Nuotolinis ugdymas: yra ir privalumų

Dalintis:

Jau antra savaitė mokyklos dirba nuotoliniu būdu. Nieko nuostabaus, kad pirmosios nuotolinio mokymo dienos buvo sunkios visiems – ir tėveliams, ir mokiniams, ir mokytojams. Kaip sekasi dabar? To pasiteiravome kelių Tauragės rajono mokymo įstaigų vadovų.

Vos paskelbus šalyje karantiną, Tauragės rajono mokymo įstaigose paskelbtos dviejų savaičių mokinių atostogos. Moksleiviai pasinaudojo proga pailsėti, o pedagogams ir mokyklų vadovams tai buvo pats darbymetis – reikėjo pasiruošti mokymui nuotoliniu būdu. Neįprasta ir neišbandyta situacija visiems. Tačiau nepaisant įvairių nesklandumų, pasiruošti pavyko ir nuotolinis mokymas vyksta jau antra savaitė.

Tauragės „Aušros“ progimnazijos vadovė Snieguolė Bastakienė neslėpė, kad problemų buvo, tačiau pavyko su jomis susidoroti. Galiausiai pedagogai net rado pliusų.

– Pirmą savaitę buvo stresas visiems, darbų stygavimas, darbo tvarkos nusistatymas. O šią savaitę jau viskas nusistovėjo. Darėm ir tėvelių apklausas, didelių nusiskundimų neturime. Pradinukų tėveliai labai sąžiningai dirba su vaikais, gal net įsitempę šiek tiek, – pasakojo S.Bastakienė. – Žinote, yra mokykloje tokių vaikų, kuriems per pamokas būna labai sunku susikaupti, sutelkti dėmesį. Pastebėjome, kad jiems labai gerai sekasi mokytis nuotoliniu būdu. Matyt, namuose nėra aplinkos dirgiklių ir jiems kur kas geriau pavyksta. Kalbam tarpusavyje, kad tai veikia, tad gal ir ateityje galima būtų pritaikyti daliai pamokų tokį ugdymo būdą.

Progimnazijos vadovė patikino, kad visi moksleiviai kompiuterine ugdymui reikalinga įranga aprūpinti. Mokykla išdalijo 21 planšetę, vienam moksleiviui davė nešiojamąjį kompiuterį. Vienai daugiavaikei šeimai mokykla parūpino net keturias planšetes, kad visi vaikai galėtų dalyvauti pamokose.

Daiva Gabietaitė, vadovaujanti Tauragės rajono Žygaičių gimnazijai, atviravo nesusidūrusi su didesnėmis problemomis.

– Būna, praneša, kad nepavyko prisijungti į pamoką, tačiau komunikacija toliau vyksta, darbas nesustoja. Kam reikėjo, parūpinome kompiuterius, buvo, kam trūko vadovėlių, tai ir juos išvežiojome. Mes pamokų laiko nekeitėme, dirbame pagal įprastą pamokų grafiką. Su mokytojais stengiamės, kad nereiktų visą laiką sėdėti prie kompiuterio, reikia rasti vidurkį, kad regėjimo problemų vėliau nekiltų, – darbo specifika dalijosi D.Gabietaitė.

Nors šioje gimnazijoje pamokos nesutrumpintos, vyksta visas 45 minutes, direktorės teigimu, ne visą laiką vyksta mokymas. Užtrunka ne vieną minutę, kol visi prisijungia prie pamokos, vėliau atsijungimas taip pat vyksta ne iškart.

Sunkiausia turbūt lietuvių kalbos mokytojams. Tokia mintis kyla pakalbėjus su Tauragės „Versmės“ gimnazijos vadove Dalia Pukeliene. Ji pasakojo, kad siekdami matyti moksleivių žinias ir jų spragas pedagogai prašo rašyti rašinius ranka, juos nufotografuoti arba skenuoti ir atsiųsti mokytojai. Taisymui darbai spausdinami, o ištaisyti raudonu tušinuku yra dar kartą skenuojami ir siunčiami mokiniams.

– Raginame neapsikrauti tiek darbo. Ruošiamės jau ir egzaminams. Abiturientai buvo pasiruošę kalbėjimo įskaitai, kuri turėjo vykti kovo mėnesį. Tačiau iškart paskelbtas karantinas. Kai kurie prašė vis tiek rengti įskaitos laikymą, žadėjo laikytis saugaus atstumo, argumentavo, kad mokykla bus tuščia. Tačiau negalėjome taip pasielgti. Dabar planuojame įskaitos laikymą nuotoliniu būdu, – dėstė D.Pukelienė.

Miesto gimnazijos vadovė patikino, kad pedagogai stengiasi prisitaikyti ir prie daugiavaikių šeimų, kuriose ne kiekvienas turi asmeninį kompiuterį. Todėl stengiamasi užduotis gimnazistams pateikti visai savaitei, o jas atlikti mokiniai gali jiems patogiu metu. Nors neišvengiamai dalis pamokų vyksta ir tam tikru numatytu metu.

Šiandien Švietimo ir mokslo ministerija pranešė, kad socialiai remtinoms šeimoms bus skirti 5 tūkst. kompiuterių. Iki šiol jau išdalinti 3 tūkst. kompiuterių, o šią savaitę ugdymo įstaigas pasieks dar 15 tūkst. planšetinių kompiuterių. Dalis jų pasieks ir Tauragės rajoną jau artimiausiu metu.

Iki šiol jau įsigyta 33 tūkst. planšetinių kompiuterių. Taip pat nupirkta 1365 nešiojamų kompiuterių, dar apie 700 nešiojamų kompiuterių planuojama įsigyti kitą savaitę. Iš viso mokiniams iš socialiai jautrių šeimų planuojama perduoti apie 35 tūkst. įrenginių. Tokiu būdu stengiamasi, kad visi moksleiviai būtų aprūpinti nuotoliniam ugdymui reikalinga įranga.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą