Nuspręsta: sutartys dėl kelių asfaltavimo nutrauktos teisėtai

Dalintis:

Kelio Gryblaukis–Batakiai ruožo nuo 0,019 iki 1,39 kilometro kapitalinis remontas turėjo būti baigtas asfaltuoti dar 2017-aisiais, tačiau Lietuvos automobilių kelių direkcija įsisuko į teisminius ginčus su darbus turėjusia atlikti UAB „Kamesta“. Pagaliau savo sprendimą paskelbė ir Lietuvos apeliacinis teismas.

Ne kartą esame rašę, kad vietos gyventojus erzino prie neasfaltuoto ir duobėto kelio Gryblaukis–Batakiai stovintis informacinis stendas apie vykdomus darbus, kurie nė nebuvo pradėti. Nei viena institucija šio informacinio stendo nesiryžo nuimti dėl vykstančių Lietuvos automobilių kelių direkcijos teisminių procesų su UAB „Kamesta“.

Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos šiandien išplatino pranešimą, kad Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti Vilniaus apygardos teismo sprendimą, kuris patvirtino, kad LAKD teisėtai ir pagrįstai nutraukė sutartis su UAB „Kamesta“ dėl 54 km žvyrkelių asfaltavimo.

Kaip informuoja LAKD Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyriaus komunikacijos vadybininkas Evaldas Tamariūnas, pagal dar 2016 m. sudarytas dvi sutartis UAB „Kamesta“ turėjo parengti žvyrkelių, esančių Elektrėnų, Jonavos, Kaišiadorių, Kėdainių, Tauragės, Pagėgių, Šilalės ir Jurbarko rajonuose, kapitalinio remonto techninius darbo projektus, išasfaltuoti 54 km atitinkamų kelių ruožų ir atlikti projektų vykdymo priežiūrą. Rangovas parengė dalį techninių darbo projektų, kurie buvo patvirtinti, tačiau darbai buvo vykdomi vangiai. 2018 metų pavasarį rangovas UAB „Kamesta“ atsisakė vykdyti sutartyje numatytus darbus. Kelių direkcija 2018 metų gegužės mėnesį nutraukė žvyrkelių asfaltavimo rangos sutartis dėl esminių pažeidimų, tai yra darbų nevykdymo. Per beveik du metus rangovas pagal sudarytas sutartis atliko vos iki 10 proc. darbų.

„Atvejai, kai yra atsisakoma vykdyti ar sąmoningai vilkinamas sutarčių vykdymas nebus toleruojami ir ateityje. Dėl laiku nesuteiktų paslaugų nukenčia valstybės ir jos piliečių interesai, visuomenė negauna jai priklausančių paslaugų“, – pranešime spaudai teigė Kelių direkcijos vadovas Vitalijus Andrejevas.

Valstybinės reikšmės žvyrkelių ruožams, kurie turėjo būti išasfaltuoti pagal Kelių direkcijos ir UAB „Kamesta“ minėtas sutartis, viešųjų pirkimų konkursai skelbiami iš naujo.

Tauragės rajone jau šiemet bus atliekamas kelio Gryblaukis–Batakiai ruožo kapitalinis remontas. Bus išasfaltuota 1,371 km. Sutartis jau pasirašyta su AB „Kauno tiltai“.

Kitose Tauragės apskrities savivaldybėse šiemet taip pat bus asfaltuojama po vieną žvyrkelį. Pagėgių savivaldybėje asfaltą išvys apie 3 km Piktupėnų–Genių kelio ruožas, Jurbarko rajone bus asfaltuojamas kelias Varlaukis–Pužiškiai ir tiltas per Upę (apie 5 km), Šilalės rajone asfaltas bus paklotas dviejuose kelio Varniai–Severėnai–Kaltinėnai ruožuose (iš viso apie 3 km).

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą