fbpx

Nubaudė už tai, ko nepadarė?

Dalintis:

Tauragės apylinkės teismas paskelbė nutartį administracinėje byloje, kurią nagrinėjant teko aiškintis, kas vairavo mašiną, kuri pernai rudenį rėžėsi į medį. Tačiau šioje byloje taškas dar nepadėtas. Kaltu pripažintas tauragiškis Vacys K. neigia automobilį vairavęs. Tai teisme neigė ir mašinos savininkas.

Eismo įvykis, kurio detales narpliojo Tauragės apylinkės teismas, įvyko 2019-ųjų lapkričio 17-ąją Gaurės seniūnijoje. Antanui E. priklausantis „Ford Focus“ trenkėsi į medį. Įvykio metu susižalojo Vacys K. ir ant galinės automobilio sėdynės sėdėjusi keleivė Loreta V.

Į medį įsirėžęs „Ford Focus“ nebuvo apdraustas privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu, nebuvo atlikta jo privalomoji techninė apžiūra, jis net buvo išregistruotas.

Mašinos savininkas Antanas E. parodymus keitė. Iškart po eismo įvykio pareigūnams jis neigė vairavęs automobilį, vėliau apklausiamas nurodė, kad vairavo jis. Tačiau teismo posėdžio metu vėl persigalvojo – neigė mašiną vairavęs. Antanas E. teismui aiškino, kad tą dieną, kai įvyko eismo įvykis, visi buvo išgėrę. Vairavęs Vacys, o jis sėdėjęs priekyje keleivio pusėje. Beje, apklausiamas pareigūnų, mašinos savininkas neprisiminė momento, kai mašina rėžėsi į medį.

Į avarijos vietą atvykusiems pareigūnams Vacys K. nepatvirtino, kad apskritai važiavo šiuo automobiliu, o vėliau apklausiamas policijai teigė, kad vairavo Antanas E.

Vacys K. ir teisme kaltės nepripažino. Bylą nagrinėjusią teisėją Vidą Butanavičiūtę vyras tikino, kad avarijos metu sėdėjo priekinėje keleivio vietoje, o vairavęs Antanas E. Į priekinį stiklą vairuotojo pusėje jis esą trenkėsi mašinai įsirėžus į medį.

Kartu su jais važiavusi keleivė pareigūnams negalėjo nurodyti, kas vairavo automobilį. Moteris teisinosi, kad užmigo mašinoje dar prieš išvažiuojant. Pabudo tik po eismo įvykio, kai abu vyrai jau buvo išlipę iš mašinos.

Įvertinęs surinktus įrodymus, teismas nusprendė, kad į medį įsirėžusį automobilį „Ford Focus“ vairavo Vacys K. Vyras neturėjo vairuotojo pažymėjimo, o po įvykio į alkoholio matuoklį pripūtė 1,37 promilės. Teismo nutartimi už eilę administracinių pažeidimų, susijusių su šiuo įvykiu, Vacys K. nubaustas 1300 eurų bauda, iš jo atimta galimybė įgyti teisę vairuoti automobilį ketverius metus. Konfiskuota ir transporto priemonė, mat jos savininkas leido mašiną vairuoti neblaiviam asmeniui.

Gegužės 27-ąją Tauragės apylinkės teismo priimtą nutarimą Vacys K. sakė skųsiąs aukštesnės instancijos teismui.

– Aš nekaltas, kaip man jaustis, kai esu nubaustas už tai, ko nepadariau? Pabūtumėt mano vietoje, suprastumėte, ką tai reiškia, – „Tauragės kurjeriui“ sakė Vacys K.

Dalintis:

About Author

Daiva Žebelienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą