fbpx

Naujovės įsigalios jau rytoj (papildyta)

Dalintis:

Ketvirtadienį Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino įsakymą, kuriuo vadovaujantis kaukės jau nuo rytojaus yra privalomos lauko ir uždaruose renginiuose.

Kaukės privalomos sporto, varžybų, kultūros renginiuose, kitose pramogų ir laisvalaikio atvirose vietose ir uždarose erdvėse. Kaukių dėvėjimas privalomas ir žiūrovams, ir dalyviams. Taip pat, bet kokiame renginyje privaloma išlaikyti 1 metro atstumą tarp žmonių.

Didžiausias klausimas – kaip su kaukėmis dainuos atlikėjai. Ministerijos atstovų teigimu, išspręsti gyvai dainuojančių atlikėjų įgarsinimą įmanoma pasitelkiant prie veido dedamus mikrofonus. Vėliau ministras patikslino – sportininkai ir atlikėjai, kaukių pasirodymo metu galės ir nedėvėti.

Sveikatos apsaugos ministro teigimu, internete pastebėjus parduodamas veido kaukes, kurios neuždengia burnos ir nosies, kaukes, kurios pasiūtos iš itin plonos medžiagos ar tinkliuko, įvedamas papildomas apsauginės veido kaukės aprašas. Visos viešose vietose dėvimos kaukės privalo būti be skylių, tinkamo dydžio ir būtinai dengti burną bei nosį.

– Matome žmonių, kurie nešioja kaukę pasikabinę po smakru. Nosis privalo būti uždengta. Visiems bijantiems, kad uždus su kaukėmis, noriu priminti – kai kurie medikai daugybę metų dirba su kaukėmis ir dirba visą dieną.

A.Veryga pabrėžė, jog atidžiau bus stebimi ir saviizoliacijoje esantys asmenys. Šiuo metu ypač padaugėjo piktnaudžiaujančių ir nesilaikančių arba dalinai nesilaikančių izoliacijos.

– Yra daug asmenų, kurie prašo leidimo laikinai palikti izoliacijos vietą. Tikrai yra tokia galimybė, bet tik ypatingai svarbiais atvejais, pvz. artimojo laidotuvės. Bet yra prašančiųjų važiuoti į manikiūrą ar grožio kabinetus, dar yra prašančiųjų dalyvauti šeimos šventėse ar vestuvėse. Būkite sąmoningi. Tokiais prašymais netrukdykite medikų ir sveikatos priežiūros specialistų, – sakė A.Veryga.

PAPILDYTA

Žinomas dainininkas Marijus Mikutavičius, reaguodamas į kaukių dėvėjimo naujoves, socialinio tinkle paskyroje rašė:

„Nuo rytojaus kaukių dėvėjimas bus privalomas tiek žiūrovams, tiek ir renginio dalyviams. Ok, šiandien dar neprivaloma, bet pabandysiu Kaune pakoncertuot su kauke. Pažiūrėsiu, kiek traukiu. Pusantros valandos būti su kaukėmis yra vargas, o ne koncertas tiek muzikantams, tiek žiūrovams. Tai yra visai kas kita nei parduotuvėje pereit nuo pieno ligi ruginės duonos. Vertinu taip, kad valdžia perėjo prie naujos taktikos. Prieš rinkimus nesinori visko drausti iš peties, tai kuria sąlygas, kad šiaip ar taip visi užsidarytų patys. Net jei tai ir pamatuotas tikslas vardan visų gerovės, tai pasitikėjimo tokiais sprendimais nė velnio nekuria ir tokie chaltūriniai varžymai ir nutylėjimai tik didina visuomenės baimes bei sąmokslų paieškas.“

Dalintis:

Palikite komentarą