fbpx

Netvarkingų sklypų savininkams – didesnis žemės mokestis

Dalintis:

Nenupjauta žolė kaimynų sklypuose, tiek mieste, tiek kaimuose kasmet sulaukia pasipiktinimų. Žolėmis apaugę sklypai vieniems kliūva dėl darkomo miesto vaizdo, kiti širsta dėl vėjo žarstomų piktžolių sėklų. Savivaldybė paskelbė, jog šiemet imsis priemonių, kad mieste, sodininkų bendrijų ir kitose teritorijose būtų kuo mažiau apleistų žemės sklypų.

Kasmet redakcija dėl netvarkomų sklypų sulaukia gyventojų skundų, tačiau šiemet Tauragės rajono savivaldybė suskubo išplatinti priminimą apie tai, kad Tauragės miesto ir kitų gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros taisyklėse numatyta, jog žemės sklypų savininkai ir naudotojai privalo susitvarkyti savo sklypus. Mieste, sodininkų bendrijų ir kitose teritorijose bus organizuojami patikrinimai.

„Asmenys, netvarkantys jiems priklausančių teritorijų, Tauragės rajono savivaldybės administracijos seniūnijų seniūnų raštu bus įspėjami. Bus nustatomas terminas sutvarkyti teritoriją. Nustatytu laiku nesutvarkius teritorijos, bus taikomos nuobaudos, numatytos Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekse. Administracinė nuobauda neatleidžia asmens nuo prievolės laikytis šių taisyklių ir įpareigoja pašalinti pažeidimą“, – įspėja savivaldybės administracija ir pabrėžia, kad nenaudojamų, apleistų žemės sklypų savininkams ir naudotojams bus taikomos atitinkamos sankcijos – didesni žemės mokesčio tarifai.

Tiesa, lig šiol tokia sankcija nebuvo niekam pritaikyta.

Savivaldybė kviečia gyventojus bendradarbiauti – pastebėjus neprižiūrimą, apleistą sklypą informuoti tel. 8 700 11 220, el. p. savivalda@taurage.lt

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Palikite komentarą