Pasklidus kalboms, kad Tauragėje gali nebelikti Kauno kolegijos Tauragės skyriaus, šios aukštosios mokymo įstaigos vadovybė skuba šiuos gandus neigti, tačiau pripažįsta – situacija Tauragėje nedžiugina. Pastaruosius kelerius metus iš eilės studijuoti Tauragės skyriuje norą pareiškė vos po 5–6 studentus, todėl nuspręsta nuo šių metų rugsėjo naujų studentų Tauragėje nebepriimti. Šiemet Tauragėje nevyko ir diplomų įteikimo šventė, nes įteikti diplomų nebuvo kam.
Įkurtas daugiau nei prieš 20 metų
Kauno kolegijos Tauragės skyrius įkurtas daugiau nei prieš 20 metų. Visą tą laiką Tauragėje studentų pakako, studijuoti į Tauragę atvykdavo ir studentų iš aplinkinių rajonų. Tiesa, studijų programų nebuvo daug, pagrindinė – įmonių ir įstaigų administravimas, kelerius metus skyriuje buvo mokomi būsimieji ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo specialistai. Kasmet Tauragės kultūros rūmuose iškilmingai kolegijos Tauragės skyriaus absolventams būdavo įteikiami šios aukštosios neuniversitetinės mokyklos baigimo diplomai.
Deja, šiemet kolegijos Tauragės skyriaus veikla pritilo – diplomų įteikimo šventė nevyko, negirdėti ir kvietimo studijuoti Tauragėje, kolegijos Tauragės skyriaus internetinis puslapis neveikia, o paskutinis įrašas socialiniame tinkle Facebook paskelbtas gegužės 16 dieną.
Pasklido kalbos, kad kolegija Tauragėje nebesurenka studentų ir skyrius gali būti uždarytas.

Diana Vaitiekienė. Mortos Mikutytės nuotrauka
Kauno kolegijos Tauragės skyriaus vadovė Diana Vaitiekienė, paklausta, kiek studentų nuo rugsėjo mokysis Tauragėje, į klausimą neatsakė – informavo, kad į visus žiniasklaidos klausimus nuo šiol atsakinėja kolegijos Rinkodaros ir komunikacijos skyrius. Situaciją skyriuje D.Vaitiekienė apibendrino taip:
– Viskas pas mus yra gerai, – patikslinusi, kad ikimokyklinio ugdymo specialistams diplomai bus įteikti spalio mėnesį, o kitų absolventų šiemet nebuvo.
Paaiškinti situaciją paprašėme Kauno kolegijos Rinkodaros ir komunikacijos skyriaus. Kolegijos vadovybė paprašė klausimus atsiųsti elektroninius paštu.
Kasmet tesurenka po 5–6 studentus

Jolanta Bareikienė. Kauno kolegijos archyvo nuotrauka
Į „Tauragės kurjerio“ klausimus atsakė Kauno kolegijos direktoriaus pavaduotoja Jolanta BAREIKIENĖ.
„Tauragės kurjeris“. Tauragėje pasklido kalbos, kad Kauno kolegijos Tauragės skyriuje planuojami pokyčiai. Jei taip, kokie jie ir dėl kokių priežasčių? Redakcijai paskambinę skaitytojai net tikino žinantys, kad kolegijos skyriaus ateityje Tauragėje gali visai nelikti. Ar yra tokių planų? Kokios priežastys tai lėmė?
J.Bareikienė. Reikia paminėti, kad Lietuvoje vykstanti kolegijų tinklo pertvarka ir žmogiškųjų išteklių potencialo paskirstymas siekiant užtikrinti kokybę priverčia ieškoti sprendimų, kas formuoja pokyčius. Perspektyvoje matome visiškai kitokį šį skyrių ir jo veiklą. Tauragės skyriaus neplanuojama uždarinėti. Atvirkščiai – paskutinį pusmetį kolegijoje vyksta aktyvi diskusija ir su pačia Tauragės skyriaus vadovybe, kaip galėtų būti vystoma šio skyriaus veikla, pradedant nuo studijų programų paketo atitikties to regiono poreikių tenkinimui ir plėtojant link aktyvesnės mokslo užsakomosios veiklos, projektinės veiklos, neformalių mokymo programų paketo suformavimo pagal darbo rinkos poreikius.
TK: Jei skyrius lieka, kokių specialybių bus mokoma Tauragėje nuo rugsėjo?
J.B. Nenorime, kad Tauragės skyrius koncentruotųsi tik į specialistų rengimą. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos keliami reikalavimai aukštosioms mokykloms yra labai dideli. Visi turime suprasti, kad prasidėjo vertinamasis laikotarpis, kuris truks iki 2028 metų. Mūsų, Kauno kolegijos, tikslas yra tapti taikomųjų mokslų universitetu, kad tai pasiektume, reikia įgyvendinti labai aukštus reikalavimus. Ypač išskirčiau mokslo taikomąją ir eksperimentinės plėtros užsakomąją veiklą, kurią sėkmingai įgyvendinti mums reikia aktyvaus ir betarpiško bendradarbiavimo su Tauragės miesto ir visos apskrities verslo įmonėmis, savivaldybe. Perspektyvoje mokslinę projektinę ir atskirų krypčių projektinę veiklą gali inicijuoti ir Tauragės skyrius, įtraukdamas ir Kauno mieste dirbančius kolegas. Tai tik vienas iš konkrečių pavyzdžių. Tai priklausys nuo to, koks specialistų poreikis bus identifikuotas šiame regione. Svarbu paminėti ir tai, kad svarbus ir socialinių partnerių aktyvus įsitraukimas pagrindžiant realų tokių specialistų poreikį, parama realizuojant studijas regione.
TK: Ar tikrai šią vasarą Tauragėje nevyko kolegijos skyriaus diplomų įteikimo šventė?
J.B. Šią vasarą Tauragės skyriuje diplomų įteikimo šventė nevyko, nes nebuvo absolventų, kuriems būtų įteikti diplomai. Tai yra padariniai iš ankstesnių metų, galimai įtaką padarė ir pandemija. Pavyzdžiui, 2021 metais į Įmonių ir įstaigų administravimo studijų programą neatsirado nė vieno studento. Tiesą sakant, skaičiai nedžiugina ir toliau: 2022, 2023 metais priimta tik po 5–6 studentus.
TK: Jei skyrius lieka, ar planuojama Tauragėje priimti naujų studentų?
J.B. 2024 metais priimtas nelengvas sprendimas – neskelbti stojimo į Tauragės skyrių. Tai padarėme atsižvelgdami į trejų ir daugiau metų stojančiųjų statistiką, vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos mokslo ir studijų įstatymu ir įgyvendindami Kauno kolegijos strategines studijų kokybės užtikrinimo nuostatas bei organizacijos išteklių optimizavimo politiką. Kauno kolegija stojantiesiems siūlė pretenduoti į studijas, organizuojamas Kaune arba Alytuje. Esame orientuoti į studijų lankstumą, mišrių būdų studijose taikymą.
2025 metams sprendimo dėl studijų pasiūlos Tauragėje dar nėra. Vis dėlto tai daugiausia priklausytų nuo Tauragės skyriaus personalo iniciatyvumo ir aplinkinių regionų jaunimo. Mes esame atviri norintiems kelti kvalifikaciją ir pasirengusiems studijuoti – tačiau turi atsirasti pakankamas skaičius tų, kurie motyvuoti studijuoti Tauragėje ir kurių brandos atestato įvertinimai atitinka įstatymuose numatytas normas. Šiemet Kauno kolegija laikėsi minimalaus konkursinio balo, kuris siekė 3,2, kokybės kartelės planuojame laikytis ir ateityje.
TK: Kiek dėstytojų dėsto skyriuje? Kiek jų atvažiuojantys?
J.B. Kauno kolegijoje orientuojamės į aukštos kvalifikacijos akademinį personalą, tai darome vadovaudamiesi teisės aktuose numatytais studijų vykdymo reikalavimais. Pavyzdžiui, vienas jų – ne mažiau nei 10 procentų turi sudaryti mokslininkai. Dėl šios priežasties didesnė dalis akademinių darbuotojų buvo iš Kauno.
TK: Ar neplanuojama Tauragėje mokyti daugiau specialybių? Kokios yra šiuo metu?
J.B. Mes visada esame atviri bei siekiame atliepti darbo rinkos pokyčius. Artimiausiu metu, rengdami Kauno kolegijos 2030 strategiją, atnaujinsime ir Kauno kolegijos studijų programų paketą. Esame gavę tarptautinių ekspertų išvadas, kad jis turėtų būti optimizuotas. Turime naują fakultetą Alytuje, nuolatos vertiname ir analizuojame sėkmingiausias ir mažiau sėkmingas studijų programas visos Lietuvos kontekste. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija yra nustačiusi, koks turi būti minimalus studentų skaičius studijų programoje, kad ji būtų rentabili.
TK: Kodėl neveikia skyriaus internetinis puslapis ts.kaunokolegija.lt/lt?
J.B. Ši svetainė neveikia daugiau negu keletą metų dėl techninių trikdžių. Siekiant operatyvaus informacijos pasidalijimo, šiais laikais efektyvu naudotis socialinių tinklų teikiamomis galimybėmis – tas ir buvo daroma.
TK: Kiek studentų skyriuje mokysis nuo rugsėjo?
J.B. Nuo rugsėjo Tauragėje studijuos 20 studentų, štai todėl ir inicijuojami pokyčiai.
20 studentų – 1000 kv. m
Kad Kauno kolegijos Tauragės skyrius nuo rugsėjo nepriims naujų studentų, Tauragės „Aušros“ progimnazijos, kurios patalpose šis skyrius įsikūręs, direktorei Snieguolei Bastakienei buvo naujiena. Kolegija panaudos sutartimi šioje mokykloje nuomoja iki 1000 kv. m patalpas. Moka tik komunalinius mokesčius.

„Aušros“ progimnazijos vadovė Snieguolė Bastakienė. TK nuotrauka
Paklausta, ar mokykla telpa likusiose patalpose, S.Bastakienė sakė – kadangi kasmet mokykloje „priauga“ po kelis klasių komplektus, jai reikėtų kelių didesnių kabinetų, tačiau bent jau artimiausiais mokslo metais išsivers. Apie pasikeitimus Kauno kolegijos Tauragės skyriuje „Aušros“ progimnazijos vadovybei niekas – nei pati Kauno kolegija, nei skyriaus vadovė nepranešė.
– Mūsų nuomone, kolegijos patalpos nėra iki galo įveiklintos. Anksčiau pastebėdavome, kad studentų buvo daugiau, šurmulys didesnis. Jie mūsų mokytojų net dėstyti kai kiurių dalykų – dailės, informacinių technologijų prašydavo, o dabar kažkaip to šurmulio pasigendame, – pastebėjo S.Bastakienė.
„Aušros“ mokyklos direktorė prisiminė, kad kolegijos Tauragės skyrius yra paruošęs ikimokyklinio ugdymo specialistų, visi jie, įskaitant ir „Aušros“ progimnaziją, buvo įdarbinti.
Tauragės meras Dovydas Kaminskas, paklaustas, kuo savivaldybė galėtų pagelbėti Kauno kolegijai pritraukiant studentus studijuoti Tauragėje, atsakė lakoniškai:
– Susisieksime ir diskutuosime, kaip galėtume padėti. Aukštojo mokslo įstaiga yra labai svarbi Tauragei.