Neformalusis ugdymas – per atstumą, baseino pramogos atidėtos

Dalintis:

Neįprastas laikmetis diktuoja savo sąlygas ir prie jų prisitaikyti turime visi. Po Tauragės sporto centro vėliava dirba įvairių sporto šakų treneriai, mokantys vaikus krepšinio, lengvosios atletikos, imtynių ir kitų sporto šakų paslapčių. Atrodo sunkiai suvokiama, bet treneriai bando dirbti nuotoliniu būdu. Neįtikėtina, bet ir muzikos mokyklos pedagogai repeticijas organizuoja internetu.

Nuotoliniu būdu – net imtynės

Tauragės sporto centro feisbuko puslapis ir karantino metu aktyvus – dalijamasi įspūdžiais iš nuotolinių krepšinio treniruočių. Filmuotoje medžiagoje matyti, kaip vaikai pluša namuose, atlikdami trenerių nurodymus.

Sporto centro direktorius Gediminas Sakalauskas informavo, kad centro moksleiviai atostogavo iki Velykų, tuo metu įstaigos kolektyvas ruošėsi dirbti nuotoliniu būdu, kiek tai įmanoma. Komandinių sporto šakų paslapčių gal ir nelabai išmoksi kompiuteriu, bet fizinei formai palaikyti šis metodas visai tinkamas.

– Bandom, kas nori, gali treniruotis. Čia specifinė veikla, bet vis tiek bandom. Kas iš trenerių nenorės, galės eiti į prastovas. Jaunimas jau anksčiau bandė nuotoliniu būdu dirbti, ypač imtynių treneriai. Pasirengėme tvarką, planus. Imtynių nuotoliniu būdu niekaip nesuorganizuosi, bet galima vystyti raumenis, atlikti nurodytus pratimus. Taip pat ir su krepšiniu, – kalbėjo G.Sakalauskas.

Sporto centro laikinasis vadovas vylėsi, kad karantino metu vaikai bent tokiu būdu bus užimti ir nepraras fizinės formos.

O kaip baseinas, taip ir nesulaukęs oficialaus šventiško atidarymo? Šiuo metu jis pilnas vandens, su veikiančiomis ir bandomomis sistemomis.

– Tikriname, ar visos sistemos veikia. Vėliau žiūrėsim, ar reikės išleisti vandenį iki rudens. Ta situacija šiek tiek į naudą, išbandysime visas sistemas, tačiau finansiniu atžvilgiu tikrai nieko gero. Svarstome, kaip žmones išlaikyti. Varžybos nevyksta, transportas nevažiuoja, pinigų nerenkam, – užklupusius sunkumus vardijo Sporto centro direktorius, patikindamas, kad sutaupytos lėšos teks darbuotojų atlyginimams.

Įprastų egzaminų nebus

Tauragės muzikos mokyklai vadovaujantis Algirdas Petraitis patikino, kad mokslai tęsiami. Kaip? Ogi visos repeticijos vykdomos nuotoliniu būdu, o mokytojai negaili laiko ir užduočių. Gelbsti dar ir tai, kad karantinas prasidėjo jau mokslo metams baigiantis.

– Daugiausia vyksta individualus darbas, pedagogai dirba vaizdo skambučių pagalba. Keli vaikai neturi pianinų. Bet daliai jų pavyko pasiskolinti sintezatorius. Dauguma turi nuosavus instrumentus, kai kas išsinuomojo, dar keliems instrumentus perdavė muzikos mokytojai, – sakė A.Petraitis.

Nieko nuostabaus, kad muzikos mokykloje dirba kūrybingi mokytojai. Tad jei kas nors repeticijų metu nepavyksta, pedagogai keičia darbo formą: dėl stringančio interneto ir kartais vėluojančio garso mokytojai mokiniams siunčia muzikos įrašus, pagal kuriuos šie gali toliau repetuoti namuose.

– Mokiniai visus kūrinius buvo pradėję mokytis anksčiau, tad dabar jau tik tobulina atlikimo techniką, šlifuoja. O pasibaigus mokslo metams įprastų egzaminų pas mus nebus. Vaikai darys įrašus ir atsiųs juos komisijos vertinimui. Tai ne brandos egzaminai, vis tiek visi įvertinimus gaus, – užtikrino muzikos mokyklos vadovas.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą