fbpx

Nuo šeštadienio galimybių paso nebeliks

Dalintis:

Šiandien Vyriausybė posėdyje apsisprendė – nuo šeštadienio gyventojams nebebus reikalingas galimybių pasas. Darbuotojams nebereikės priverstinai testuotis. Įvesti nauji ribojimai.

Toks sprendimas nereiškia, kad kova su koronavirusu baigta. Vyriausybė, apsisprendusi atsisakyti galimybių pasų, verslui kelia kitus reikalavimus. Priimtas sprendimas, kad uždarose erdvėse esančiose prekybos vietose bus privaloma užtikrinti 15 kv. m prekybos plotą vienam lankytojui arba vienu metu aptarnauti tik vieną žmogų. Visi saugos ir kiti reikalavimai paslaugoms, ūkinei veiklai, prekybai ir renginiams bus nustatyti ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sprendimuose.

Taip pat Vyriausybė paskelbė, kad kontaktiniu būdu teikiamas paslaugas, ūkinę veiklą, prekybą, renginius viešoje vietoje leidžiama vykdyti tik iš anksto nustatytu laiku ir užtikrinant numatytus reikalavimus: reguliuojant žmonių srautus, laikantis saugaus atstumo.

Nepaisant paskelbtos naujienos, informuojama, kad galimybių pasas gali sugrįžti. Esą bus atsižvelgiama į epidemiologinę situaciją.

Dar vienas svarbus pakeitimas, priimtas šiandienos posėdyje – nebelieka periodinio darbuotojų testavimo dėl koronaviruso. Nutarimo projekte rašoma, kad rizika užsikrėsti plintančia omikron atmaina kyla ir skiepytiems, ir neskiepytiems žmonėms, taip pat ir jau anksčiau koronavirusu persirgusiems. Todėl periodinis testavimas skirtingoms grupėms nėra tikslingas. O ir mobilieji punktai padidėjus sergamumui perpildyti, todėl siekiama išlaikyti pirmumo išsitirti teisę tiems, kurie jaučia susirgimo simptomus.

Sveikatos apsaugos ministerija išplatino informaciją, kad nuo šiandien gyventojai mobiliuose punktuose galės išsitirti ir greitaisiais antigeno testais. Tai padaryta reaguojant į didelį sergamumo didėjimą ir ženkliai išaugusius besitestuojančiųjų srautus mobiliuose punktuose. Šis testavimo būdas ne tik leis operatyviai gauti atsakymą dėl COVID-19, bet ir sumažins darbo krūvį tyrimus atliekančioms laboratorijoms.

Pastaruoju metu dėl itin išaugusio sergančių asmenų skaičiaus tyrimo atsakymo gavimas kartais užtrukdavo ilgiau nei 24 val. nuo ėminio pristatymo į laboratoriją. Atliekant greitąjį antigeno testą nereikia ėminio siųsti į laboratoriją, todėl atsakymą asmuo galės gauti kur kas greičiau – vos per kelias valandas.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą