės PGT vadovas.

Naujasis ugniagesių pirkinys atsiėjo 645 tūkst. eurų.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą