Nuspręsta: Tauragės butų ūkį pardavinės

Dalintis:

Tauragės rajono savivaldybės privatizavimo komisija ir vėl svarsto Tauragės butų ūkio privatizavimo klausimą. Šią bendrovę nesėkmingai bandoma parduoti jau beveik trejus metus, kartą ji buvo beveik parduota, tačiau pirkėjas pirkinio atsisakė.  

Pirmajame Tauragės butų ūkio pardavimo aukcione, 2017 metų liepą, pradinė šios bendrovės akcijų kaina siekė 424 000 eurų. Tauragės butų ūkis aukcione buvo parduotas 2018 metų rudenį. Savivaldybės kontroliuojamos įmonės Tauragės butų ūkio 100 proc. akcijų paketo aukcioną tuomet laimėjo UAB „Šilutės būstas“, pasiūlęs 1,2 mln. eurų, kone trigubai daugiau nei įmonę buvo įkainoję turto vertintojai. „Šilutės būstas“ savivaldybei sumokėjo 107 tūkstančius eurų pradinį įnašą su pažadu užbaigti sandorį, kai tik gaus pažymą iš Lietuvos banko, tačiau pirkimo procedūra nebuvo užbaigta. Tauragės rajono savivaldybė planuoja kreiptis į teismą dėl nuostolių, kuriuos patyrė, kai „Šilutės būstas“ Tauragės butų ūkio nusprendė nebepirkti.

Kaip „Tauragės kurjerį“ informavo Tauragės rajono mero patarėja Šarūnė Stasytienė, pirkimo-pardavimo sutartis su „Šilutės būstu“ buvo nutraukta vienašališkai, nes neįvykdytos aukciono sąlygos, dėl nuostolių į teismą planuojama kreiptis po aukciono. Praėjusią savaitę sušauktame privatizavimo komisijos posėdyje Tauragės butų ūkio privatizavimo programa nebuvo patvirtinta. Nuspręsta privatizavimo programą tikslinti, tad aukciono data nepaskirta. Akcijų paketo pradinė pardavimo kaina būtų 419 320 Eur.

Privatizavimo komisijos narys Pranas Petrošius „Tauragės kurjeriui“ sakė komisijos nariams siūlęs Tauragės butų ūkio nebeparduoti, juolab, kad bendrovė jau dirba pelningai (2019 metus baigė kad ir su menku, bet su 8000 eurų pelnu). Savivaldybės administracija jam išaiškinusi, kad aukciono procedūrų nutraukti negali, kadangi siekia prisiteisti iš „Šilutės būsto“ patirtus nuostolius. Nuostoliai būsią apskaičiuoti pagal pardavimo ir įvykusio aukciono kainos skirtumą.

P.Petrošiaus teigimu, naujas Tauragės butų ūkio aukcionas planuojamas šių metų liepą.

Tauragės savivaldybei priklauso 100 proc. Tauragės butų ūkio akcijų.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą