Nuo gruodžio 1-osios už privalomus testus mokės iš savo kišenės

Dalintis:

Šiandien Seimo nariai atmetė prezidento Gitano Nausėdos veto ir nusprendė: darbuotojai, nevakcinuoti ir nepersirgę COVID-19, nuo gruodžio turės susimokėti už privalomus testus. Sprendimas priimtas 73 balsais.

Seimas apsisprendė dėl Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisų – periodiniai tyrimai bus atliekami darbuotojo lėšomis arba, jei taip nuspręstų darbdavys, darbdavio lėšomis nuo gruodžio 1 dienos. Prieš buvo 57 parlamentarai, susilaikė – 4. Įstatymui priimti buvo reikalingas bent 71 parlamentaro balsas. Įvedus šią pataisą valstybė per metus turėtų sutaupyti bent 19 mln. eurų.

Šiuo metu periodinis testavimas kas 7–10 dienų dėl COVID-19 ligos privalomas šių veiklų ir sričių atstovams: asmens sveikatos priežiūros paslaugos ir veikla; socialinės paslaugos ir veikla; švietimo paslaugos ir veikla; laisvalaikio ir (ar) pramogų, kultūros, meno paslaugų teikimo veikla (renginių organizavimas ir lankytojų aptarnavimas); vaistinių darbuotojų veikla; krovinių tarptautinio vežimo veikla; viešojo transporto ir keleivių vežimo veikla; viešojo administravimo subjektų veikla; profesinė karo tarnyba; veikla, susijusi su masinio užsieniečių antplūdžio, dėl kurio paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija, valdymu (tiesioginis kontaktas su užsieniečiais); gamybos įmonių darbuotojų veikla.

Aušrinė Norkienė. Asmeninio albumo nuotrauka

Tauragiškių Seimo narių nuomonės šiuo klausimu išsiskyrė. Aušrinė Norkienė (Valstiečių ir žaliųjų sąjunga) balsavo prieš įstatymo pataisas.

– Mūsų frakcija nuosekliai palaikė prezidento veto. Mokėti už testus iš savo kišenės nėra kelias, skatinantis vakcinuotis. Mes manome, kad testavimas, vakcinavimas ir gydymas kartu yra priemonės, stabdančios ligos plitimą. Priėmus šias pataisas laukia iššūkiai darbdaviams, galbūt dalis gyventojų nuspręs emigruoti. Dauguma neįsiklausė į prezidento ir ekspertų komentarus. Tai buvo noras susivienyti ir parodyti valdžią, – sakė Seimo narė.

Romualdas Vaitkus. Asmeninio albumo nuotrauka

Romualdas Vaitkus (Liberalų sąjūdis) balsavo už.

– Valstybė suteikia nemokamą vakciną nuo koronaviruso. Visi Lietuvos gyventojai gali ja pasinaudoti. Nesiskiepijantys turi jausti atsakomybę prieš visus, kurie jau išėję Anapilin. Aš pasiskiepijęs ir manau, kad tą daryti turi visi, – savo sprendimą „Tauragės kurjeriui“ pakomentavo Seimo narys.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą