Nelegali prekyba: kiek bebaustum – nesiliauja

Dalintis:

Pasipiktinęs nelegalia prekyba kontrabandinėmis cigaretėmis, „Tauragės kurjeriui“ paskambino Stoties gatvės gyventojas. Vyras piktinosi ir kontrabandines cigaretes, anot jo, net vaikams pardavinėjančiu kaimynu, ir neva darbo neatliekančiais pareigūnais.

Tauragėje prekyba kontrabandinėmis cigaretėmis jokia naujiena. Teismo nagrinėjamų bylų tvarkaraščiuose nuolat mirga kartais tos pačios, kartais kitos pavardės tų, kurie griebiasi nelegalaus verslo. Teismo posėdžiuose prekeiviai teisinasi daugmaž taip pat – sunku pragyventi, nėra darbo, pašalpa menka, tai prisiduria prekiaudami cigaretėmis. Dažniausiai teismo prašoma švelnesnės bausmės – „gailiuosi, pažadu daugiau nenusižengti įstatymui, skirkite kuo mažesnę baudą, nes pajamos menkos“.

Tačiau pažadai neretai ir lieka pažadais. „Tauragės kurjerio“ redakcijai paskambinęs Stoties gatvės gyventojas piktinosi nuolat matantis kaimyną, esą aktyviai prekiaujantį kontrabandinėmis cigaretėmis.

– Kiek tai gali tęstis? Skambinau policijai, skambino ir kiti kaimynai. Bet niekas nieko nepadaro. Per duris paduoda cigaretes ir viskas. Atėję pareigūnai netgi sako, kad tai ne jų kompetencija. Tai kieno tada?! Aš čia gyvenu kone 30 metų, matau, kaip perka, net mano pažįstamas perka iš jo cigaretes. Jis net vaikams parduoda! – informacijos negailėjo pasipiktinęs tauragiškis, tiksliai nurodydamas prekeivio adresą ir pavardę.

Savo pavardės atskleisti nepanoręs vyras pasakojo matęs, kaip pas prekeivį ateina nepilnamečiai ir pasako, kiek pinigų turi. Už juos pardavėjas esą atskaičiuoja kelias cigaretes.

Tauragės apskrities vyriausiajam policijos komisariatui ši informacija puikiai žinoma. Komisariato atstovė Greta Kęsminaitė patikslino, kad cigarečių pardavėjas – pareigūnams gerai žinomas asmuo.

– Šis asmuo yra ne kartą baustas už cigarečių pardavimą, laikymą namuose ir realizavimą. Visi gauti pranešimai registruojami gaunamų pranešimų registre, jie tikrai nėra ignoruojami. Policijos pareigūnai savo ruožtu atlieka stebėjimus (civilių apranga) ir pastebėjus, užfiksavus pažeidimą su asmens, kuris padarė pažeidimą, leidimu, sutikimu yra tikrinamos patalpos. Pranešimai tikrinami, pareigūnai imasi visų veiksmų, – sakė komisariato atstovė.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą