fbpx

Neliečiamieji, arba kaip kautis už Seimo kėdę

Dalintis:

Kai brauniesi į Seimą, draugų nebelieka. Gal tiksliau reikėtų sakyti – nebereikia. Rinkimų maratono į parlamento kėdę tiesiojoje dabar jau kiekvienas už save. Toks įspūdis susidaro „valstiečiams“ visoje Lietuvoje pradėjus platinti politinės agitacijos žurnalą „Neliečiamieji“. Į Tauragės gatves šis leidinys plūsta iš Seimo narės „valstietės“ Aušrinės Norkienės kabineto savivaldybės administracijos pastate. Reklamuotis ir agituoti rinkėjų, žinoma, niekam nedraudžiama, tačiau šis leidinys – ypatingas, daugiausiai strėlių iš jo lekia konservatoriams, su kuriais Tauragės „valstiečiai“ yra pasirašę koalicinę sutartį.

„Valdžia yra tiesiog lovys“

Politika – toks keistas dalykas. Jei Tauragėje „valstiečiai“ ir konservatoriai – geriausi draugai, savivaldybės tarybos posėdžiuose vieni kitus palaikantys, draugiškai paplekšnojantys vienas kitam per petį, idealiai vieningai balsuojantys ir vis nepamirštantys įkąsti nemėgstamiesiems socialdemokratams, nacionalinėje politikoje viskas atvirkščiai. Ten konservatoriai ir „valstiečiai“ – mirtini priešai. Kas ten sugaudys, kas ką labiau myli ar turi mylėti, tačiau Valstiečių ir žaliųjų sąjungos dar dažais kvepiantis į „gliancinį“ pretenduojantis žurnalas pasiekė ir Tauragę. Tiksliau, jo krūvos sukrautos Tauragės savivaldybės administracijos Seimo narei Aušrinei Norkienei suteiktame darbo kabinete. Iš ten turi pasklisti po miesto gatves, pasiekti rinkėjų pašto dėžutes.

Esmę atskleidžia šio leidinio turinys. Daug jo necituosime, tačiau daugybė jame publikuojamų straipsnių be gailesčio kerta pirmiausiai ir daugiausiai konservatoriams. Juos ir kitus žinomus valstybės veikėjus – Dalią Grybauskaitę, Vytautą Landsbergį, Ingridą Šimonytę, Gabrielių Landsbergį ir dar daugybę kitų „valstiečiai“ pakrikštijo „neliečiamaisiais“, esą besityčiojančiais iš visos Lietuvos. Tiesa, kas šių straipsnių autoriai, visiškai neaišku, nes pasirašytas tik vienas – įvadinis žodis, o rašė jį, žinoma, partijos vedlys Ramūnas Karbauskis.

Štai po Ingridos Šimonytės ir Andriaus Kubiliaus portretais puikuojasi žodžiai „Jiems reikalinga tik valdžia“, virš Gabrieliaus Landsberbio ir Vytauto Landsbergio portretų – „Jiems nesvarbu nei žmonės, nei vertybės“. Savo prisistatymą rinkėjams R.Karbauskis pradeda šiais žodžiais: „Visus šiuos metus prokonservatoriška propaganda mums visomis priemonėmis trukdė kalbėti apie planuojamus ir jau padarytus darbus…“ Pasak R.Karbauskio, „Andriaus Kubiliaus Vyriausybė praskolino šalį…“ ir jis dabar mato, „kaip tie pseudo-patriotai <…> bando desperatiškai apsaugoti savo galias…“, o „konservatoriams valdžia yra tiesiog lovys“. Konservatorė Monika Navickienė, anot „valstiečių“ leidinio, „sugebėjo privatizuoti neužmirštuolę, kurią sausio 13-ąją dieną raginami segėti visi“.

Ramunės Ramanauskienės nuotrauka

„Neliečiamųjų“ paskutiniame puslapyje išvardyta 10 gėrybių, kurias per kadenciją į Lietuvą įnešė „valstiečiai“: tai ir išaugęs prokurorų nepriklausomumas, ir didesnė teismų nepriklausomybė, ir Specialiųjų tyrimų tarnyboje įsteigta analitinė antikorupcinė žvalgyba, ir asmenys, pranešantys apie korupciją Lietuvoje jaučiasi saugiau, ir viešieji pirkimai, ir Seimo darbas tapo skaidresni, šalyje sumažėjo kyšininkavimas, nuskaidrėjo statybų ir transporto sektoriai.

Tai tik menka dalis „Neliečiamųjų“ medžiagos.

Konservatorių politika nepriimtina

Žurnalo „Neliečiamieji“ metrikoje skelbiama, kad jis išleistas 400 000 egz. tiražu. Į Tauragę, pasak Seimo narės Aušrinės Norkienės patarėjos Sandros Valinčienės, buvo atvežta apie 2000 egzempliorių. Tiek ir tikimasi išplatinti. Šią savaitę krūva šios politinės reklamos leidinių buvo sukrauta A.Norkienės kabinete savivaldybės administracijos pastate.

„Tauragės kurjerio“ paklausta, kokios ji nuomonės apie konservatorius stipriai kritikuojantį „valstiečių“ leidinį ir ar jį pamatę nesupyks Tauragės savivaldybės koalicijos partneriai, S.Valinčienė atsakė klausimu – ar galinti į šį klausimą neatsakyti, nes jos nuomonė esanti kita.

Leidinius, kaip informavo S.Valinčienė, Tauragėje platins savanoriai.

Seimo narė, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Tauragės skyriaus pirmininkė A.Norkienė šiuo klausimu taip pat buvo nelabai kalbi. Paklausta, ar partijos vadovybė nurodė Tauragėje išplatinti šį žurnalą, patikino, kad jokio nurodymo nebuvo, o nacionalinės politikos lyginti su savivalda nereikėtų.

– Jokių nurodymų mes neturime. Gal ir neplatinsim, tiesiog turim susidėję ir tiek. Taip, mes esam koalicijoje, bet savivaldybės reikalai yra savivaldybės reikalai, o čia yra nacionalinė politika. Ten nė apie vieną Tauragės konservatorių turbūt nėra parašyta. Tauragėje mes sprendžiame tauragiškių problemas, jos labiau yra ūkinės, – sakė Seimo narė.

Vis dėlto A.Norkienė pabrėžė, kad konservatorių politika nacionaliniu lygiu jai nepriimtina.

Atgyvena arba patologija

Tėvynės sąjungos (konservatorių) kandidatas į Seimą Tauragės vienmandatėje rinkimų apygardoje Arūnas Valinskas sakė „valstiečių“ leidinio rankose dar nelaikęs, tačiau viešojoje erdvėje matęs jo reklamą. Su savo konkurente – kandidate į Seimą Tauragės apygardoje A.Norkiene A.Valinskui pabendrauti dar neteko, tačiau politikas žino, kad Tauragėje „valstiečiai“ ir konservatoriai yra koalicijos partneriai. Paklaustas, kaip vertina tokią konkurencinę kovą, A.Valinskas žodžio kišenėje neieškojo.

– Nežinau, ar Aušrinė Norkienė pasirašo po kiekvienu šito leidinio teiginiu, bet iš kitos pusės, jei šis leidinys Tauragėje, kur ji kandidatuoja, yra gana aktyviai platinamas, tai ji turbūt jo neišsižada. Žinoma, tai ne savivaldybės rinkimai, Seimo, bet jei jau platini tokį leidinį, užvažiuoji ant konservatorių ir Tauragėj, ir visoj Lietuvoj. Aušrinės Norkienės norėčiau paklausti, turbūt dar turėsiu tokią progą – ar ji mano, kad iš tiesų valstiečiams yra taip blogai ir jie yra tokioj rizikoj susimauti per šituos rinkimus, kad vienintelė efektyvi jų taktika šiuo metu yra nedaug pasikeitusi nuo 2016 metų rinkimų – tiesiog pulti favoritą. Kada pasitelkiama tokia taktika? Tada, kai tu nebeturi išvis nieko pasiūlyti produktyvaus ir neturi idėjos, – sakė konservatorių kandidatas į Seimą.

A.Valinskas „valstiečių“ taktiką „parodyti, kokie blogi yra žmonės, kurie ketverius metus net nebuvo valdžioje“, vadina atgyvena ar net patologija.

Su konservatorių partijos Tauragės skyriaus pirmininku Tomu Raulinavičiumi redakcijai susisiekti ir paklausti jo nuomonės apie koalicijos partnerių platinamą konservatorių kritiką nepavyko. Politikas atsiuntė žinutę, kad negali kalbėti.

Dalintis:

About Author

Ramunė Ramanauskienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą