fbpx

Neįgaliesiems svajonę sunku įgyvendinti

Dalintis:

Išskirtinai linksmai ir darniai gyvena neįgaliųjų draugijos amatų būrelio nariai. Jie ne tik susirinkę draugijos patalpose kuria įvairius rankdarbius, bet ir vieni pas kitus skuba į svečius. Būrelio vadovė Birutė Vaivadienė neseniai pasikvietė į namus koleges, norėdama pavaišinti kugeliu už aktyvų dalyvavimą įvairiuose projektuose. Atsidėkodamos jos padirbėjo iš peties – visi laimingi.

Birutė Vaivadienė pasakojo, kad būrelyje yra apie dvidešimt narių, didžioji dauguma noriai renkasi ir bendrauja, kartu leidžia laiką. Pas juos užsuka kiti neįgaliųjų draugijos nariai iš ansamblio „Svaja“, meno terapijos būrelio. Saugodamos save ir kitus, jos neseniai pasiuvo apie 50 apsauginių kaukių, jų neturintiems – padovanoja. Jei prireiks – kaukių pasiūs dar daugiau.

– Mūsų kolektyvas ypatingai draugiškas, mes visur kartu, vieni kitais labai rūpinamės. Kaukes siuvome sau, jei kas užėjęs neturi, tai mes padovanojame, – kalbėjo moteris. – Medžiagų parūpina bendruomenės pirmininkas Kęstutis Petkus. Dabar dvi savaites atostogaujame, būrelio užsiėmimai prasidės rugpjūčio pabaigoje. Penkis metus priklausau draugijai, vienerius metus vadovauju amatų būreliui.

Birutės Vaivadienės nuotrauka

Paniškos baimės amatų būrelio nariai dėl koronaviruso nejaučia. Pasak B.Vaivadienės, yra praėję daugelio ligų įvairius etapus, daug iškentę, todėl noriai renkasi, džiaugiasi, kad gali susitikti ir bendrauti.

– Tikrai nesnaudžiame ir nedrebame, kad, štai, korona, mes jau bijome ir nieko nedarysime. Negalvojame, kad vėl viskas bus taip drastiškai uždaryta, – atviravo energijos nestokojanti pašnekovė. – Daug būrelis nuveikė, daug renginiams suvenyrų padirbdino, tai atsidėkodama pasikviečiau į namus, iškepiau jiems kugelį. Kolegos pamatė, kad krūva malkų kieme suversta, tai už vaišes nusprendė mane pradžiuginti – padėjo jas sukrauti. Taip jau pasaulyje yra, už gerą – geru atsilyginama.

Birutės Vaivadienės nuotrauka

B.Vaivadienė teigė, kad jiems nieko netrūksta, turi dvi siuvimo mašinas. Planuoja išplėtoti rankdarbių veiklą, tai džiaugtųsi sulaukę overloko (tai ne siuvimo mašina, atlieka apmėtymo operacijas). Daug sunaudoja džiuto, lino audinių. Sandėliavimui daug vietos neturi, tačiau yra labai patenkinti Neįgaliųjų draugijos patalpomis Gedimino gatvėje.

– Užtenka tų patalpų, esame pripratę prie savo aplinkos, čia turime privatumą, – sakė moteris, uoliai darbuodamasi braškių lysvėje. – Didžiausia mūsų visų svajonė, kad būtų suremontuotos draugijos patalpos. Savomis, bendromis jėgomis tai padaryti mums nepavyksta.

Birutės Vaivadienės nuotrauka

Dalintis:

About Author

Regina Genienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Palikite komentarą