Nupuoštas eglutes prašo dėti šalia konteinerių

Dalintis:

Gyvas eglutes ir eglių šakas prieš šventes pasipuošusių tauragiškių seniūnai prašo laikytis taisyklių ir nupuoštus medelius tvarkingai sudėti prie mišriųjų atliekų konteinerių.

UAB Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras (TRATC) informuoja, kad Kalėdų eglutės surenkamos iš Tauragės miesto bendrojo naudojimo konteinerių aikštelių. Gyventojų prašoma nupuoštas eglutes padėti šalia konteinerių, iš kur jos surenkamos ir pristatomos į kompostavimo aikšteles. Eglutės bus panaudotos komposto gamybai. Pasak TRATC Atliekų tvarkymo skyriaus vadovės Vilmantės Krištopaitienės, mesti eglutes į mišriųjų atliekų konteinerius griežtai draudžiama. Nupuošti medeliai taip pat nemokamai priimami Tauragės žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelėje Kaupių k. 4, Žygaičių sen.

Šią savaitę bus nupuoštos ir išvežtos Bažnyčių gatvę vis dar puošiančios eglutės.

Eglučių alėja. Mortos Mikutytės nuotrauka

– Šiemet eglučių alėjoje buvo 70 kirstų medelių. Kviečiame eglutes puošusius akcijos dalyvius nurinkti šventinius žaisliukus ir dekoracijas. Eglučių išvežimu pasirūpins Tauragės miesto seniūnija. Savaitės pradžioje nupuošime ir Tauragės kultūros centrą, – informavo Kultūros centro vadovas Virginijus Bartušis.

Didžioji Tauragės eglė taip pat bus nupuošta šią savaitę. Seniūnas Žilvinas Majus, kaip ir kasmet, eglės šakas pasiūlys gyvūnų globėjui Sigitui Klymantui, o jei visų jų Rūgaliuose bus per daug, išveš į kompostavimo aikštelę.

Tauragės kalėdinė eglė. Mortos Mikutytės nuotrauka

– Dar norisi, kad tauragiškiai pasidžiaugtų papuošta eglute, todėl neskubame jos išardyti. Šiemet eglutės papuošimai ir girliandos buvo nuomotos, todėl nereikės jų sandėliuoti. Atsisakėme praktikos sandėliuoti žaisliukus. Pernai pirkome baltus burbulus, jais šiemet papuošėme eglutę Kartų parke, o senuosius žaisliukus išdalijome bendruomenėms, – sakė seniūnas.

Pasak S.Klymanto, žaliaskarės šakų labiausiai laukia šešios alpakos, du asiliukai, penki hailendai ir penki ožiukai.

– Tokia graži tradicija. Po moliūgų šventės seniūnija mums atvežė dvi priekabas moliūgų, pernai atvežė ir kėnius iš Bažnyčių gatvės. Vieną įmeti ir greitai jo nelieka. Gyvūnai suėda spyglius ir žievę. Tai vitamino C šaltinis, ypač reikalingas tiems gyvūnams, kurie žiemoja tvarte. O hailendų aptvare visi medžiai tiek, kiek gyvūnai pasiekia, nuskabytais spygliais. Džiaugsiuosi gavęs kalėdines eglutes, – sakė S.Klymantas. – Tik sidabrinės eglutės nepaliestos lieka, matyt, neskanios.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą