Nuo antradienio mieste vykdoma visuotinė dezinfekcija

Dalintis:

Antradienį Tauragėje pradėta masinė dezinfekcija. Į darbą kibę Tauragės butų ūkio ir „Dunokų“ darbuotojai, apsiginklavę specialiais apsauginiais kostiumais ir dezinfekcinėmis priemonėmis, išskubėjo į laiptines ir viešąsias erdves.

Tauragės rajono savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų komisijoje nuspręsta, kad besitęsiant kovai su koronavirusu reikia imtis rimtesnių ginklų. Apsispręsta dezinfekuoti ne tik visas daugiabučių laiptines, bet ir viešąsias erdves – vaikų žaidimų aikšteles, suoliukus, treniruoklius. Numatyta, kad darbus atliks Tauragės butų ūkis ir „Dunokai“.

Jau antradienio rytą „Tauragės kurjerį“ pasiekė skaitytojų atsiųstos nuotraukos, kuriose matyti specialiais kostiumais vilkintys darbininkai vaikų žaidimų aikštelėje. Dezinfekcija vykdoma nedelsiant.

„Dunokams“ vadovaujanti Gintarė Rakauskienė sakė, kad nežino, ar galės vaikai po dezinfekcijos lankytis žaidimų aikštelėse. Nors kol kas karantino taisyklės leidžia vienu metu aikštelėje žaisti vienos šeimos vaikams, Tauragės rajono savivaldybė, pastebėjusi, kad karantino sąlygų nesilaikoma, visas viešas aikšteles aptvėrė stop juosta.

– Jau dezinfekavome prie viešbučio žaidimų aikštelę, prie Jūros upės treniruoklius. Iš ten vieną moterį su vaiku išprašėme, kad dezinfekcijos metu nebūtų teritorijoje, – informacija dalijosi G.Rakauskienė.

Įmonės vadovė patikslino, kad dezinfekavimui įsigyta natrio hipochlorido, paprastai vadinamo balikliu. Nustatytomis proporcijomis atskiestas chemikalas purškiamas ant paviršių. Dezinfekciją vykdantiems darbuotojams skirti apsauginiai kostiumai ir puskaukės su specialiais filtrais. G.Rakauskienė teigė, kad tokia darbuotojų apsauga buvo būtina ne tik dėl viruso plitimo, bet ir organizmo apsaugai nuo dezinfekcinės priemonės.

– Skaičiau, kad kažkur Lietuvoje iš laiptinės paėmė mėginį tyrimams. Tai ko tik ten nerado… Matau šiuose darbuose prasmę, nors nuo tokių priemonių žūsta viskas – gerosios bakterijos irgi, – atvirai kalbėjo pašnekovė, pasidžiaugdama, kad darbų nestabdo prastas oras, jei lytų, dezinfekcija viešosiose erdvėse būtų tiesiog neįmanoma.

Kaip reikiant padirbėti turės ir Tauragės butų ūkio darbininkai, kurie jau pradėjo dezinfekuoti daugiabučių namų laiptines. Pagalbon pasitelkti ir papildomi darbuotojai – vieno mėnesio terminui pasamdyti papildomai du žmonės. Tauragės butų ūkio vadovas Egidijus Vaitiekus informavo, kad darbai pradėti nuo Ateities tako daugiabučių.

– Pradėjom nuo geležinkelio ir eisim palaipsniui link miesto. Buvo sunkumų gauti dezinfekcinio skysčio, bet gavom. Apsaugos priemonėmis gelbėjo savivaldybė – davė kombinezonus, akinius. Finansuoti šiuos darbus taip pat žada savivaldybė. Tai mums nėra įprastas darbas, tempo nežinome. Bet per 2–3 dienas paaiškės, kiek laiptinių pavyksta dezinfekuoti per dieną, – kalbėjo E.Vaitiekus.

Butų ūkio vadovas pranešė, kad dezinfekcijos metu laiptinės bus išpurškiamos specialiu dezinfektantu. Paviršius, kur gyventojai liečiasi rankomis, po 15 minučių bus galima nuvalyti vandeniu. Tai turės padaryti patys gyventojai. Po dezinfekcijos kiekvienoje laiptinėje bus iškabinta informacija, kaip elgtis.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą